Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Iskierki Ady i Piotra


pluszku

Recommended Posts

A czy to są okna obrotowe czy uchylno-obrotowe?

a jeśli choodzi o to okno łazienkowe to mam rozumieć, ze ono jest drewniane, wewnątrz pokryte białum plastikiem a z zewnątrz...??

sorry z a dociekliwość ale czasem wolę łopatologię niz niewiedzę

Z zewnatrz oba okna sa grafitowo-czarne, chyba tylko takie sa w ogole dostepne na rynku - np. brazowych nigdy nie widzialem. Okna sa uchylno-obrotowe tj. oś krecenia znajduje sie gdzies w połowie. Z tego co słyszałem - to okno do łazienki jest takie samo jak zwykłe, tylko dodatkowo pokryte jakims plastikiem (pianka poliuretanowa czy cos w tym stylu) ze wzgledu na wilgoc.

Przy oknach dachowych istotne takze jest z czego masz pokrycie dachu. Inne sa kołnierze do okien dla dachówki, inne do blachy czy gontów bitumicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki ogromniaste. Myślę, że temat połaciówek już wyczerpałam i nie bedę nikogo więcej zamęczała pytaniami, chociaż........ :lol:

O tym, że kołnierze się różnicują w zależności od pokrycia dachu - wiem, ale dzięki za przypomnienie.

a z twojego opisu wynika że są to okna obrotowe, bo uchylno obrotowe podnosi sie do góry i dopiero można nim krecić, no ale mniejsza z tym..

Muszę w końcu w tym tygodniu sprecyzować kwestię dachu ze wszystkimi dodatkami i zając się czymś nowym, pewnie oknami i drzwiami.

W końcu zrobiło sie troche cieplej i ruszyły jakieś prace fundamentowe, aż boję sie pojechać na działkę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ogromniaste. Myślę, że temat połaciówek już wyczerpałam i nie bedę nikogo więcej zamęczała pytaniami, chociaż........ :lol:

O tym, że kołnierze się różnicują w zależności od pokrycia dachu - wiem, ale dzięki za przypomnienie.

a z twojego opisu wynika że są to okna obrotowe, bo uchylno obrotowe podnosi sie do góry i dopiero można nim krecić, no ale mniejsza z tym..

Muszę w końcu w tym tygodniu sprecyzować kwestię dachu ze wszystkimi dodatkami i zając się czymś nowym, pewnie oknami i drzwiami.

W końcu zrobiło sie troche cieplej i ruszyły jakieś prace fundamentowe, aż boję sie pojechać na działkę.....

Napisze jak laik. U góry jest uchwyt za ktory ciagne na dół by otworzyc.

Zakup okien byl w ferworze, wiec w sumie nazewnictwa nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup okien byl w ferworze, wiec w sumie nazewnictwa nie pamietam.

Obawiam się, że u mnie to wszystko bedzie w ferworze :lol: :lol: i nie do końca przemyslane :lol: :lol: a potem bedę rzucac cholerkami

O widzisz i jeszcze jedno pytanko mi się nasuwa:

Masz jakiś wyłaz na dach czy będzie to ławka kominiarska albo coś innego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam!!!

Ja co do okien bardzo mi się podobają i chyba również zdecyduje sie na złoty dąb mam pytanie co do kosztów, czy pamietasz ile wyszło za wszystkie okna??a i dlaczego pomniejszyłeś drzwi wejściowe??

O drzwiach napisalem 1/3 strony wyzej w poscie z : Czw, 24 Kwiecień 2008 09:53 .

Przy oknach troche zaszalelismy finansowo. Drogi profil (Schuco) oraz kolor obustronny dały cena z montazem prawie 12.000 zl, wiem ze niektorym starczało tylko 8000 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluszku - czy w te 11m betonu na strop wliczone są schody (bo balkonu to chyba nie posiadasz)?

I jeszcze jedno -niesmiało nadmieniam, że nie ma czegoś takiego jak sadzonki żywopłotu. Są rośliny z których sadzi się żywopłot.Wiec jaki gatunek zamówiłeś?

11 m3 betonu bez balkonu i bez schodow

w sumie to najpierw przyjechala gruszka 9 m3 i zabraklo, potem jeszcze przyjechala gruszka 4 m3 na dolewke, z ktorej to co zostało to poszlo na murek oporowy tarasu

a zywoplot to jakis ligustr zimnozielonolistny czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bedzie i wyłaz kominiarski i ława kominiarska. Przystawianie drabimy do domu by wejsc na dach jest mał funkcjonalnym rozwiazaniem.

Sczegolnie na tak stromy dach jak ma Iskierka.

 

Witam. Mam pytanie o właz kominiarski i ławę kominiarska. Gdzie ją montujecie? Bo nie widzę na zdjęciach waszej iskierki. Widać tylko nad daszkiem wejściowym przy kominie wentylacyjnym? czy o to chodzi? bo jak tak to po co przy wentylacyjnym a nie dymnym? mam nadzieję że się mylę. Więc mam pytanie gdzie umieszczacie wyłaz kominiarski do komina dymnego i ławe kominiarską abymożna tam wejśc z budynku? Jutro zaczynaja nam zakładać więźbe dachową a jak narazie to wcale o tym nie myśleliśmy :o . Nie dobrze! proszę o odpowiedz ok, pozdrawiam Józef iskierka2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Mam pytanie o właz kominiarski i ławę kominiarska. Gdzie ją montujecie? Bo nie widzę na zdjęciach waszej iskierki. Widać tylko nad daszkiem wejściowym przy kominie wentylacyjnym? czy o to chodzi? bo jak tak to po co przy wentylacyjnym a nie dymnym? mam nadzieję że się mylę. Więc mam pytanie gdzie umieszczacie wyłaz kominiarski do komina dymnego i ławe kominiarską abymożna tam wejśc z budynku? Jutro zaczynaja nam zakładać więźbe dachową a jak narazie to wcale o tym nie myśleliśmy :o . Nie dobrze! proszę o odpowiedz ok, pozdrawiam Józef iskierka2008

 

Sprawa komina jest u mnie dosyc drazliwa. Wykonawca od stanu surowego nie dokonczyl go. Ciagle zwodzi, ze przyjdzie i trwa to od stycznia do maja. Argumenty zawsze ma jakies i powoli sprawa staje na ostrzu noza (moze za pozno?). Wyłaz dachowy i ława kominiarska beda oczywiscie przy kominie dymowym a nie ma tego na zdjeciach bo jeszcze nie jest zrobione :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakże się cieszę, że to józefaa zadał(a) to drażliwe pytanie... :wink: .....a przy okazji ja uzyskałam odpowiedź.

Pozdrawiam. Jak tam żywopłot - zieleni się???

W sumie żywopłot zszedl na drugi plan. Na pierwszym planie jest trawa. Ponad 300 m2 własnorecznie skopanej dzialki z utylizacja gliny, dwa tygodnie codziennego grabienia i rownania dzielki, wybierania chwastow i kamieni, potem wysianie 10 kg trawy, codzienne podlewane od 0,5 m3 do 1,2 m3 wody i ........ na razie wzrosły osty i takie głupie roslinki ktore przebiły sie przez 10 cm nadsypanej ziemie. Trawa jeszcze nie wzeszła :( Na szczescie na razie mineło 6 dni od siewu wiec trudno oczekiwac by juz cos bylo widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki za trawnik, a co do najbardziej "skopanej Iskierki" to hmmm my np sami ocieplamy poddasze(nie znalexlismy nikogo rozsądnego) , więc za chwilę się może okazac że mamy najbardziej "skopana Południową " :)))))

 

Mi to tam ta wysokosc nie przeszkadza. Całe dotychczasowe zycie spedziłem na poddaszu, ktore do wysokich nie nalezało wiec nie odczuwam efektu "przytłaczania przez sufit". Moze kiedys ewentualnie w przyszlosci gdyby przyszlo do sprzedazy domu, to trzeba go bedzie "podrasowac" demontujac plyty gk i robiąc ponownie sufit 15 cm wyzej. Ale na razie to ja tam chce sie wprowadzic a nie sprzedawac. Moze na starosc, gdy bieganie po schodach bedzie meczace to pomysle o jakiejs malutkiej parterowce 65 m2 w fajnej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Własnie wróciłem ze szpitala gdzie uczestniczyłem w narodzinach małej Polki, która zapełni drugi z dzieciecych pokoi na poddaszu.

Hurrrraaa!!!

Niech żyje Zuza urodzona 4 czerwca 2008 roku o godzinie 2:20

 

 

Pluszku - gratuluje!!! :D Dla Ciebie i przede wszystkim dla Twojej żonki i córci :D

 

ps. nasza córcia także ma dziś urodziny, ale "młodsza" o parę godzin i starsza o 4 lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...