Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fundament z gazobetonu


Recommended Posts

Nigdy, choć są materiały np. Ytonga, które są przewidziane na tego typu elementy.

Nigdy nie próbuj z gazobetonu. Zwyczajny beton komórkowy ma zbyt dużą nasiąkliwość, więc nie wytrzymałby naporu wody, sądzę nawet przy pełnej izolacji przeciwwodnej.

Osobiście zaczynam budować i robię to w sposób tradycyjny - z bloczków betonowych. Łatwo i przyjemnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jestem zwolennikiem gazobetonu nigdy nie zdecydowałbym się na wykonanie ścian fundamentowych z tego materiału. Producenci ze względów marketingowych starają się jak mogą. W Niemczech nawet są takie budowy, gdzie zastosowano gazobeton, ale wykonanie izolacji przeciwwilgociowej musi być bezbłędne.

W naszych, polskich warunkach jest to zbyt ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zastosuje to naprawde nie wiem jeszcze. Mam nadzieje zdecydowac sie na rozwiazanie koncowe w marcu/kwietniu. Zrodlem tego rozwiazania jest ktorys z niemieckich autorow w branzy budowlanej. Sprawdze w domu nazwisko i tytul ksiazki. Obawy mam. Ale zaleta jest rowniez istotna. Likwidacja wymiany ciepla z gruntem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ocieplania są inne materiały, a nie beton komórkowy. Ja mam fundamentową ścianę trójwarstwową ze styropianem w środku. Powinien być polistyren ekstrudowany, ale jest pierońsko drogi. Ocieplenie fundamentów nie jest aż tak istotne jak ścian, ale uważam, że odrobina nie zawadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze styropian a juz najlepiej ekstrudowany zabezpiecza przed oddawaniem ciepla do gruntu. Tym bardziej, ze to plytki grunt ma najnizsza temperature. Im glebiej tym izolacja ta ma mniejsze znaczenie. Ja zastanawiam sie nad kwestia magazynowania ciepla w scianie fundamentowej. Decydujac sie na ogrzewanie akumulacyjne w scianach nosnych zaczyna to miec duze znaczenie. Rozwazam taka konfiguracje lawa fundamentowa z zelbetu + sciana fundamentowa z gazobetonu + wieniec zelbetowy na poziomie szlichty + sciana nosna z silikatow + wieniec zelbetowy pod wiezbe z mozliwie jak najdokladniejszym ociepleniem wienca od gory na poziomie wiezby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam ci tez fundamenty z gazobetonu. Zrob doswiadczenie, wez bloczek, owin folia i zakop na miesiac w ziemi. Sprawdz przed i po jaka jest wilgotnosc masowa. O akumulacja ciepla w scianie fundamentowej to zapomnij, przeciez na posadzce i tak bedziesz mial pozioma izolacje a fundament ociepla sie po to aby zlikwidowac mostek cieplny na styku plyty i sciany. Poza tym fundamnet z gazobetonu musialbyc zaizolowac z 2 stron zeby gazobeton nie stykal sie z zimia. Zdecydowanie zly pomysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...