Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wlasnie jestem przed zakupem folii paroprzepuszczalnej...wlasciwie to wysoko paroprzepuszczalnej.....Slyszalem,ze dobra folia jest Aqua cos tam....chyba Protect??? Bardzo prosilbym o fachowe rady......dach jest kryty karpiowka w koronke...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem przed zakupem folii paroprzepuszczalnej...wlasciwie to wysoko paroprzepuszczalnej.....Slyszalem,ze dobra folia jest Aqua cos tam....chyba Protect??? Bardzo prosilbym o fachowe rady......dach jest kryty karpiowka w koronke...Pozdrawiam

 

Folia Delta Vent Dorken'a .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1552736
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poddasze było nieużytkowe to praktycznie żadna folia nie byłaby potrzebna wystarczyłoby zrobić szczelny strop. W przypadku poddaszy użytkowych należy stosować folie najwyższej jakości bo to one zapewniają szczelność dachu a nigdy nie dorównają żywotnością dachówce. Tak czy inaczej remont dachu będzie konieczny. Warto więc aby był po 40 latach a nie po 10 czy 15. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1552942
Udostępnij na innych stronach

"Pomimo tego, że wiatroszczelne konstrukcje spadzistych dachów nie są narzucane ani w normach, ani w przepisach o energooszczędności, to coraz częściej stawia się te wymagania świadomym tego projektantom i inwestorom. Brak wiatroszczelności prowadzi przy ogólnie stosowanych izolacjach termicznych do tego, że ciepłe powietrze niemalże wydmuchiwane jest z warstwy izolującej. Gdy dojdą do tego jeszcze inne czynniki - takie jak na przykład luźno ułożona izolacja termiczna lub nie-

fachowo wykonana warstwa paroszczelna - może dojść do znacznych strat ciepła. Dlatego wiatro-

szczelnie sklejona folia wstępnego krycia oznacza plus dla bezpieczeństwa i podnosi dodatkowo szczelność konstrukcji: poziom wymiany powietrza może być zmniejszony o kolejne 35% przez wia-

troszczelną warstwę zewnętrzną.

Energooszczędną membraną Delta-Maxx firmy Dörken AG, Herdecke, można wykonać wiatroszcze-

lne konstrukcje zaoszczędzając czas i koszty. Folia wstępnego krycia ze zintegrowaną taśmą samo-

przylepną zaoszczędza przy tym jeden dzień pracy i czyni szukanie właściwego środka klejącego zbytecznym. ...Odporny na zerwanie

i nieczuły na wilgoć pasek ochronny taśmy klejącej jest po prostu ściągany i w obrębie zakładu następuje klejenie folia do folii. Kolejna zaleta: ponieważ sklejenie się warstw następuje niemalże natychmiastowo, podkład jest wolny od kurzu i czysty. Przy klejeniu późniejszym trzeba najpierw oczyścić folię z kurzu i wiórów, po to aby klejenie naprawdę długo trzymało..."

 

Od roku ja testuje / niesklejane ponad dwuletnie /, wystawiona na trudne warunki atmosferyczne / deszcz , promieniowanie itd./ pozostaje w idealnym stanie .

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1553851
Udostępnij na innych stronach

A o foliach Roofshield cos slyszeliscie ? Tam gdzie kupuje dach moge dostac "bez marzy" (wiadomo ze jakas tam jest ale mala) folie Roofshielda: economy, standard lub super. Ktos je stosuje/ma ? Mozna prosic o opinie ?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1555777
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wypowiedzi Wartownika osobiście uważam, iż wiatroizolacja jest potrzebna na ścianach pionowych (w budownictwie szkieletowym) natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem dawania jej pomiędzy warstwą ocieplenia a deskowaniem lub OSB. Nie występują tam żadne przewiewy a tylko przepływ laminarny skutecznie dławiony wąską szczeliną.

Podobnie rzecz się ma przy zatosowaniu folii wstępnego krycia o niskiej paroprzepuszczalności. Swego czasu firmy np. Braas propagowały specjalne elementy rozszczelniające folię.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1558016
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trójwarstwowoą folię Z Marmy Rzeszów - Dachowa 3TM

tu znajdziesz szczegóły

 

http://www.marma.com.pl/pl/2,9,180/180/

 

Bardzo sobie chwalą ją ludziska tu na podkarpaciu. jak długo polezy na dachu - tego nie wie nikt- tak samo jest z kazdym innym producentem - zarówno Dupont jak i kazdy inny Producent daje la t gwarancji dziesiąt - pytanie gdzie ona tyle leżała??? Czy w Polsce jest gdzieś folia która lezy na dachy 30 lat???

Czy się sprawdzi sprawdzimy my za lat 30 :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1558118
Udostępnij na innych stronach

Mam takie moze i proste pytanie:

 

jest sobie taka mala maszynka ktora niby sluzy do demonstracji jakosci paroprzepuszczalnosci (w jedna strone) i wodoszczelnosci (w druga).

Wyglada jak rura, w srodku przecieta, w to przeciecie mozna 'zainstalowac' dowolną folię i porzadnie zacisnac. nastepnie z gory lejemy wode.

natomiast do dolnej czesci mamy mala reczna pompke.

 

Obserwacja polega na (w jedna strone) obserwacji czy na folii z dolu wykrapla sie woda (lub scieka po prostu w dol), z drugiej strony (przy pompowaniu) czy powietrze przez folię ucieka i jak intensywnie. (natęzenie i wielkosc bąbelkow).

 

Wiadomo ze warunki sa sztuczne bo pompka wytwarza podwyzszone cisnienie.

 

pytanie brzmi:

 

czy taki test jest wiarygodny i czy jego wyniki mozna (w ogolnosci ilosc przepuszczanego powietrza zadanego pod cisnieniem) przenosic na warunki standardowe uzycia takiej folii ?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1570009
Udostępnij na innych stronach

Ten test pokazuje dwie sprawy:

- pierwsza to taka, że ponad wszelką wątpliwość folia nie przepuszcza wody do izolacji cieplnej,

- druga to taka, że aby jakiś gaz przedostał się przez folię to należy stworzyć po jednej stronie większe ciśnienie.

Nam zależy aby tym gazem wydostającym się od strony ocieplenia była para wodna. Oczywiście w rzeczywistości jest to trudne bo po obu stronach folii panuje praktycznie taka sama temperatura i bardzo podobna wilgotność. Jedyną szansą na wysysanie pary wodnej z izolacji cieplnej jest takie wykonanie dachu aby powietrze nad folią było w ciągłym ruchu. Można to osiągnąć zapewniając skuteczną wentylację połaci dachowej. Taką wentylację uzyskuje się stosując wróblówkę z wentylacją przy okapie, odpowiednie taśmy pod gąsiory oraz dachówki wentylacyjne. Niezmiernie istotną sprawą jest właściwy dobór przekroju konrtłat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/69709-dobra-folia-paroprzepuszczalna/#findComment-1571711
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...