Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Styropian na budynku drewnianym


Recommended Posts

Jeżeli firma , która wykonywala u Ciebie dom wykonala wszystko bardzo starannie to nie masz się co martwić na zapas. Przede wszystkim baaaaardzo starannie powinny być wykonane obróbki w okolicach okien , drzwi, podbitki, elementy piorunochronu, rynien, zewnętrznych ujęć wody umieszczonych w ścianie. Wszelkie szpary na styku styropian - parapety, drzwi i inne powinny być bardzo dokadnie uszczelnione silikonem. Jeżeli woda nie ma się jak dostać pod styropian to nie ma się czego obawiać. Jeżeli natomiast wykonawca nie zachowal na tym etapie należytej staranności, no to może być z tego problem o którym wspominaleś. Aby się upewnić możesz zlecić wykonanie ekspertyzy wilgotności poszycia i jeśli wyjdzie niepomyślnie ścigaj firmę wykonawczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaty - przejrzałem podane przez Ciebie strony. Jak sobie radzą z tym problemem firmy wykonawcze? Przecież wiekszość domów budowanych w szkielecie na elewacje stosuje właśnie tynk na styropianie.

M@M - podajesz zalecenia, a czy można polegać, że wszystkie firmy właśnie tak uszczelniają styropian?

 

Jestem tu nowy i szukam podpowiedzi w tym zakresie, gdyż właśnie otrzymałem ofertę z Unibudu i okazało się że oni właśnie mają elewacje wykonane z tynku na styropianie. Co począć? Poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocie Kacprze

Stosowanie styropianu który posiada rowki pionowe ( to się chyba nazywa ryflowany)i założeniu że zastosowano na ścianach folie o określonych parametrach tzn przepuszczających w odpowiedniej ilości parę wodną z wnętrza domu ( bo z tego co mi tłumaczono przez materiały ściany para przechodzi )takie rozwiązanie musi być logiczne aby para miała co ze sobą zrobić tzn odparować lub się wykroplić, natomiast przy styropianie naklejonym bezpośrednio na płytę powoduje powstanie bariery nie do przebycia przez wilgoć. Czy to co mówię jest logiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Zjednoczonych czy też w Kanadzie, na budynkach gdzie ściany pokryte są np. płytą OSB, zakazane jest stosowanie styropianu klejonego bezpośrednio do płyt poszycia. Wynika to w głównej mierze w nieszczelności, które mogą pojawić się w powłoce elewacyjnej - na styku tynku z stolarką okienną, stolarką drzwiową, czy też w miejscach obróbki blacharskie, oraz przy wszelkich przejściach przez powłokę tynku i styropianu, np. kotwy rur spustowych. W miejscach tych nieszczelności woda deszczowa może wpływać pod warstwę styropianu, która nie mając możliwosci odparowania może spowodować poważne zniszczenia poszycia, konstrukcji i izolacji cieplnej.

Skutki takich zniszczeń można obejrzeć na wielu stronach internetowych. Zainteresowanym prześlę adresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...