Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH 3 pracownia ARCHON


Recommended Posts

Oj no to witam Was wszystkich! ...dopiero zaczynam....

 

Ma pytańko dot. domu w prymulkach, co do kosztów i ilości materiałów. Ile potrzeba pustaków na budowę tego domku razem z garażem? Czy może ktoś z okolic Rzeszowa (ewentualnie z podkarpacia czy z sąsiednich województw)wybudował lub buduje ten domek? Bardzo chetnie z taką osobą chciałbym porozmawiać, ewentualnie zobaczyć na zywo jak ten domek wyglada? Prosze o jakieś info.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Tomek !!

 

Mam na imię Hanka i wraz z mężem Tomkiem :D zaczeliśmy we wrzesniu ubiegłego roku budowe domu w Prymulkach 2 ( wersja bez garażu z wejściem od północy )w małopolsce a konkretnie w Gorlicach ? A Ty gdzie ? blisko nas ?

Jestesmy obecnie na etapie gromadzeniem materaiłów na nasz wymarzony mały domek .

Mamy juz stan zero a po Świetach Wielkanocnych zaczynamy jechać z murami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mam pytanie do osób budujących prymulki 3 z maxa. Czy pamiętacie ile maxów kupowaliście. Ja obliczyłem, że 4.000 powinno wystarczyć tymczasem mój wykonawca obliczył aż 5.000 - dośc duża róznica prawda? Bardzo prosze o info bo chciałbym się dowiedzieć kto lepiej liczy ja czy mój wykonawca? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam wszystkich prymulkowiczów!!! Jestem "świeżym" posiadaczem projektu domu w prymulkach 3 i dzięki forum dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Ale mam jeszcze kilka pytań, a mianowice czy ktoś z Was zamienił schody zabiegowe na schody z podestem oraz czy ktoś z Was robił drugi strop betonowy??? I najważniejsze - czy ktoś z Was wybudował już taki domek na podkarpaciu???? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 3 weeks później...

Witam

My również zdecydowaliśmy sie na budowe domu w prymulkach 3, działke już kupiliśmy jesteśmy na etapie załatwiania warunków zabudowy, w miedzyczasie przyłącza, i pozwolenie na budowe. Mamy zamiar brać kredyt, około 60 tys wkłąd włąsny, i mam prośbe potrzebujemy kosztorys na materiały co do poszczególnych prac, zstan0, SSO,SSZ, i wykończenie aż do odbioru domu, bo tego oczekuje bank, Powiem że bedziemy budować systemem gospodarczym.

Prosze o pomoc. I zarazem pytam jakie postępy już u was z budową,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już fundamenty, od poniedziałku parter. Co do kosztów to:

Harmonogram kosztów pisany był tak plus - minus bo wiadomo, że wszystkiego sie nie da przewidzieć, stan0 40 tyś, SSO 85tyś, SSZ 100tyś, wykończenie domu to już wasza indywidualna sprawa. Nasze Prymulki3 stawiane są z: ławy beton z gruszki, fundamenty bloczek fundamentowy 12x24x38, ściany nośne i ściany zewnętrzne z gazobetonu o wymiarach 24x24x59. Harmonogram nijak się ma do ustalania transz kredytu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

witam,

my też wybraliśmy prymulki - mieszkamy od 2 lat i trzeba powiedzieć, że wybór projektu okazał się trafny. Zastanowiłabym się nad tym gazobetonem - faktycznie ściany są ciepłe, ale później są problemy z montażem czegokolwiek - od szafek kuchennych począwszy a na karniszach skończywszy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Martinezio dzięki za propozycję, ale chyba bym nie umiała. Pamiętam jak oglądałam Twoje dzieło: szafka do łazienki pod umywalkę. Twoja elewacja tak nam się spodobała, że też będziemy taką mieli.Mam pytanie jak ustawiliście salon, gdzie postawiliście telewizor?

karcz3 fajnie wygląda Twoja prymulka, odbicie lustrzane, jak rozwiązaliście połączenie kuchni z salonem: otwarta/półotwarta? My mamy szerokie 1,5 metrowe przejście bez drzwi lekko przesunięte w stronę korytarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to nie jest trudne. Kwestia tylko usiąść na pół godzinki raz na jakiś czas do kompa... Nawet nie musi być to codziennie :) Odrobina swady i jechane :>

 

Odnośnie salonu -

a06-05-09_1917.jpg

 

w rogu po prawej stronie, ponad pstryczkami, których puszki widać, wisi TV (zmieścił się 32" LCD, a pewnie i 40-tka weszła by spoko). W przyszłości jeszcze może jakaś komoda pod ten tv trafi, bo na razie to kable wiszą tak po chamsku :D To było jedyne miejsce, tak na prawdę. Kuchnię mamy otwartą na salon, na ścianie od klatki schodowej jest kominek i kwiatowy kąt.

 

Co do elewacji, to upewnij się najpierw, że w pobliżu nie masz siedlisk much, bo będziesz mieć czarno jesienią na nasłonecznionych częściach :/ Niestety, żółty, słoneczny kolor przyciąga owady :/

 

Powodzenia i wrzucaj foty :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się bez bólu i będzie gites. Tylko kupcie sobie wieszak VESA z ramieniem, aby można było manipulować kątami we wszystkich kierunkach, nie tylko lewo-prawo lub góra-dół.

 

PS: gdzie macie gniazdko antenowe zlokalizowane? Bo nie widzę na zdjęciach... No i macie zaplanowaną instalację systemu TV, czy totalna prościzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdka antenowe w salonie są dwa, jedno widać na zdjęciu nr 1 po prawej stronie u dołu, a drugie jest po przeciwnej stonie na ścianie z oknem (tak w razie czego). Instalację systemu mamy dokładnie taką jak ją określiłeś totalna prościzna. Wiele prac robimy sami (koszty), mąż sam wykonał instalację c.o. w miedzi, razem zrobiliśmy podłogówkę (kuchnia, łazienka, korytarz). Jutro odbieramy drzwi od stolarza, w weekend czeka nas obsadzanie. Martinezio czy macie kominek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...