Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do A i M


Ania26

Recommended Posts

Witaj Aniu!

 

Projekt Marysia znam, pamiętam go dobrze z czasów kiedy szukałam projektu na nasz dom (niestety dziakę mamy waską, więc garaż musiał być z przodu domu).

 

Mam takie pytanie: dlaczego wywalacie okna z garażu, kuchni i salonu? Czy jest to spowodowane tym, że przysuwacie budynek bardziej do granicy? Ale chyba nie, skoro okna na górze zostają.... :roll:

 

Niestety uważam, że nie jest to dobry pomysł. Myślę, że znacznie to pogorszy doświetlenie wnętrza. Jak okna są z dwóch stron, to znacznie przyjemniej to wygląda, bo śiwatło sięga również w głąb pomieszczenia.

 

W ogóle to życzę powodzenia i żeby wam się udało ruszyć na wiosnę!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że w końcu mam juz pierwszy komentarz.

Witaj Dominiko.

Masz rację z tymi oknami. W garażu może i zostawimy z jedno, ale co do kuchni to nie bardzo mi tam pasuje. Kuchnia i tak jest wąska i wydaje się że będzie kiepsko ustawna. A jedno myśle, że wystarczy. Może w jadalni zrobimy bardziej na środku i może jakieś szersze. Jeszcze pomyślę. A w salonie również zamierzamy mieć szersze okno tarasowe i dlatego z tego środkowego chcemy zrezygnować. Może nie będzie tak żle.

Nasza działeczka jest rogowa tzn. mamy tylko jednego sąsiada (od strony garażu), a tak po za tym z dwóch stron będzie ulica. Jedna osiedlowa od frontu i dróga boczna od ulicy prawie głównej. Robimy wszystko aby w domu było w miarę cicho (obwodnica w planach, ale jak to bedzie kto wie). A i zapomniałam dodać, że z balkonu również rezygnujemy ale to również jest powód j.w.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witaj pati25

Twoje pytania wcale nie są głupie. Sama mam wiele wątpliwości - również co do okna w kuchni. W sumie projekt się juz rysuje (też odbicie lustrzane), i okno usuneliśmy, ale coraz wiecej mam wątpliwości. Byłam ostatnio u znajomych - mieszkanie w bloku, kuchnia nieco krótsza, ale co się okazało szerokość bardzo zbliżona i mają okno na czole tak jak w naszym projekcie, ale stół (bo jest miejsce) stoi przy scianie bocznej tam gdzie u nas chcemy je zlikwidować. I tak sobie już nie śpei po nocach tylko myslę.

A co do materiałów to do dziś wieczór musimy podjać decyzje. Na początku miały to być ściany 3-warstwowe, ale teraz zastanawiamy sie nad pustakiem ceramicznym +wata lub druga wersja do której każdy nas zachęca to suporeks+wata. Nie wiem. Jutro napisze jaką podjeliśmy decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie gnębi tylko ta kuchnia najbardziej teraz przyszła mi myśl powiekszenia tego okna w kuchni od frontu a usunięcia bocznego .Jak nic mądrego nie wymyśle to zostanie w kuchni tak jak w projekcie ..ale coś mi nie pasuje i tak.W salonie tez okna chce pozamieniać bo tez za dużo okien różnej wielkości ja tak nie lubię kurcze ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obiecałam, że wkrótce odpisze z czego budujemy i tak: decyzja podjęta - keramzytobeton. Nie wiem czy dobrze to napisałam, ale mniejsza o to. Wiadomo o co chodzi. W dzienniku napisze dlaczego tak wybraliśmy a nie inaczej. Co do okien to postanowiliśmy że w kuchni od frontu będzie 1,50 na 1,50 a boczne też będzie - 90. W salonie będzi również jedno okno pewnie 1,50 no i oczywiście balkonowe.

Głowa do góry, jakoś przez to przebrniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :D klejna maryśkowiczko :D

co do okien, to już Ci chyba mówiliśmy na maryskowym wewątku, że... lepiej nie....nie wyobrazam sbie domku bez tych okien, tym bardziej, że poszerzasz dom.... ale oczywiście Twoja wola

my w garażu będziemy mieć w garażu luksfery. Czekamy na ocieplenie, by ruszyć z dalszymi pracami

pozdrawiam :D E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super super .

Myśmy formalności zlecili architektce i za załatwienie wszystkiego weżnie 1500zł wiecej :D .A tak wcałości formalności wyjdą nas w całości coś 8 -8,5 tyś.Oczywiscie razem z projektem i adaptacja ,dodatkowo robimy badania chydrogeologiczne bo mamy zalecane z WZ ,te badania same 2 tyś złotych .

No cóż ....Teraz czekam na opinie konserwatora zabytków czy marysia sie mu podoba ....itd ...

Nasza marysia jak dobrze pujdzie bedzie w centrum mista ale nie przy głównej ulicy .A jeśli twoja przy glównej to dobrze ze pomyślałaś wczesniej ....

Czekam na jakiś twój wpis jak z tymi oknami w kuchni ?

W salonie tez chce dorzycic jeszcze 1 tarasowe i te dwa zamienic na 1 .

Pozdrawiam Was serdecznie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Wczoraj podpisaliśmy umowę z ekipą budowlaną. Ruszamy z budowa w czerwcu. Myślę, że przez te najbliższe 3 miesiące pozałatwiamy wszystkie formalności. Nasz pan od projektu, który załatwia nam wszystkie formalności powiedział, że na koniec kwietnia początek maja będzie już wszystko gotowe, włącznie z pozwoleniem na budowę. Tak więc już odliczam dni.

Okna w kuchni wybraliśmy od frontu 1,5 m - wysokość natomiast jest jeszcze do przemyślenia, a boczne tak jak już pisałam będzie 90 cm - czyli będzie tylko troche mniejsze. Myślę, że to rozwiązanie jest najlepsze. W sumie kuchnia nie jest taka ciasna, a szafkami się zastawić to też nie bardzo.

Co do okien w garażu to też nie rezygnujemy. Mój mąż ciągle coś przebąkuje o możliwości wietrzenia (mamy samochód diesel) i naturalnego światła, że niby rano nie trzeba zapalać światła jak się idzie po samochód itp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

WITAJ

Jeśli jesteś zainteresowana MARYSIĄ TO ZOBACZ TEMAT w Projekty i architektura/Marysia z Horyzontu, tam znajdziesz wszystkich budujących własnie ten oto domek. A okna pewnie, że zmieniliśmy orginalne są fajne ale to i dodatkowy koszt i pasowało by wszystko jakoś ładnie do nich dopasować. A tak to myślę, że też ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje:) a co do okien, to rzeczywiscie ladnie sie prezentuja, mysmy takze zrezygnowali z balkonu, jednak okna balkonowe zostawiamy z barierka:) chcielismy tez miec okno malutkie w garderobie, zeby moc ja przewietrzyc, ale jeszcze nie wiadomo jak bedzie wygladac na elewacji, dopiero jak zobaczymy co stworzyl architekt to podejmiemy decyzje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...