Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Postaw pytania sprzedającemu.

Z tabliczki można z trudnością wyczytać że 1000 l. Gdyby była waga, to na oko grubość ścianki... Jeśli nie waży więcej jak 300, to ścianka nie przekracza 4 mm. Ogólnie wygląda na drogi szmelc. Tego typu zbiorniki trzeba szukać max po 1.50 zł za 1 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy buforze, da radę zwykły piec i paliwo do niego jest tańsze. Jeśli będzie ładował grawitacją, to będzie funkcjonował w każdych warunkach. Jeśli dodatkowo zamontujesz pompkę na wypadek zagotowania, wtedy luksus się zwiększy, bo nie musisz kontrolować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się!

Co lepsze decydujesz Ty.

Bo?

Najlepsze dla mnie może być najgorsze dla Ciebie.

 

Lubisz ruch na świeżym powietrzu?

Szukaj kotła bez podajnika, drewno kupuj loko las, zwieź, potnij, poszczapuj, złóż w drewutni... i tak co rok.

Za to taniej to masz już tylko wtedy, jak masz własny tartak...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi adamie,widzę że masz luki w wiedzy na temat pozyskania opału, co mnie nie dziwi bo jesteś mistrzem od ogrzewania a nie lasu,więc cię grzecznie uświadamiam,ty mnie też tak kiedyś potraktowałeś,tylko z tym że nie miałeś racji ;).Do kolegi piotrszym80 taki zbiornik posiadam i użytkuję od 11 lat bez problemu.Blacha na pewno 4 lub 5 mm. nie mierzyłem i zgadzam się z Boguslawem,dałbym za to max. 500 zł.,a bufor ładuję grawitacyjnie, pompa na 85 st. ustawiona jako zabezpieczenie przed przegrzaniem.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E jakie my tam fachowcy,ale komu się chce ciąć w plasterki 15 cm? Mnie na pewno nie,bo tnę na 35-40 cm. za to suszę min. 3 lata,aktualnie palę sosną i brzozą 5 letnią w palniku szum jak w rakiecie.Siekiery praktycznie nie używam,bo wyrabiam drobnicę(gałęzie), a do kotła wchodzi max. 24 cm. gr. klocek. Na zrębki przejdę jak już nie będę umiał ciąć piłą na razie to dla mnie relaks.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E jakie my tam fachowcy,ale komu się chce ciąć w plasterki 15 cm? Mnie na pewno nie,bo tnę na 35-40 cm. za to suszę min. 3 lata,aktualnie palę sosną i brzozą 5 letnią w palniku szum jak w rakiecie.Siekiery praktycznie nie używam,bo wyrabiam drobnicę(gałęzie), a do kotła wchodzi max. 24 cm. gr. klocek. Na zrębki przejdę jak już nie będę umiał ciąć piłą na razie to dla mnie relaks.Pozdrawiam.

Zrębki=podajnik=1 wizyta na dobę w kotłowni. (10 minut) Zrębki suche po roku - najlepsza sosna. Można też palić trociny, pellet, owies, miał, węgiel.

Problem - maszyna do wytwarzania zrębek, specjalne pomieszczenie do ich suszenia - dmuchawa.

Proszę sprawdzić jak pali się drewno pocięte w plasterki, oczywiście nie gałęziówka.

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HG własnej konstrukcji= 1 wizyta na dobę w kotłowni. Drewutnia na 150 mp. drewna tymi rencami pospawana= brak maszyny do wytwarzania zrębek,specjalnego pomieszczenia i dmuchawy :).Powiem ci jeszcze na ucho,ale nikomu nic nie mów :cool: cięcie na drobne plasterki wymaga dłuższego czasu suszenia niż połupane,poza tym potrzeba więcej energii(prundu lub benzyny,zużycie maszyn).Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...