Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Gosi i Krzysztofa.


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Gość Kero

Witam Was cieplutko w te chłodne i mokre dni.

Też stoję a właściwie jutro mamy zamiar pojechać na działkę spróbować grodzić ale jak będzie z pogodą nie wiadomo.

I właściwie nie to mnie skłoniło do namazania w Waszym dzienniku tylko to skąd jesteście.

Lata calusieńkie temu mieszkałem w Kawlach. do szkółki dreptałem do Wiśniewy:-)

Pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość Kero

Witam ponownie i pozdrawiam.

To, że ta kopareczka jak ją nazywasz kopała tyle godzin to mnie nie dziwi bo to rzeczywiście kopareczka (chyba Ostrówek?)

Taki sprzęt nie jest w stanie pracować wydajnie. Ja nie korzystam z tych zabawek bo nie warto.

80PLN na godzinę biorą koparki, króre obniżą Ci całą działkę w 6 godzin o 3m w głąb.

Nie korzystam takze ze Stara - sory kolego ale nikt i nigdy nie załadował ani nie załaduje na Stara 12 ton, to auto po prostu nie ruszy z miejsca z takim ładunkiem - no chyba, że na asfalcie ale niestety żwirem nie naładuje się auta stojącego na asfalcie bo zwyczajnie w żwirowniach go nie ma:-)

Taka masa żwiru (12t) to ok 6m3 - obmierz skrzynię Stara i zobaczysz ile ma.

Jasne, że jeśli ktoś posiada taki sprzęt to z niego korzysta ale jeśli masz cokolwiek płacić choćby koszta tylko bez zysku to i tak masz w plecy.

Piach jaki przewoziła mi wywrotka MAN 30t jednorazowo musiałbym transportować conajmniej 4 razy Starem i kosztowałoby to 400PLN a za MANA dałem 150PLN.

 

Nie odbieraj proszę tego co piszę jako drwinę z Ciebie broń Boże bo jestem daleki od tego, chciałem Ci jedynie przekazać, ze posługiwanie się takim sprzętem dzisiaj nie jest opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko KERO. Po to założony jest dziennik, żeby się inni mogli wypowiedzieć. Nie ma co się obrażać z byle czego. Człowiek moment dostał by siwych włosów. Co do tej koparki to może i racja. Gość zrobił by to szybciej, ale było za miękko, więc zamiast ziemię wyciągać musiał kopać. Co do tego stara to kierowca to istny kaskader. Przywiózł spokojnie ok 12t. Ma własnoręcznie wzmocnioną ramę i podniesione burty. Niestety była to jego ostatnia wycieczka na moją działkę, ponieważ nie jest w stanie później wyjechać. Następnym razem podobno przyjedzie ciężki sprzęt, któremu teren nie będzie przeszkodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

przeglądam rózne projekty i juz się pogubiłem w tym wszystkim i mam kilku faworytów.

dodaje do nich wasz projekt :) ciekawe jak to wyjdzie LIVE ??? napewno fajnie :)

i najważniejsze macie podbno cele tzn postawić i zamieszkac na dole za około 150tys. ja mam podobny ce tylko kwota troszke musze obnić bo przy naszych zarobkach to nie będą mógł sobie pozwolićna kredyt na 150tys bo ratak na okoo 40lat wyjdzie około 600-650zł :( a za cos trzeba też życ :)

a ślub bierzemy w kwietniu 2008 i dzidziusia też planujemy więc wiadomo że ratak kredytu nie może byc duża!!!

 

reasumując POWODZENIA i może kiedys "przejazdem" byśmy wpadli i zoabczyli jak wam to idzie ta budowa :) oczywiście nic na siłę :)

 

pozdrowienia i udanej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oglądnęłam sobie rzuty Waszego domku na stronie Lipińskich i bardzo mi sie spodobał układ pomieszczeń :lol: bo całkiem podobny do naszego... dodam skromnie :oops: Dużą kwotę planujecie wydać na wykończeniówkę od stanu zamkniętego?? Jetsem ciekawa, bo zastanawiamy sie nad kredytem, a mamy stan surowy (w grudniu będzie zamknięty). Pozdrowionka i trzymam kciuki :lol: PS. Jak poleciała sesja studentce?? Co to za kierunek sobie szanowna żona obrała... budownictwo i architekturę? :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żony to walczy na administracji, bo jej wykonywany zawód jest z tym związany. CO do domku to nie potrafię odpowiedzieć. Chciało by się wykończyć jak najlepiej, ale wiadomo - ograniczenia związane z gotówką. Na pewno będzie schludnie i przytulnie jak lubimy. POZDRAWIAMY serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam

 

Właśnie chodzi nam po głowie ten sam projekt dlatego skrupulatnie analizujemy wasz dziennik budowy - jeśli możesz, prosiłbym abyś dodał do tego dziennika więcej informacji odnośnie użytych materiałów oraz łącznej już wydanej kwoty. Powodzenia w budowie.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

 

długo szukałam kogoś kto buduje ten domek co ja!!!co prawda mój to wersja bez garażu, ale w wykonaniu prawie to samo.Ja zaczęłam swoją przygodę latem tego roku ale niestey zakończyłam na stanie zerowym. W marcu ruszam z resztą , teraz jak dam radę to chciałam kupić materiały jeszcze w tym roku.Jestem szalenie ciakawa kosztów jakie państwoponieśli do tej pory.Była bym wdzięczna zaodpowiedź.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witam!

Mam małe pytanko jestem w trakcie podjęcia decyzji o rodzaju schodów-jakie macie Państwo u siebie?Betonowe czy podwieszane?Ja dokonałam małej zmiany -przesunęłam ścianę parteru w małym pokoju na dole do wysokości ściany salonowej bo chataka wydała mi się szalenie mała jak już mi postawili fundamenty.co prawda powierzchnia nie zmieni się znacząco ale zawsze coś.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...