Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krytyk Cruze ma zapewne na myśli sytuację, kiedy to Wrzątek z bufora dostaje się od d..y strony do podłogówki. Temat zaworów zwrotnych już przerabialiśmy i wnioski były takie, że należy je stosować prawie przy każdym wyjściu/wejściu z bufora.

 

Przerabiany temat zaworów zwrotnych i jego wnioski jakoś mi umknął. Ale pamiętam różne chore teorie i (chore) praktyczne rozwiązania układów z zaworami zwrotnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oświeć nas nieświadomych jak należy, oraz jak kategorycznie nie należy podłączać tej beczki z wodą.

 

Trochę to dziwne, że o sobie mówisz w liczbie mnogiej ale uszanuję tą twoją (nie)drobną anomalie.

Więc raczę poczytać te kilka stron wątku i przytoczyć te twoje rewelację, że jakoby w wyniku dyskusji forumowicze radzą każde wyjście/wejście bufora zakończyć zaworem zwrotnym.

 

Edit: przepraszam bo napisałeś "Temat zaworów zwrotnych już przerabialiśmy" więc pewnie chodzi, że ten temat przerabiałeś sam z sobą.

 

BTW Trochę pokory dla własnej (nie)wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociąć i spawać w piwnicy też można. Mi się udało przez drzwi przepchać ~ 11m3.

 

ILE? :eek:

 

@cruz

Jak mac pisal "my" to pomyslalem tez o sobie :)

 

@cruz,@mac_612

Juz sie pogubilem: mozecie ustalic kto nakazuje zawory zwrotne i dlaczego? Watek czytalem caly ale nie kojarze dyskusji o zaworach zwrotnych po stronie podlogowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILE? :eek:

 

@cruz

Jak mac pisal "my" to pomyslalem tez o sobie :)

 

@cruz,@mac_612

Juz sie pogubilem: mozecie ustalic kto nakazuje zawory zwrotne i dlaczego? Watek czytalem caly ale nie kojarze dyskusji o zaworach zwrotnych po stronie podlogowki.

 

Bajcik tak na szybko:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a&p=6108316&viewfull=1#post6108316

 

Nawet cruz się tam udzielał swoją, jak zwykle, mało konstruktywną krytyką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajcik tak na szybko:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a&p=6108316&viewfull=1#post6108316

 

Nawet cruz się tam udzielał swoją, jak zwykle, mało konstruktywną krytyką ;)

 

No i co mam powiedzieć - klapowy neverending story. Poczytaj jak potem się okazuje że ten klapowy zawór w tych układach jednak nie działa. Było nawet o tym parę stron wstecz. Ja piszę że nie działa ale czasami ktoś się znajdzie z radą że można zamknąć czopuch i (prawie) działa.

 

Trochę pokory się przyda.

Masz taki zawór? Wiesz jak działa? Wiesz że nie tylko zawory zwrotne są klapowe? Wiesz że te nie klapowe mogą też być porblematyczne?

 

Wiesz że się czyta ze zrozumieniem? Uczyli Cię tego w jakiejś (niedzielnej)szkole?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a&p=6112495&viewfull=1#post6112495

 

 

Edit: Wiem że masz problemy więc kolejny link:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a&p=6532711&viewfull=1#post6532711

Jak byś dał rade to cofnij się prę postów wstecz to może zrozumiesz o co chodzi. Jak nie dasz rady to pisz śmiało dam linka.

 

Coś tam przeczytałeś, coś tam zrozumiałeś, ale czy to wystarczy.

Edytowane przez cruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czerpiesz jakąś satysfakcje z obrażania i zdyskredytowania innych?

Trochę pokory się przyda.

.

vice versa

Cały post tak jakby skierowany do Ciebie.

Tak jakby dyskusja dotyczyła podłogówki.

W między czasie układałem panele na poddaszu i w łazience miałem piłę i je przycinałęm i tak poczułem jakieś ciepło w pliczek, coś promieniuje.

Złapałem dłonią za rozdzielacz podłogówki i czuję ją do tej pory :). Na belce zasilającej było 90*, szkoda że wcześniej nie zerknąłem na termometr.

...

Byłem bardziej czujny i obserwowałem termometry na rozdzielaczach podłogówki. Jak bufor naładował się tak że w okolicach powrotu z podłogówki temperatura zaczęła rosnąć to znowu na rozdzielaczach, na zasilaniach zaczęła rosnąć, wtedy zakręciłem zawór kulowy przy pompie. Pewnie teraz szła przez podmieszanie.

Doszedłem do wniosku, że muszę założyć zawór zwrotny na powrocie podłogówki, przed samy buforem, tak żeby gorąca woda nie szła ani na rurę podmieszania, ani przypadkiem na rurę powrotną.

 

Reszty dyskujy chyba nie muszę cytować?

Masz taki zawór? Wiesz jak działa? Wiesz że nie tylko zawory zwrotne są klapowe? Wiesz że te nie klapowe mogą też być porblematyczne?

Tak żeby ulżyć Twojej ciekawości to:

-nie mam (klapowego)

-wiem

-wiem (bo mam kulkowy)

-wiem (bo mam kulkowy)

 

Zluzuj poślady bo mendy płaczą. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak post pod postem,

Czym będziesz te 11ton karmił?

 

Lato:

Solary dla CWU (1x 2,7) a nadwyżka dla reszty (3x 2.7). Nadwyżki nie ma być przesadnie dużo ale ma być cierpliwie gromadzona. Myślę że 8 płaskich paneli powinno wystarczyć + jeden foto dla napędu pompki. Ale zacznę od 4 + foto.

 

Wiosna jesień:

Wspomaganie solarów przez PC powietrzna, ma pracować w dzień z pełną mocą. Chciałem kupić budżetowa z Juli ale poczekam na koniec Adamowego wykładu.

 

Zima:

Kocioł DS. Ma utrzymywać (jakąś) temperaturę w buforach, ale PC może zdąży trochę też popracować.

 

Nie zamierzam na siłę utrzymywać w buforach wysokiej temperatury, ale gdy się tylko nadarzy taka możliwość to chętnie tą wysoką temperaturę zgromadzę.

 

Tak ma być i tak być powinno ale optymistyczny koniec inwestycji buforowej jest przewidziany za 2 lata (są inne pilniejsze wydatki a czas też nie jest z gumy).

Edytowane przez cruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.. bo widzisz...

Lepiej mieć w piwnicy na czarną godzinę niż płacić i płakać - jak potrzeba ciepełka...

Ciepło jest! Stale, wciąż i na okrągło!

Balansujemy wokół +20st do - 20stC (KELVINA!!!) wokół PLUS 273st.

Prawie trzysta...

Nie jest to mało...

To zero Celsiusa wielu osobom świat zasłania...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do animussa

 

dwie strony wcześniej są nawet zdjęcia i opis

poza tym kształt nie ma znaczenia dla ocieplenia w takiej sytuacji.

w przypadku przekroju kołowego przyjmuję najmniejszą odległość od ścian.

pytanie dotyczyło konkretnie farb z którymi spotkałem się parę dni wcześniej. twardą i miękką piankę mam przećwiczoną,

zresztą tez o tym piszę.

 

do cruz

 

Jaki problem z zaworami klapowymi

 

mój pracuje rok i nie ma problemów .

jedno na co zwracałem uwagę to żeby nie miał elementów gumowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do animussa

 

dwie strony wcześniej są nawet zdjęcia i opis

poza tym kształt nie ma znaczenia dla ocieplenia w takiej sytuacji.

w przypadku przekroju kołowego przyjmuję najmniejszą odległość od ścian.

pytanie dotyczyło konkretnie farb z którymi spotkałem się parę dni wcześniej. twardą i miękką piankę mam przećwiczoną,

zresztą tez o tym piszę.

Kolego jest upał przez dwa tygodnie, mam tego pomału dość :mad:

Kształt ma znaczenie masz zasobnik okrągły więc w najbliższej odległości musisz stosować aerogel ale w miejscach bardziej oddalonych od ścian można zastosować inną izolację .

Pomaluj srebrzanką minią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam o ,,prawdy oczywiste,, :):):) zresztą przy średnicy ok 80cm krzywizna łuku boku bufora jest tak mała, że przy wstawieniu miedzy 2 ściany i drugi bufor z 3 strony róznica między stykiem ze ścianą a odległością od narożnika ścian to ok 3-4cm (ściany też nie są idealnie proste).

ten dodatek do farb nazywa się insulad i zawiera chyba cząsteczki aerogelu.

Ponieważ dystrybutorzy tak naprawdę nie mają pojęcia o jego właściwościach praktycznych ,,klepia ,,tylko slogany reklamowe to pytam czy ktoś go stosował i jakie są wyniki (dla temperatur 50*-95*)- czy warto ???? i z jaką farbą najlepiej go mieszać ???? Nie zależy mi na właściwościach antykorozyjnych, bufor jest dobrze zabezpieczony fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...