Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Iskierki Ady i Piotra


pluszku

Recommended Posts

Bez kadzenia mówisz.... :wink:

Taaa....

Powiem tak... wiem, że chciałeś nawiązać do kolorystyki dachy, ale .....dla mnie parapet jest integralną częścią okna, więc bardziej skłaniałabym sie ku barwie okleiny.

Możesz mieć problem z doborem elewacji, żeby nie wyszła pstrokacizna.

Ale.... za dużo nie da się powiedzieć, bo nie widzę calego domku i może wcale te parapety nie rzucaja sie w oczy.

 

A poza tym to już chyba nie ma sensu głowić się nad słusznością tej decyzji.

Lepiej posiedzieć przy jakimś progranie graficznym i zrobić sobie wizualizację domku.

Pozdrawiam.b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bez kadzenia mówisz.... :wink:

Taaa....

Powiem tak... wiem, że chciałeś nawiązać do kolorystyki dachy, ale .....dla mnie parapet jest integralną częścią okna, więc bardziej skłaniałabym sie ku barwie okleiny.

Możesz mieć problem z doborem elewacji, żeby nie wyszła pstrokacizna.

Pozdrawiam.b

 

No ale zawsze można jakąś brązową farbe kupic lub nawet tapeta obkleic .... :o

Nie jest zle, żona nie wierci mi dziury w brzuchu z powodu pararetow a od dnia gdy "rozmawialismy" :lol: o różnicy miedzy kolorami lazurowym a turkusowym nie usłyszałem juz zdania "z mężczyznami nie da sie pogadac o kolorach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zawsze można jakąś brązową farbe kupic lub nawet tapeta obkleic ....

 

Taką decyzję możesz podjąć w każdej chwili.

 

"z mężczyznami nie da sie pogadac o kolorach".

Kwestię doboru kolorów zarezerwowałam dla siebie. I nie popuszczę :lol:

A utwierdziłam się w tym postanowieniu, gdy mój mąż chciał do orzechowych okien dobrać machoniową bramę garażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie co Ty, siedzę i liczę ile jeszcze kosztować będzie mnie wykończenie domu. Porównałem sobie koszty które podałeś w ostatnim poście z moimi szacunkami.

Nie widzę kosztów kuchni: w moim przypadku za około 6 mb w zależności czy fronty będą z MDF'u czy drewna to kwota rzędu od 8 do 14 tys (w tym firmowe okucia, cargo i halogeny).

Podjazd masz wyjątkowo tani (2 tys?) - jaka powierzchnia i z czego ma być zrobiony? Wg. moich danych to 130 zł/m2 za betonową kostkę na gotowo to standard.

Meble (w tym firany, karnisze itp. pierdoły) na dom szacuję na 30 tys (bez kuchni). Dom mam większy, ale nie trzy razy. Być może zabierasz coś ze swojego obecnego lokum? U mnie w mieszkaniu wszystko już solidnie wyeksploatowane (> 8 lat).

AGD, czyli lodówka (2 tys), piec + płyta (3,5 tys), zmywarka (1,7 tys), pralka (1,5 tys). Razem grubo ponad 5 tys.

 

Piszę by Cię pocieszyć - jak widać nie wydajesz więcej niż inni :)

Brawo za solidną buchalterię, niewielu tutaj na forum tak potrafi (rzadko to ci, którzy budują za 150 tys na gotowo :)

 

Ja też się staram spisywać wszystkie koszty, ale u mnie trochę inna sytuacja, bo kupiłem dom na etapie stanu surowego zamkniętego.

 

Serdecznie pozdrawiam i głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie co Ty, siedzę i liczę ile jeszcze kosztować będzie mnie wykończenie domu. .....

Sprawa jest banalna. Ja juz wiecej kasy nie mam, wiec nie wydam. I pewnie nawet juz nikt (zaden bank) mi nie pożyczy.Do zamieszkania niektore rzeczy sa konieczne inne tylko "milo byloby miec".

Łazienki musze zrobic aby nie wracac do tego tematu ponownie, ale meble sa na samym koncu. Jak kasy braknie to ubrania beda w kartonach lub starych szafkach. Kuchnia w Iskierce jest mała wiec zwykłe meble kosztuja okolo 3500 zl. Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym (zona postawiła na gaz) to wydatek 1000 zl, lodowka bedzie brana ze starego domu, pralka 1200 zl zmywarka 1500 zl. TV? - jakie TV? Poczatkowo chciałem go w ogole nie brac, ostatecznie pewnie wezme stara "bańke". Firany, karnisze, pierdoły - jak finansowo sie odbije od dna. Bedziemy sie po prostu po raz drugi w zyciu wszystkiego dorabiac od prawie poczatku.

Juz 1,5 roku trwa budowa i trzeba sie wreszcie przeprowadzac a nie czekac az wszystko bedzie na 'tip-to'. Podjazd ma 9x3 metry - byc moze ten punkt jest niedoszacowany. Teraz jest zima, za oknem brzydko, zimno, dzien krotki - "na wies" nie ciagnie. O terminie przeprowadzki zadecyduje pogoda. Jak wiosna przyjdzie szybciej to i przeprowadzka bedzie wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?

Hula po polach i szumi w lesie,

Jak stuka w okna, wchodzi w kominy

I obserwuje dziecięce miny?

Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,

Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.

http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/carteneige005.gif

Z najlepszymi życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąt białych, pachnących choinką,

skrzypiących śniegiem pod butami,

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

pełnych niespodziewanych prezentów.

Świąt dających radość i odpoczynek,

oraz nadzieję na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

Tomasz

 

http://img384.imageshack.us/img384/5760/kartkaiw9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie coś duzo Was wychodzi ten domek ..Trochu sie przeraziłam bo buduje Marysię i liczyłam na to ze wydam mniej pieniędzy na wykonczenówke

Pozdrawiam

Podobno stan surowy to dopiero 30% kosztow.

Aby wybudowac 1 m2 sciany trzeba 12 pustakow max po 2 zl sztuka plus 20 zl za robocizne. Wychodzi 40 zl/m2.

Aby ta sciane wykonczyc na gotowo trzeba od srodka otynkowac (20 zl/m2), połozyc gładzie i pomalowac (20 zl/m2) a z zewnetrznej strony klej + styropian + siatka + tynk + robocizna (40 zl za materiały i 40 zl za robocizne).

Wykonczenie wiec sciany to 120 zl/m2 czyli 3 razy tyle co stan surowy.

Podobnie jest z podłoga. Wylanie chudego betonu to 3000 zl (11 m3 plus pompa do betonu) czyli 30 zl/m2. Potem musisz to pomalowac"mazidłem", dac styropian ( u mnie 12 cm grubosci), dac czarna folie budowalan, dac srebrna folie do podłogówki, dac siatke zbrojeniowa, ułozyc rurki do podłogówki (u mnie 8 mb rury / m2), zalac wszystko wylewka, kupic gres (45 zl/m2), kupić klej elastyczny do ogrzewania podłogowego (40 zl/worek), kupić fuge, zapłacić płytkarzowi (40 zl/m2) - w sumie wychodzi ok 150 zl/m2 czyli 5 razy telr co w stanie surowym. Wiele mozna oszczedzic robiąc troche tansza podłoge, oszczedzajac na materiałach lub wykonujac pewne prace samemu. Myslisz, ze dlaczego tyle mozna kupic domkow w stanie surowym? Szybko sie to buduje, wiele nie kosztuje, prawdziwe koszty to wykonczeniowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluszku zdradź mi jak zaplanowałeś górną łazienkę? co z tą wanną?

Wrzuciłem do galerii aranżacje.

 

dziękachy! czyli to jest wanna 150x150? prysznica nie będziesz miał? Wszystko z wanną było OK, doóki mąż nie stwierdził, że będzie uderzał głową w skos:(

Ogólnie wanna i zlew identycznie zaplanowałam. Tylko szkoda, że grzejnik przy drzwiach..ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wanna narożna 150x150 tylko wanna anysmetryczna 150x100 cm, ale chyba okazała sie za mała (juz w markecie gdy przymierzalismy sie do zakupu). Bedzie wiec albo 160x100 albo nawet 170x100 - tak, by 2 osoby mogły sie do niej zmiescic :oops: Prysznica na gorze nie bedzie w ogole - zamiast niego beda jakies szafki albo ratanowe albo z plyty GK obłozone kafelkami. Prysznic bedzie tylko na dole pod oknem. Grzejnik udało sie zmiescic na sciance kolankowej - kupiłem taki niski 40 cm + drabinka ktorej nie widac na aranzacji. Z wanna na gorze nie jest zle - jak sobie ja dobrze ustawisz to da sie wchodzic w tak "magiczny" sposob, ze głowa bedzie "chowac" sie we wneke okna dachowego - przynajmniej tak to sobie obmysliłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wanna narożna 150x150 tylko wanna anysmetryczna 150x100 cm, ale chyba okazała sie za mała (juz w markecie gdy przymierzalismy sie do zakupu). Bedzie wiec albo 160x100 albo nawet 170x100 - tak, by 2 osoby mogły sie do niej zmiescic :oops: Prysznica na gorze nie bedzie w ogole - zamiast niego beda jakies szafki albo ratanowe albo z plyty GK obłozone kafelkami. Prysznic bedzie tylko na dole pod oknem. Grzejnik udało sie zmiescic na sciance kolankowej - kupiłem taki niski 40 cm + drabinka ktorej nie widac na aranzacji. Z wanna na gorze nie jest zle - jak sobie ja dobrze ustawisz to da sie wchodzic w tak "magiczny" sposob, ze głowa bedzie "chowac" sie we wneke okna dachowego - przynajmniej tak to sobie obmysliłem.

 

powiiadasz "anysmetryczna" nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest:) wczoraj wymyśliłam, że wanna pod oknem i mąż by się zmieścił ale ktoś mi powiedział, że będzie zimno pod oknem..i już nic nie wiem..

My na dole wprowadziliśmy kilka zmian więc prysznica nie mamy na dole. I nad prysznicem się zastanwiam-czy postawić jedną ściankę czy cały oszklony? Nie sądziłam, że nad łazienką będę zastanwiać się tak długo. Dziękachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...