Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metr kwadratowy działki


Kejt

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z twierdzenia sinusów i owszem można ,zakładasz że działka jest płaska lub prawie płaska.A jeśli jest jakiś spadek terenu? he? Samemu sobie już nie poradzisz.

 

Jak cala dzialka jest na stoku o tym samym spadku , to chyba tak jakby byla plaska mozna ja liczyc. Ale jak teren jest pofaldowany itp to rzeczywiscie wyzsza szkola jazdy w obliczeniach powierzchni sie zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mąż mynia_pynia wcale nie strzelił babola .

Załóżmy że boki mają wymiary 6cm i 3 cm . To przy kątach prostych figura ta będzie miała największą powierzchnię . Jeżeli zmienimy katy i to wysokość figury nam się zmieni i powstaną dwa trójkąty . Jeżeli trójkąt 1 przeniesiemy na drugą stronę to znowu otrzymamy prostokąt tylko już o mniejszej wysokości czyli o mniejszym boku .

 

Zgadza się, zgadza. To ja za dużo nie myśląc wypisałem jakieś brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj ja w jakims programie graficznym - bedziesz miec dokladna powierzchnie.

 

Z bledem metody obliczeniowej zastosowanej przez ten program.

 

Proponuje zastosowac metode skonczonych kwadratow.

 

Dokladnosc mierzenia wszelkich wielkosci(pow., obj. dl, itd) mozesz ustawic dowolnie w wiekszosci programow inzynierskich, jesli masz taka wole to moze byc ustawiona nawet do 10 i wiecej miejsc po przecinku.Sama metoda obliczania pola jest podejrzewam optymalnie dobrana przez tworcow oprogramowania, zapewne w porozumieniu z matematykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi wszystkimi programami. Zmierz przekątną, podziel na dwa trójkąty i policz tak jak proponuje mirkan, czyli ze wzoru Herona. Dokładność wyniku zależy wówczas tylko od dokładności pomiaru.

Od tych komputerów niedługo wszyscy zostaniemy wtórnymi analfabetami :wink:

Ale w razie czego gotowca masz tutaj: http://www.poolicz.pl/cql.php?id=215

Twoja działka z padanych wymiarów i wszystkich przedstawionych powyżej obliczeń i szacowań na pewno nie ma więcej niż 1150m2. Więc na pewno warto zadać sobie trochę trudu...

 

P.S. Jeśli ktoś zechce sprawdzić jaką maksymalną powierzchnię może mieć czworokątna działka o znanych długościach boków może zastosować wzór Brahmagupty. Pozwoli to oszacować, czy sprzedający nie chce nadmiernie zwalcować nasz portfel.

Do tego też jest "liczarka" http://www.poolicz.pl/cql.php?id=70, ale niestety daje fałszywe wyniki - otrzymany tam wynik należy podzielić przez pierwiastek z połowy obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - nie mam nic przeciwko ułatwianiu sobie życia przez korzystanie z wynalazków typu programy kalkulacyjne. Chodziło mi raczej o to, że przyciętny zjadacz chleba - inwestor ma do dyspozycji taśmę mierniczą i kalkulator. I żeby zmierzyć i policzyć, lub przynajmniej w dobrym przybliżeniu oszacować powierzchnię działki wcale nie potrzebuje dalmierzy, teodolitów czy specjalistycznego programu inżynierskiego. To są narzędzia ułatwiające pracę ludziom zajmującym się pomiarami profesjonalnie.

Nam musi wystarczyć geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...