Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika woodego - nasz skromny domek


woody

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Bardzo szczegółowo rozpisane kwoty :o .....ja piszę "ogólnie" ...mniej szczegółowo chyba...aczkolwiek staram się tez o niczym nie zapominać...bo kasa leci a potem będzie zdziwienie "na co to poszło"?

Pisz, pisz.....jak już skończysz budowę to będzie fajna pamiątka :D

No i oczywiście zazdroszczę...ja dopiero fundamenty a już czasami nerwy odmawiaja posłuszeństwa.

Pozdrawiam, Smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow woody ale poszedłeś :)

tak patrze na ten domek i u ciebie jakiś taki wielki mi się wydaje ;) ten salon taki duzy..... :wink: u mnie jakoś tego nie widać

http://img204.imageshack.us/img204/1581/p1040106xm7.th.jpg

a gdzie belka podtrzymująca schody....??? ja jej nie widze.... :roll:

co do łuku to hmmmmm..... ja nie przepadam za łukami, kragłościami itp.... chce ich jak najmniej w domu... mam juz okrągłe bale gankowe a tu już bardzo dużo :lol: :lol: :lol: ja bym go zlikwidował całego :wink: 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

ja także buduje z silikatów, tzn. bede za kilka/kilkanascie dni, bo teraz buduje piwnice z bloczków betonowych, a silikaty juz stoja i czekaja na swoja kolej.

 

Mam pytanko, dlaczego poszlo ci tak dużo betonu na ławy - az 25 m , mi poszlo 14 a ma duze ławy (60).

 

 

Ja mam ławy wysokości 90 cm i dla tego tyle betonu poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szczegółowo rozpisane kwoty :o .....ja piszę "ogólnie" ...mniej szczegółowo chyba...aczkolwiek staram się tez o niczym nie zapominać...bo kasa leci a potem będzie zdziwienie "na co to poszło"?

Pisz, pisz.....jak już skończysz budowę to będzie fajna pamiątka :D

No i oczywiście zazdroszczę...ja dopiero fundamenty a już czasami nerwy odmawiaja posłuszeństwa.

Pozdrawiam, Smoczyca.

 

Jak patrzę jakie to proste prace i w jakim tępie są ne wykonywane to chętnie zaczął bym je robić sam - aż mnie nosi - ale niestety nie rozdwoję się.

Dlatego w Majowy weekend wypoczywam od budowy - a ściślej mówiąc od zastoju na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody...nic się nie martw...ja mam głębokość ław 1,80 a szerokośc 60 -musieliśmy wykopać spod ław cały torf ...aż na takiej głębokości się kończył..... :o ....poszło 30 kubików chudziaka, 24 kubiki B20 i 1700 bloczków fundamentowych (nie wiem czy jeszcze nie będe musiała dokupić na 1 rządek :roll: )....bankrutacja totalna...za beton 13000, za bloczki 6000 :evil: .

 

Co zrobić...żyje się dalej :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow woody ale poszedłeś :)

tak patrze na ten domek i u ciebie jakiś taki wielki mi się wydaje ;) ten salon taki duzy..... :wink: u mnie jakoś tego nie widać

http://img204.imageshack.us/img204/1581/p1040106xm7.th.jpg

a gdzie belka podtrzymująca schody....??? ja jej nie widze.... :roll:

co do łuku to hmmmmm..... ja nie przepadam za łukami, kragłościami itp.... chce ich jak najmniej w domu... mam juz okrągłe bale gankowe a tu już bardzo dużo :lol: :lol: :lol: ja bym go zlikwidował całego :wink: 8) :lol:

 

Salon zafundował mi geodeta :lol: ale teraz się z tego cieszę.

Belka będzie na następnych zdjęciach.

A co do łuku to wydaje mi sie że będzie to jakieś nawiązanie do łuku na ganku. Zaokrągliłem też balkon nad wykuszem

A za krągłościami wręcz przepadam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody...nic się nie martw...ja mam głębokość ław 1,80 a szerokośc 60 -musieliśmy wykopać spod ław cały torf ...aż na takiej głębokości się kończył..... :o ....poszło 30 kubików chudziaka, 24 kubiki B20 i 1700 bloczków fundamentowych (nie wiem czy jeszcze nie będe musiała dokupić na 1 rządek :roll: )....bankrutacja totalna...za beton 13000, za bloczki 6000 :evil: .

 

Co zrobić...żyje się dalej :lol: .

 

O w rany :o

A co do ławy to nie chodziło mi o jej głębokość tylko o jej wysokość wykonaną z betonu lanego w ziemię a na tym stoją bloczki betonowe chyba 3 albo 4 warstwy i dopiero wychodzi z ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon zafundował mi geodeta ale teraz się z tego cieszę.

...nie kumam - oświeć mnie :wink:

 

przy wyznaczaniu fundamentów geodeta pomylił się o 60 cm i powiększył mi dom od strony salonu.

niestety zorientowaliśmy sie dopiero jak majster robił pierwsza warstwę z bloczka.

Musiałem cała dokumentacje do pozwolenia poprawić.

 

Taki kraj i tacy fachowcy, - na moim osiedlu jest to już 3 błąd geodety o którym wiem - i nie tego samego żeby było śmieszniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
mam do ciebie wielka prosbe :roll: gdyby to dla ciebie niebylo problemem to bardzo cie prosze o wyslanie jakis papierow,zutow odnosnie tego domku po zmianach-soper te schody :D -ad wysylam ci na priv :lol:

 

Wysłałem wszystko co miałem chętnie pomogę w dalszych przemyśleniach

witam dzieki za szybka odpowiedz ale jesli wysylales mi jakies zuty to niestety nic nie doszlo :cry: (na skrzynke wp?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...