Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Unia Europejska - za, a nawet przeciw


ponury63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja pozwolę sobie zacytować mejla,którego dostałam dzisiaj od pewnej uroczej froumowiczki:

 

Wystąpienie Leszka Millera z dnia 07.08.2000 w RMF FM:

"Pan Jerzy Buzek powinien podać się do dymisji.

Gdyby w moim rządzie doszło do jakiejkolwiek korupcji a

poparcie społeczne

spadłoby ponizej 80% to poczucie przyzwoitości nakazałoby mi

podać się do dymisji"

 

Wystąpienie Leszka Millera z dnia 08.05.2003 w porannym Radiu

Zet:

"Afera korupcyjna pana ministra Łapińskiego jest moim kolejnym

bolesnym doświadczeniem gdyż działo się to za mojej kadencji

jako premiera.

Pewnie stąd bierze sie aż 80% negatywnych opinii o moim

rządzie. Ubolewam nad tym, ale to nie jest powód podawania się

do dymisji."

 

 

Miller przyszedł do wróżki i mówi, że śniły mu się ziemniaki,

co to znaczy?

hm..

albo wykopią was na jesień,

albo posadzą na wiosnę....

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od :lol: ...

 

Jakże żadko sięgamy do obietnic i rozliczamy z nich naszych "wybranych". Gdyby tak stosować takie same kryteria jak na placu budowy (raz mnie nacięli już więcej nie mają do mnie wstępu !) to by nam się żyło na pewno lepiej.

 

A tak... ja się czuję mamiony kolejnymi obietnicami przez tych samych ludzi od lat (dotyczy zarówno lewej jak i prawej strony naszej sceny...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi takie coś w ręce:

"W przedostatnim grudniowym numerze londyńskiego tygodnika "Times" ukazał się, poświęcony sprawom polsko-unijnym, artykuł o wymownym tytule: "Integracja czy podbój". Autor publikacji,

wpływowy brytyjski dziennikarz o zacięciu naukowo-analitycznym, pisze, że bezstronni obserwatorzy polskiej sceny politycznej i gospodarczej ze

zdumieniem ostatnio obserwowali rozwój wydarzeń w tym kraju. Zdumienie to wypływało z faktu, że pod naciskiem Unii Europejskiej wszystkie pookrągłostołowe rządy Polski prowadziły - pod sztandarem reform - politykę dogłębnej destrukcji polskiego potencjału gospodarczego i kulturalnego. Zlikwidowano nie tylko tysiące nowoczesnych zakładów pracy i fabryk, lecz także za bezcen, faktycznie za darmo przekazano w ręce firm zagranicznych całą bankowość, przemysł, media. Skasowano całe potężne gałęzie gospodarki polskiej. W ten sposób kraje członkowskie Unii Europejskiej pozbyły się potencjalnej polskiej konkurencji w dziedzinie handlu, a gospodarka polska stanowi obecnie widowisko budzące politowanie - to prawdziwy krajobraz po ciężkim bombardowaniu. Na skutek oddziaływania Unii Europejskiej na serwilistyczne rządy w Warszawie Polska, która przed czterdziestoma laty zajmowała dziesiąte miejsce na liście najbardziej rozwiniętych krajów świata, zajmuje obecnie na tej liście miejsce 56. i - jak pisze dziennikarz brytyjski - jest kompletnym bankrutem finansowym, należącym faktycznie do krajów Trzeciego Świata, którego głos zupełnie się nie liczy (i nie będzie się liczył) na arenie międzynarodowej.

Ron Hunt zadaje też sobie retoryczne pytanie: jak do tego mogło dojść, że naród o tak chlubnej tradycji niepodległościowej dał się tak łatwo nabrać na prymitywną europejską demagogię i pozwolił się w ciągu zaledwie dziesięciu lat kompletnie "zafrykanizować"? Odpowiedź brzmi jak następuje: polscy politycy i sprawujący w kraju rządy dusz dziennikarze dają się bardzo łatwo korumpować wielkim firmom zachodnim (przeważnie niemieckim) i za względnie nawet niewysokie łapówki na poziomie paruset tysięcy dolarów,bez skrupułów współuczestniczą w realizacji obcych interesów na terenie własnego kraju, z ogromną szkodą dla tego ostatniego. Pod płaszczykiem walki z "industrialnymi monstrami gospodarki komunistycznej" ci agenci wpływu doprowadzili do zagłady przemysłu krajowego, który już w żadnej mierze i w żadnej dziedzinie nie będzie stanowił zagrożenia dla niemieckich czy francuskich "monstrów" gospodarki kapitalistycznej. Ludność Polski, zakompleksiona głęboko w stosunku do Zachodu, nie zdążyła nawet się ocknąć, jak się obudziła się z letargu w kraju pod każdym względem trzeciorzędnym i pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych perspektyw.

Dziennikarz brytyjski z oburzeniem odnotowuje również bulwersujący, jego zdaniem, cynizm kierownictwa Unii Europejskiej, która - wiedząc, że ludność Polski jest sześciokrotnie biedniejsza niż mieszkańcy krajów unijnych, zamiast wyświadczyć temu szlachetnemu narodowi dodatkową i realną pomoc finansową, np. przez 200-procentowe dopłaty dla polskiego rolnictwa, cynicznie dała im tylko połowę tego, co otrzymują znacznie zamożniejsi rolnicy francuscy i niemieccy. Umowę akcesyjną zredagowano też w ten sposób, a rząd polski lekkomyślnie ją podpisał, że biedna Polska będzie z własnego skromnego budżetu dopłacała do kasy bez porównania bogatszych Niemiec czy Francji. "To nie jest integracja w struktury europejskie, lecz okrutny i bezwzględny podbój Polski przez jej fałszywych przyjaciół" - konkluduje Ron Hunt na łamach londyńskiego "Timesa".

 

Sam nie wiem na ile temu wierzyć ale punkt widzenia jest ciekawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, kiedy Polska była 10 potęgą gospodarczą świata? za Gomółki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, kiedy Polska była 10 potęgą gospodarczą świata? za Gomułki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco[/b]]

Sam nie wiem na ile temu wierzyć ale punkt widzenia jest ciekawy...

 

Maco - dlatego ciekawy, że obiektywny ?

Chwyty propagandowe i indokrynacje dojrzalsze pokolenie ćwiczyło i trudnie je na plewy nabrać

ale spece od reklam i "obiecanek cacanek" istnieją nadal ...

obiektywnych i niezależnych trudniej znaleźć ale trafiają się czasem ...

 

pozdrówka

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1963 był Gomułka I Sekretarzem . Fajnie było! :wink: :wink: :wink:

Tylko worka cementu byś oficjalnie nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza,

Można by założyć oddzielne forum i dyskutować nad słowem obiektywny. Według mnie obiektywizm to taj jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Poza tym, obiektywizm danego poglądu zmienia się też wraz z ilością posiadanych i informacji na dany temat (Kieślowski był mistrzem od ukazywania co w jednej chwili obiektywne obracało się w perzynę i stawało się nieobiektywne...).

 

Ten artykuł dla mnie jest ciekawy bo zdecydowanie różny od wszechobecnej TAK-propagandy.

 

I jest też dla mnie smutny bo po chwili refleksji żal mi nas samych, że nie potrafimy sobie urządzić naszego polskiego domu tak, żeby nam było dobrze i bogato - a na pewno mamy takie możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...