Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

modernizacja istnejącego budynku


UJO

Recommended Posts

No i kolejne pytanie( nie wiem czy ja taka tępa :oops: czy tak poprostu jest) przeczytałam gdzieś na forum że ten projekt do pozwolenia na budowę nie musi być taki szczegółowy. czy w związku z tym mozna wykonać projekt powiedzmy ogólny( przypominam ze to tylko mała przebudowa) złożyć wraz z wnioskiem o pozwolenie, a szczegóły w projekcie w tak zwanym między czasie???? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie masz racji. Do pozwolenia na budowę potrzebne są 4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz zaświadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 7, potwierdzającym wpis projektanta na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, aktualnym na dzień opracowania projektu.

 

Podaje jeszcze linka:

http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/0/F854AD2EFC8701CEC1256B5A003BEF7E?OpenDocument&Start=1&Count=1000&ExpandView&View=n&Cat=tt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mam nadzieje,że te 30 dni to będzie max bo czekanie zaczyna mnie już troche irytować :evil: . A z architektem może nie będzie tak źle bo to już emeryt więc ma troche wiecej czasu ( to takie moje przypuszczenia i chce wierzyc że słuszne)

tylko muszę dostac w końcu od geodety mape do celów projektowyh bo bez tego to ani rusz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Minął miesiąc i wreszcie mam mapkę, więc może cos wreszcie się zacznie ruszać, bo mam ambitny plan na koniec wakacji sie wprowadzićdo naszej " posiadłości"

niestety co i rusz trafiam na jakieś przeszkody - teraz wyszedł problem z adresem administracyjnym, który jest mi potrzebny do zakładu energetycznego, a prad by się przydał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

no i wreszcie coś zaczyna się ruszać, a musi jak najszybciej bo pod koniec sierpnia okaże się że jestesmy bezdomni!!! :lol:

inwentaryzacja budynku zrobiona, instalacje wewnętrzne prawie gotowe, prad ku mojemu zaskoczeniu udało nam sie załatwić w 3 dni i to nie zapłaciliśmy ani złotówki, oczyszczalnia przydomowa będzie za trzy tygodnie bo na szczęscie nie trzeba pozwolenia wystarczy tylko zgłoszenie, jeszcze tylko przyłącze wodociągowe i będzie ok :wink:

ale niestety na reszte musimy czekać na pozwolenie- a i ile to potrwa tego nikt nie jest wstanie przewidzieć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

no nareszcie moge się pochwalić postepami :lol:

oczyszczalnia przydomowa stoi :wink:

projekt jest jutro składam do gminy wniosek o pozwolenie - mam nadzieje że słuchy które mnie dochodzą że akurat w gminie Aleksandrów łódzki czeka się tylko około 3 tygodni to prawda 8)

Ja tak wogóle to muszę chyba teraz poszukac kogos kto założy mi i poprowadzi dziennik budowy ???

Mam pytanie czy można ubiegać się o dofinansowanie przydomowej oczyszczalni ścieków jak tak do gdzie należy się zgłosić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

:oops:

wróciłam po półrocznej przerwie spowodowanej oboiązkami macieżyńskimi a tym samym odłą czeniem od netu

w chłupce zdecydowane postępy,chociaż i tak wszystko idzie jak krew znosa. Jak będę miała mozliwość topowklejam prę zdjęć,żeby się oczyiście pochwalić.

Przy dobrych wiatrach moze za jakieś dwa tygodnie będzie sie można wrowadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...