Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Iskierki Ady i Piotra


pluszku

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O proszę jak przyjemnie sznownemu Panu :lol: , brakuje mi tylko Pilsnera lub Złotego Bażanta :lol:

"Podebrałeś mi "(lub Twoja małżonka) pomysł na kolorek w górnej łazience, więc z niecierpliwościa bede oczekiwała finalnej odsłony.

Pozdrawiam i trzymam kciuki cobyście szybko zamieszkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę jak przyjemnie sznownemu Panu :lol: , brakuje mi tylko Pilsnera lub Złotego Bażanta :lol:

"Podebrałeś mi "(lub Twoja małżonka) pomysł na kolorek w górnej łazience, więc z niecierpliwościa bede oczekiwała finalnej odsłony.

Pozdrawiam i trzymam kciuki cobyście szybko zamieszkali.

Człowiek stary a głupi. Zamiast Pilsnera było mołdawskie wino, niestety za duzo tego wina było. Do godziny 17-tej nastepnego dnia głowa mnie bolała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo , halo! Jak tam postępy? Wciąz zaglądam do waszej galerii, ale jak staneło na 120-tym zdjęciu tak stoi.

Na pewno macie urwanie głowy, więc cierpliwie będę czekała....

Pozdrawiam wszystkich PLUSZKÓW (całą czwóreczkę :lol: )

b.

Wiecej postepow na razie nie bedzie.

Wszelkie prace oprocz dokonczenia tego co zostało rozpoczete wstrzymane.

Zaczynamy sprzatac i zwozic "różne takie" - kubki, garnki, sztuczce, kartony, ubrania.

Przyjechał juz kibelek, przywieziemy jeszcze umywalke.

Lodówka bedzie stara.

Kuchenka? - nie wiem, albo stara, albo turystyczna.

W każdym bądz razie przestawiamy sie powoli z "budowanie" na "mieszkanie".

Co prawda brak jeszcze górnej łazienki, drzwi wewnetrznych oraz na podłodze pięterka jest beton - decyzja zapadła.

Wraz ze wzrostem temperatury powyzej + 10 stopni (mam nadzieje ze bedzie tak za 3 tygonie) - przeprowadzka do niedokonczonego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze! To wprowadziny tuż tuż.

Z jednej strony świetnie bo będziecie na swoich wyczekanych, wytęsknionych i ciężko wypracowanych metrach, ale pewnie w założeniach było, że wprowadzicie się na gotowe.

Ja wam gratuluję i mam nadzieję, że nie znikniecie z tego forum jak wielu, którzy się wprowadzili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posiadacze kapitału będą stymulować popyt klasy robotniczej na coraz większą

ilość towarów, mieszkań i wytworów techniki. Jednocześnie będą udzielać coraz

więcej coraz droższych kredytów na zakup tych dóbr, aż rzeczone kredyty nie będą

mogły być spłacane. Niespłacane kredyty doprowadzą do bankructwa banków, które z

kolei zostaną znacjonalizowane. To w rezultacie doprowadzi do powstania komunizmu".

 

Karol Marks, 1867 rok.

 

Pluszku, za ten cytat, należy Ci się oscar!

A ja zostaję fanką.

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. Bardzo ciekawy dziennik-szybko sie czyta. Co do Twojej wysokości poddasza to się nie łam ja mam 236 cm, bo dodaję 15 cm wełny jako dolną poprzeczna warstwę zamiast 5. Ot takie mam małe zboczenie na punkcie ciepła w moim domu. 15+15 isover Super mata. Szczerze mówiac jak dla mnie tak wysokość jest wystarczająca, a sam mam 1,82.

A tak by the way to osoby urodzone 4 czerwca mają niesamowite szczęście w życiu , wiem coś o tym 8) . Pozdrawiam. [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo ciekawy dziennik-szybko sie czyta. Co do Twojej wysokości poddasza to się nie łam ja mam 236 cm, bo dodaję 15 cm wełny jako dolną poprzeczna warstwę zamiast 5. Ot takie mam małe zboczenie na punkcie ciepła w moim domu. 15+15 isover Super mata. Szczerze mówiac jak dla mnie tak wysokość jest wystarczająca, a sam mam 1,82.

A tak by the way to osoby urodzone 4 czerwca mają niesamowite szczęście w życiu , wiem coś o tym 8) . Pozdrawiam. [/i]

wysokosc poddasza była problemem tylko przez pierwszy miesiac

potem wzrokowo sie do niej przyzwyczaiłem i nie wyobrażam sobie by miało byc inaczej

jest nawet wrecz przeciwnie - ostatnio zaczołem sie zastanawiac dlaczego na parterze mam aż tak wysoko bo 271 cm

ogólnie jest bardzo ładnie ale gbyby było 5-7 cm mniej tez nie byłoby problemem

pewnie najważniejsze tu są proporcje - wysokosc pomieszczenia musi współgrac z jego powierzchnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
czy wanna w górnej łazience nie jest zbyt blisko ściany?? Może być niewygodnie wychodzić z niej. Może lepiej by odsunąć od ściany?? Od okna nie ciągnie jak to ktoś wspominał i wanna jak na skosie musi być pod oknem dachowym, inaczej się nie wstanie w wannie. Pozdrawiamy my juz mieszkamy iskierka2008. Koszty mamy jednak mniejsze jak u Was lecz jeszcze zostały nam schody wewnętrzne obłożyć drewnem lub płytkami nie wiemy jeszcze tak do końca co zrobimy jak i przed domem polbruk położyć. To bedzie ok 20 tys. złotych w sumie jeszcze. Pozdrawiamy piękna ta Wasza iskierka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wanna w górnej łazience nie jest zbyt blisko ściany?? Może być niewygodnie wychodzić z niej. Może lepiej by odsunąć od ściany?? Od okna nie ciągnie jak to ktoś wspominał i wanna jak na skosie musi być pod oknem dachowym, inaczej się nie wstanie w wannie. Pozdrawiamy my juz mieszkamy iskierka2008. Koszty mamy jednak mniejsze jak u Was lecz jeszcze zostały nam schody wewnętrzne obłożyć drewnem lub płytkami nie wiemy jeszcze tak do końca co zrobimy jak i przed domem polbruk położyć. To bedzie ok 20 tys. złotych w sumie jeszcze. Pozdrawiamy piękna ta Wasza iskierka.

Wanna odsunieta od ściany powodowałaby naszym zdaniem powstanie takiego wąskiego "tunelu" przy sciance kolankowej. Nie wpadlismy na pomysł jak można go wykorzystac i burzył on naszą koncepcje. Wchodzenie do wanny nie jest problem bo mamy sporo miejsca "na głowe" we wnęce okna dachowego.

Nie zdarzyło sie jeszcze abym ja lub zona "przydzwonili" głową wchodzac czy wychodzac z wanny. Niemniej naszym zaskoczeniem było to, ze prysznic na dole w duzym stopniu wyparł wanne na gorze. Poniekąd troche z oszczednosci wody i gazu - do kąpieli pod prysznicem wystarczy nawet 10-15 litrow na osobe (zona potrzebuje troche wiecej :lol: ). W gornej łazience "rzadzą" dzieci w wieku 6 i 1 rok wiec im nic nie przeszkadza. A koszty .... robocizna na Slasku droga, bardzo droga. Niektorzy pisza, ze nawet droższa od Warszawy, bo do Warszawy zjezdza cała "ściana wschodnia" a do nas tylko ewentualnie górale, ktorzy liczyc umieją dobrze :( No i jest to cena domu wraz z działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...