Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH 3 pracownia ARCHON


Recommended Posts

HPIM5144.jpgHPIM5152.jpgmy również mamy jedno wejscie o szer 140cm do salonu przesuniete w strone kuchni, drzwi do łazienki na dole przesuniete do korytarza powiekszona kotłownia łazienka na dole troche zmniejszona i przesunieta w strone pokoju na dole, scianki w salonie i kuchni wyrzucone całkowicie, fotka z czesciowa dachówka

 

Aha i okno w salonie tarasowe powiekszone do 2metrów szerokości

pomału obrobiłem wneke drzwi i okolice daszka styropianem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

martinezio: fajny kominek, ja nie mam pomysłu jeszcze na swój, chyba masz komin z prefabrykatów, bo tak mało miejsca zajmuje, my mamy murowany, przez co, zajmuje więcej miejsca w salonie, czy pod schodami macie spiżarkę, my tak zaplanowaliśmy.:cool:

karcz3: Widzę, że tak samo rozwiązaliśmy sprawę kotłowni, łazienki. Widzę, że nie masz okna w kotłowni. My zrezygnowaliśmy z wnęki przy drzwiach wejściowych, doradził nam to nasz majster, dzięki temu wiatrołap jest troszkę większy. Dziś obsadzaliśmy drzwi wewnętrzne i ościeżnice.

Na zdjęciu drzwi do pokoju na dole

Zdjęcie0019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi robił nam stolarz z Reszla za 11 sztuk drzwi drewnianych z futrynami (niektóre pełne, niektóre z szybkami mlecznymi) i za trzy ościeżnice zapłaciliśmy 10 tyś. Drzwi były pomalowane na kolor jaki chcieliśmy, z zamkami i kluczykami, bez klamek oczywiście. Na zdjęciu widać i drzwi i ościeżnicę, nie zamontowaliśmy jeszcze bocznych i górnych wykończeń. Czy mysleliście już nad rodzajem balustrad na schodach?

Zdjęcie0021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabri5: tak, komin z prefabrykatów (system od Leier-a wzięty). Pod schodami "spiżarka" i owszem (chociaż bardziej by pasowała nazwa pierdzielnik :D).

 

Kotłownię też lekko powiększyliśmy kosztem łazienki, albowiem gdyż ponieważ mamy kocioł na paliwo stałe (eko-groszek), a w projekcie jest kotłownia gazowa. Niestety, kotły na paliwa stałe są nieco większe gabarytowo ;)

Ze zmian takich bardziej wizualnych, to:

- zlikwidowaliśmy ślepe balkony w górnej łazience i sypialni na korzyść zwykłych okien,

- dołożyliśmy okna dachowe tak, aby w każdym pokoju było jedno i jedno nad schodami,

- lekko podniesiona ściana kolankowa,

- w projekcie mieliśmy wnękę przy dolnej łazience, w której miały być zlokalizowane rozdzielacze co - zlikwidowaliśmy ją na korzyść łazienki, a rozdzielacze i skrzynki elektryczne przenieśliśmy do wiatrołapu i na górze w garderobie.

 

To chyba wszystko... Aha, zmieniliśmy też układ tarasu (wymusiła to na nas wielkość działki). Trochę żałujemy, że nie przenieśliśmy drzwi tarasowych na ścianę szczytową, ale wpadliśmy na to już po fakcie. Teraz by było za dużo kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy drugą stronę. Karcz3 my też myśleliśmy o takiej balustradzie, schody również stopnie drewniane, a podstopnie malowane. My dziś skończyliśmy obsadzanie drzwi, akurat przyjechał w odwiedziny nasz kierownik budowy, oglądnął sobie wszystko, pochwalił i pojechał. Jutro montujemy kominek, potem gładzie i płytki w łazience na dole - nasze będą takie:

http://www.lazienki24.pl/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/euforia-beige

razem z kombinacją eufroia brown http://www.lazienki24.pl/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/euforia-brown

plus dekory Euforia Inserto Kwiatek 1 brown i beige

mamy już kupione i w realu wyglądają lepiej niż na stronie. A jak tam u was z zakupami do wnętrz?

Martinezio powiedz z perspektywy kilku lat, czy gdybyś miał budować jeszcze raz dom, to wybrałbyś ten sam projekt? Widziałam, że macie metalowe balustrady, jak się prezentują i sprawdzają w codziennym użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wybór domu był nieco ograniczony ze względu na działkę, której szerokość determinowała szerokość budynku. Poza tym szukaliśmy klasycznego domu z dachem dwuspadowym, nie za bardzo skomplikowanym. No i koszt budowy. Przy podobnych warunkach cenowo-lokalizacyjnych pewnie byśmy ponownie zdecydowali się na taki dom. Przy większej działce pewnie byśmy poszli w dom parterowy ;)

Odnośnie balustrad - owszem, mamy metalowe (te obrazki wklejone przez Karcz3, to właśnie ode mnie - projekt koncepcyjny zrealizowany). Wykonane są ze szczotkowanej stali, słupki drewniane, lakierowane. Funkcjonalnie bez zarzutu. Trochę jednak za szybko łapią brud. Mamy dwójkę dzieci obecnie, z których jedno szczególnie mało zwraca uwagi na swoje łapy ;) Co skutkuje koniecznością dość częstego przecierania poręczy. Z drugiej strony czyszczenie jest b. proste i szybkie :) Myślę, że to był dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt do kolesia zdobyłem na Allegro. Niestety nie wiem, czy mam jeszcze jego dane i czy jeszcze się tym zajmuje. Już wówczas mieliśmy problemy z wyegzekwowaniem tej balustrady. Czekaliśmy b. długo na wykonanie, chociaż kasa była już zapłacona. W końcu przysłali nam ją w częściach, przy czym musieliśmy jeszcze ich ścigać, bo nie dosłali kilku rozetek, czy czegoś tam...

 

EDIT: znalazłem :) http://stefanik.pl.tl/ Jeśli ktoś chce skorzystać, to na własną odpowiedzialność. Jakość produktu jest bez zarzutu, ale mieli kiedyś problem z obsługą. Nie wiem, jak obecnie i na ile aktualna jest ich oferta. Powodzenia :)

Edytowane przez Martinezio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy odkurzacza. Myśleliśmy o tym, ale nasza kotłownia jest nieco mała i wstawianie tam jeszcze jednego urządzenia mogło by spowodować totalny spadek użyteczności. Jak się ma garaż, to można tam odkurzacz zamontować. Generalnie to fajna sprawa jest, bo nie musisz latać z ciężkim sprzętem, tylko rurę targasz. No i dużo ciszej jest w trakcie odkurzania. Szufelka automatyczna też się przydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam na paliwo stałe (drewno, węgiel) bez podajnika z dolnym spalaniem, firma SAD-c.o. 18 KW, z elektronicznym regulatorem spalania w kotle z regulacją mocy dmuchawy sterujący dwiema niezależnymi pompami CO i CWU. Nasz piec też miał podłączenie komina w innym miejscu niż otwór w kominie, mąż zacementował otwór w kominie i zrobił je na odpowiedniej wysokości.

Zdjęcie0025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy kocioł na paliwo stałe. Mamy piec HEF Eko-Plus Uniwersalny, 18 KW. Jest wykonany w niestandardowym układzie, z podawaniem czołowym. Ustawienie kotła jest w mojej galerii. Powinno być też tam pokazane podłączenie. Nie chce mi się trochę wklejać fotek, więc poszukajcie :>

Warto znać model kotła zanim będzie murowany komin, gdyż można wówczas dobrać odpowiednią wysokość wlotu spalin w kominie względem czopucha kotła. W DTRkach od kotłów zwykle jest ta wysokość podana. A jak nie, to na pewno sprzedawca lub serwisant kotła będzie taką informacją dysponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio ma rację, warto o tym pomyśleć wcześniej. U nas nadal gładzie, znaleźliśmy cekol po 25 zł, napisane że do obróbki na mokro, ale mąż stwierdził, że pierwsze dwie warstwy położy właśnie ten cekol, a trzecią cekol z wyższej półki, ale do przycierania na sucho. Pociągnąął dwie pierwsz ewarstwy tańszym cekolem wygładził i jest bardzo przyzwoicie. Można trochę zaoszczędzić. Kominek zamontowany, u nas zamiast kącika zieleni, jak u ciebie Martinezio, będzie przedłużony kominek w formie siedziska z trepa dębowego, a pod spodem będzie miejsce na drewno. Mój własny mąż tak fajnie wymyslił:cool::yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...