Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie szczególnie tych, którzy zechcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i opiniami.

Na wiosnę 2007 roku planujemy rozpocząć budowę naszego wspólnego domu nie mamy jeszcze sprecyzowanego projektu, jednak w najnowszym wydaniu Horyzontu ukazał się nowy projekt małego domku dla 4-osobowej rodziny "CALINECZKA", czy może ktoś widział już ten projekt a może planuje budowę tego domku, jeżeli tak zapraszam do wspólnych rozmów na ten temat

p.s Proszę także o opinię na temat domu

 

dziękuję i pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 388
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

witam wszystkich serdecznie

 

na wiosnę planujemy budowę domu calineczka z pracowni horyzont czy ktoś planuje także budowę tego domu lub jest w trakcie budowy. proszę o wszystkie opinie pozytywne lub negatywne.

 

pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Miesiąc temu zakupiłem Calineczkę , obecnie jest w adaptacji u architekta . Może odezwie się ktoś z rozpoczętą realizacją . Będę budował w okolicy Dębicy .

 

Pytanie do WITO-86

rozpoczęliśmy budowę Calineczki z Horyzontu (budujemy w Wielkopolsce). Na razie mamy fundament. Jestem ciekawa jak idzie u was, czy zmienialiście jakoś projekt itd.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Na dzień dzisiejszy też jesteśmy na etapie fundamentu + położona kanalizacja i zasypanie piachem . Zmieniamy ytonga na ścianę trójwarstwową i strop z drewnianego na teriwę (już zakupiona za 5000 zł ) likwidujemy też wykusz w salonie. Reszta zmian wyjdzie pewnie podczas budowy . Maxa mam dostac pod koniec maja a ekipę do dachu zamówiłem na pażdziernik . zamierzam do zimy wykonac stan surowy otwarty. Przed rozpoczęciem murowania zamierzam wylac jeszcze pierwszy beton (chudziak)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy a nawet dzisiejszy, gdyz dolaczylem po przeczytaniu waszych postow. Po ciezkich 3 miesiacach wybralismy z zona takze 'calineczke'. Jednakze plan zagospodarowania dla mojego miasta bedzie w m-cu sierpniu i nie moge do tej pory zakupic projektu, gdyz nikt mi sie w urzedzie pod nim nie podpisze.W zwiazku z tym mam do was pare pytan, bede wdzieczny za pomoc: ile materialu jest potrzebne na sciany zew + sciany nosne wewn. /m2/ bloczkow ytong lub podobne,

co sadzicie o bloczkach keramzytowych 24 cm, slyszalem same dobre opinie ale moze cos napiszecie,

ile kosztuja zmiany w projekcie, gdyz chcialbym wyrzucic wykuz i zastosowac bloczki 24 cm a nie 36 jak w projekcie

ile jest miejsca na poddaszu powyzej ok 220 cm

 

w zestawieniu mat projektant podaje 126m2 bloczkow 36 cm ytong wedlug moich obliczen sa to tylko sciany do wysokosci wienca a nie ma jeszcze 2 scian kolankowych / ok 40m2/ no i jest podana dosc duza ilosc bloczkow betonowych 24 cm - dlaczego???

 

Juz was nie mecze. jak cos wiecie dajcie znac, gdyz chcialbym zamowic material na sciany do konca tygodnia, a po ok 1 miesiacu myslenia na ten temat dalej jestem ZIELONY!? Pozdrawiam WSZYSTKICH. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie,

 

Na jakim etapie jest wasza budowa calineczki? U nas stoją już mury zewnętrzne i stawiają teraz wewnętrzne. 10 lipca będziemy robić strop. Też dokonaliśmy zmiany i będzie teriva zamiast drewnianego. Musieliśmy zmienić kąt nachylenia dachu na 30 st. i zrobiło nam się ładne poddasze. Mieliśmy dylemat ze schodami, ale ostatecznie pozostały okrągłe. Zmianie uległy też ściany zewnętrzne. Zamiast ytonga 36,5 cm mamy solbet 24 + 14 cm wełny. Zrezygnowaliśmy też z wykusza. Mamy dzięki temu dłuższe mury, a co za tym idzie, większy salon i kuchnię. W miejsce okna z wykusza wstawiony zostanie fix o szerokości 160 cm i wysokości 230. Ogólnie, to na parterze jest całkiem dużo miejsca, zobaczymy jak będzie na poddaszu. Ponadto gotowy jest też garaż wolnostojący, aby było gdzie trzymać narzędzia i materiały z budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj czandro. Jak juz wczesniej pisalem zakupuje tylko materialy itp rzeczy. Czekam na przekwalifikowanie dzialki co ma nastapic w miesiącu pazdzierniku/chyba/. :evil: Walcze juz z tym i z dojazdem na dzialke od 3 miesiecy :evil: Ja zakupilem bloczki keramzytowe 24cm dosc duzo o tym czytalem i mam nadzieje ze byla to dobra decyzja oczywiscie + styropian 10 cm. Ja zostaje chyba przy stropie drewnianym/CENA/ choc rozwazam tez terive. Ja tez likwiduje wykusz i podnosze sciany o 50 cm /2 bloczki/ zalezy mi na tym poddaszu. Boje sie ze bedzie za niskie a chcialbym zrobic tam 2 pokoiki dla dzieci. Poscie zdjecia z budowy bardzo chetnie bym ogladnal z zona. Pozdrawiam. Acha co to ten FIX?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj olowek. Bloczki keramzytowe to bardzo dobry pomysł. Są ciepłe i odporne na wilgoć. U nas, teraz gdy już stoją mury, nie zdecydowalibyśmy się na ścianę jednowarstwową. O tym, że mamy dwuwarstwową zdecydował brak materiałów. Wszystkie "załatwia" nam nasz majster, a hurtownia, w której się zaopatruje nie handluje ytongiem. Teraz widać, że to był dobry wybór. Ocieplenie przykryje wszystkie niedoskonałości. Fix w salonie to nieotwierane okno. Będziemy mieć wentylację mechaniczną, zatem brak otwieranego okna nie powinien być dużym problemem, a ta strona jest od południa i zależało nam na dobrym nasłonecznieniu. Odnośnie stropu, to różnica w kosztach nie jest znacząca między drewnianym a terivą. Zwłaszcza, że chcesz użytkować poddasze. Różne są opinia na temat drewnianych stropów. My będziemy mieć ścianę kolankową tylko z jednego bloczka, bo dach i tak będzie podniesiony. Po zmianie poddasze powinno mieć ok. 70 m2 powierzchni powyżej 1,90. Na dwa pokoje wystarczy. Nam zmieściła się jeszcze łazienka i garderoba oraz pomieszczenie na rekuperator. Co do zdjęć, to myślę, że niedługo będzie już co pokazać. Życzę powodzenia w szybkim przekwalifikowaniu działki. Głowa do góry. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie temu zaczęły powstawać mury. Już nie mogliśmy się doczekać :wink: Trochę się nam dłużyło po tych fundamentach. Ale w końcu zaczęli!!!

 

http://republika.pl/czandra2/images/mury%201.JPG

 

http://republika.pl/czandra2/images/mury%204.JPG

 

http://republika.pl/czandra2/images/mury%207.JPG

 

http://republika.pl/czandra2/images/mury%206.JPG

 

Jutro mają skończyć murowanie ścian wewnętrznych. Zrobię parę zdjęć. Potem mała przerwa i mają robić strop :D[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj CZANDRO. Z tych zdjec widzimy tylko 'malego majstra' innych nie mozna otworzyc. Podam ci adres e-mail i jak bedziecie mieli chwilke to poscie pare fotek. Ja jestem na etapie zakupu wiezby i stropu. Znalazlem 'tartak' a dokladniej goscia w stodole co robi od 600 zl za m3, ale caly czas mysle co z tym stropem. jutro jade do hurtownikow o wyliczenie terivy zobaczymy???Pozdrawiamy.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wreszcie się udało wkleić te zdjęcia. Tak mi się wydaje. Gdyby coś było nie tak to proszę o informację. Odnośnie twojego stropu olowek, to nie sugeruj się tak tym co masz w projekcie. To co jest tam podane dotyczy wersji bez poddasza. W wariancie z poddaszem strop jest z terivy. Różnica w cenie nie powinna być znacząca, ale w użytkowaniu moim zdaniem tak. Ostateczny koszt będę mógł podać za 2 tygodnie, jak będzie już gotowy. Cena może być nieco wyższa bo budynek jest trochę wydłużony ze względu na likwidację wykusza. Do tego dodatkowo pomylił się majster lub geodeta (teraz nie ma winnego) i fundament został wykonany wg zewnętrznego wymiaru muru, gdzie miał być bloczek 36,5 cm, czyli dodatkowo o ok. 12 cm z każdej strony. Ogólnie dzięki temu na dole jest bardzo dużo przestrzeni, szczególnie w salonie i kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zdjecia extra, moze u nas tez kiedys bedzie na tym etapie. Mam kilka pytan technicznych, tak duzo wszystkich pytam ze jak rozpocznie sie budowa to bede mial chyba nie zle pojecie o budowaniu :D Zauwazylem ze nie wylaliscie betonu na fundamenty do poziomu 'zero' tylko podciagnieto fundament bloczkami betonowymi. Czy chodzilo o koszty wyszlo taniej czy to technologicznie poprawne? Ja zakupilem bloczkow betonowych na 2 warstwy i planuje wylac fundament do pkt 'zero'

Drugie moje pytanie dotyczy wylanej lawy. Jest wylana do pkt 'zero' i nad nia jest tylko warstwa cegiel, czy wewnatrz planujecie wylewac jakies posadzki czy jest to przygotowane pod ulozenie plytek, paneli itd.

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas fundament zaczyna się ok. 1 m poniżej terenu. Najpierw jest chudy beton, zbrojenie i ok. 20-30 cm betonu. Na to poszło 6 warstw bloczków betonowych. Wewnątrz jest warstwa zagęszczonego piasku ok. 30 cm, w nim rozprowadzone rury od kanalizy, a na nim beton ok. 12-15 cm. Fundamenty będą ocieplone wodoodpornym styropianem 10 cm. To co teraz widać w budynku, będzie jeszcze uzupełnione o warstwę papy, styropian, jastrych i następnie wykończoną podłogą. Podniesie się to łącznie o ok. 23 cm. Co do twojego pytania o poprawność, to nie wiem. Tak jest w projekcie, to chyba jest poprawnie :wink: Jeden z sąsiadów zrobił tak jak ty chcesz i też wygląda dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...