Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

Adam_mk,

 

piec Termeta o ktorym mysle nie jest kondensatem ale ma mechaniczne usuwanie spalin za pomoca wentylatora wbudowanego w piec. Poszedlbym rura prosto zza sciane (a nie do gory na dach jak na rysunku) ale w tym samym pomieszczeniu bedzie centrala wentylacyjna i na tej samej scianie bedzie czerpnia. Wyrzut spalin i czerpnia powietrza w promieniu 1-2m to imo kiepski pomysl. Gdybym wyrzucal spaliny zza sciane uwazam, ze wentylator dalby rade przepchnac nawet ochlodzone spaliny przez te 2m. Ale u mnie rura idzie w gore i to mnie napawa obawami czy ten wiatraczek da rade.

Piece niby maja czujniki, ktore badaja przeplyw spalin i wylaczaja piec w przypadku wykrycia blokady w przewodzie spalinowym.

Czy uwazasz, ze ochlodzenie spalin moze spowodowac obnizenie skutecznosci wentylatora wydechowego.

Zauwaz, ze Kramarz ma rozwiazanie odzyskujace cieplo ze spalin i dostal na to patent. Zamontowali ten odzyskiwacz w jednej ze spoldzielni mieszkaniowych. Ale tam grzeja na olej, a nie na gaz.

 

W instrukcji obslugi pieca jest zdanie "Niedopuszczalne jest przedłużanie przewodu odprowadzającego spaliny lub instalowanie różnych wymienników ciepła, w celu większego wykorzystania ciepła spalania." ale to zdanie jest tylko i wylacznie w sekcji pieca bez wentylatora. W rozdziale o ukladach z wymuszonym obiegiem takiego ostrzezenia nie ma.

Nie chce za bardzo kombinowac bo ze spalinami nie ma zartow ale postepujac tak jak wszyscy nigdy nic nowego nie powstanie ;). Czy ktos ma taki wynalazek?

Edytowane przez amciek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cruz,

 

skoro tak bardzo Ci to przeszkadza niech bedzie i kociol.

Ale za slownikiem jezyka polskiego, piec - "urządzenie wydzielające ciepło lub będące miejscem intensywnego spalania czegoś".

 

BTW - a jaka jest roznica miedzy piecem, a kotlem? Powaznie pytam.

Edytowane przez amciek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie mi doradzić odnośnie termometrów potrzebuje mieć 2 sztuki jeden chce dać na zasilaniu do podłogówki z bufora chodzi o to ile jest temp na zasilaniu z bufora do podłogówki przed zaworem czy np po nocy musze juz isc rozpalić w piecu zeby nabic bufor a chce wyswietlacz umiescić za ścianą kotłowni zebym nie musiał wychodzić na dwór rano zobaczyć ile jest temp na buforze a drugi do pieca jak rozpale czy temp mi rosnie czy czasem nie wygasło to wszystko z lenistwa ale bardzo by mi ułatwiło życie :)mam stacje pogodową ceta 106 i tam jest opcja podłączenia dwóch termometrów ale koszt około ponad 150zł i czy nie wyjdzie mnie taniej nawet kupna dwóch oddzielnych termometrów coś na wzór tego http://allegro.pl/termometr-tabl-z-sonda-50-do-150st-alarm-290cm-i2990081419.html czy nie cudować i zamawiać do ceta ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie mi doradzić odnośnie termometrów potrzebuje mieć 2 sztuki jeden chce dać na zasilaniu do podłogówki z bufora chodzi o to ile jest temp na zasilaniu z bufora do podłogówki przed zaworem czy np po nocy musze juz isc rozpalić w piecu zeby nabic bufor a chce wyswietlacz umiescić za ścianą kotłowni zebym nie musiał wychodzić na dwór rano zobaczyć ile jest temp na buforze a drugi do pieca jak rozpale czy temp mi rosnie czy czasem nie wygasło to wszystko z lenistwa ale bardzo by mi ułatwiło życie :)mam stacje pogodową ceta 106 i tam jest opcja podłączenia dwóch termometrów ale koszt około ponad 150zł i czy nie wyjdzie mnie taniej nawet kupna dwóch oddzielnych termometrów coś na wzór tego http://allegro.pl/termometr-tabl-z-sonda-50-do-150st-alarm-290cm-i2990081419.html czy nie cudować i zamawiać do ceta ??

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a/page394&p=5640171#post5640171

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a&p=5660940&viewfull=1#post5660940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problem ze zginaniem rury stalowej i uformowania z tego materialu wezownicy. Z miedzi i nierdz o wiele latwiej

2. Korozja (choc dla tych zastosowan nie ma tragedii)

3.Przewodzenie ciepla ( tez tragedii nie ma , ale jednak miedz lepsza, a nierdzewka jest karbowana przez co zwieksza powierzchnie wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane jak mi się wydaje z buforem.

Zauważyłem w wannie i umywalkach zielone nacieki pod kranem. Zwłaszcza jeden z kranów jest przodujący w tym zakresie.

Instalację mam z rurek Hepworth. Na wejściu filtr siatkowy i sznurkowy. Potem zmiękczacz (!) a następnie wymiennik (spirala miedziana) w buforze.

Z kąd to zielone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...