Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam sasiadkę :) I dzieki za odpowiedzi.

Ode mnie architekt ze zmianami o których pisalem wyzej chce 1200 i moze jeszcze cos utarguje wiec chyba przystepna cena. Tylko tak się zastanawiam bo jeden dobry architekt chce ode mnie 2800 za projekt indywidualny i zastanawiam sie czy ne zrobic wlasnie takiego. Bo jak policze kupno projektu + adaptacje to na to samo wyjdzie. Zastanawiam sie jakie sa minusy projektu indywidualnego (moze sa same plusy?)

Awaj oczywiscie bylbym wdzieczny za zorientowanie sie w cenie u pani architekt :) Mam pytanie czy projekt indywidualny robilas wlasnie na bazie Moje miejsce czy zupelnie inna koncepcja? I ile kosztowal u Ciebie projekt?

 

Bylem wczoraj w gazowni- jest nadzieja ,ze bedzie gaz-oczywiscie nie od razu ale w przeciagu 2-3 lat wiec problem ogrzewania mam juz wlasciwie rozwiazany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokietnica Rules...:)

 

Ja myslalem o projekcie indywidulamnym - ale mi znajomy :-? zaspiewal cos kolo 6000 - to koszt architekta, konstruktora i czlowieka od instalacji.

Troche duzo...

 

Hunters - cena za projekt idywidualny - atrakcyjna - architekt jest z Poznania?

 

Awaj - a gdzie masz w Rokietnicy dzialke?? Podobno gdzies ma byc w okolicy obwodnica do Poznania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaj - jesli to nie tajemnica - ile Cie kosztowal projekt??

 

Pozdrawiam

 

 

witam sąsiadów,

ja też zapałałam miłością do Mojego Miejsca ale jednak nie wszystko mi się podobało w tym projekcie i zdecydowałam się na projekt indywidualny.

Buduję się też w Rokietnicy :) jak chcecie mogę zapytać moją Panią architekt czy tez się zajmuje adaptacjami i za ile :wink:

Pani jest przesympatyczna i też z Rokietnicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja stoję pomiędzy dwoma projektami;) ale poniewaz ten projekt tez bardzo mi sie podoba, więc podczytuje ten wątek;)

 

Co do ścianki kolankowej..to ja myślę, że nie ma jako takiej scianki kolankowej, ale zauwazcie że pokoje na poddaszu sa male w stosunku do całej powierzchni jaka powinna być w teori po podlodze...wiec przypuszczam, że w projekcie jest pomniejszona plaszczyzna na poddaszu, żeby uzyskać cos na kształt scianki kolankowej, bo bez tego byłyby skosy od poslogi...

 

Nie wiem czy to jasno naoisałam;)

 

Nie wiem jak jest naprawde, to takie moje przypuszczeia;)

 

Pozdrawiam entuzjastów tego projektu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Spokój bo zalatany każdy, wszyscy gdzieś gonią, takie czasy w przelocie zajrzy się tu czasem i w ciszy pogna dalej. Ja nic nie posuwam się do przodu stale stoję w miejscu i czekam na leprze wiatry, dopóki nie będę miał warunków to z budowy nici, ale jeszcze nadejdzie taki dzień gdy się uda znowu powstać i działać z naszym Moim Miejscem. Dzięki za pozdrowienia :D Betoniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka odpowiedzi na powyższe pytania na podstawie projektu. Całkowita szerokość poddasza to około 520 cm, a długość 1115 cm. Spowodowane jest to tym, że murłata dachu oparta jest prawie bezpośrednio na wieńcu stropu parteru nie występuje w tym domku nad stropem bezpośrednio ściana kolankowa a dach schodzi bezpośrednio prawie do poziomu wieńca stropu, ścianka jest cofnięta w głąb budynku o 150 cm z obydwóch stron powstają pustki pod skosami niewciągnięte do powierzchni domu i nie są wykorzystane ( ja osobiście uważam, że można je wykorzystać na schowki mam tak zrobione w obecnym domu i jestem zadowolony, uzyskałem dzięki nim miejsce na choinkę letnie ekwipunki dodatkowe miejsce na przechowywanie mniej używanych różności uzyskane dzięki nie wielkim nakładom wręcz żadnym, trochę półek trzeba więcej porobić a korzyść ogromna, to tak na marginesie). Wysokość poddasza będąca jako użytkowa wacha się od około 120 do 314 cm. Aby to zmienić trzeba by dodać ścianę kolankową, ale to zmieni już projekt znacznie i będzie to coś nowego innego niby i można tak, ale jeśli tak to może od razu znaleźć coś z wysoką ścianą kolankową a nie zmieniać i ponosić dodatkowe koszty, bo w takim przypadku to była by znaczna zmiana konstrukcyjna. Pozdrawiam Betoniarz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wad nie widze

:wink: :D

http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=321&IdKolekcji=&action=showRzuty

 

- zgrabny i przemyslany projekt :wink:

jedna uwaga - brak przescia z garazu do domu (ale to nie wada a takie rozwiazanie) nie wiem jak bedzie ustawiony dom wzgl. stron swiata na Twojej działce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Kochani, może macie gdzies w swych zakamarkach zdjęcia z realizacji M03a - to moj pewniak co do zakupu projektu i realizacji. Chetnie zobaczyłbym jak on wyglada w rzeczywistości. Moze ktoś juz go wybudował i pozwoliłby zobaczyć jak w rzeczywistosci wyglada ten projekt. Pozdrawiam Robert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...