Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH 3 pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hydraulika wykonana, oprócz grzejników ikotłowni, posadzki również zrobione, parapety osadzone wew, zamontowany zbiornik betonowy na szambo, kanalizy brak, cała działka wyrównana 6 godz koparki, dzisiaj zrobiłem prowizorke odprowadzenia deszczówki byle woda z rynien nie szła pod dom bo straszne błoto sie robi,

w poniedziałek chce zaczac ocieplac podadasze tzn stelaże i wełna, cała zime na to mam, także pomału ale zawsze cos do przodu, jaksie robi samemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też prawie wszystko robimy sami, ale dzięki temu można sobie powiedzieć to nasze dzieło. My poddasze będziemy robić już mieszkając, też mamy na to całą zimę. Cała kuchnia zamontowana, łazienka czeka na montaż niezbędnych sanitariatów, od poniedziałku sprzątanie, układanie, meblowanie i mycie, mycie i jeszcze raz mycie. :p Musze powiedzieć, że mimo iż łazienkę zmniejszaliśmy na rzecz kotłowni, jest ona wystarczająco duża, żeby pomieścić wszystko, co niezbędne. Karcz3 czy na dole masz ogrzewanie podłogowe na całości, czy rozmieściłeś też grzejniki? Kiedy macie zamiar się wprowadzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dole mamy na całości podłogówke tylko w małym pokoiku na dole grzejnik, i dodatkowo jedna pętla 7cm od sciany w podłodze położona taki patencik w razie czego na wilgoć, stelaże sufity juz wypoziomowane zdjęte zowu stelaże i zaczełem kłaść wełne, W planach mam teraz na poddaszu ocieplić wełna + folie dac i płyty, a szpachlowanie na spokojnie, potem wchodze na dół cekolowanie i płytki, my na spokojnie w przyszłym roku chcemy sie wprowadzic tak by bylo ok jak do czerwca by sie udało,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
24.11.2012 przeprowadziliśmy się, na razie na sam dół, ale zima długa, na lato planujemy na wejść na górę. Dobrze zrobiłeś z tą podłogówką, my mamy w kuchni, korytarzu, łazience i wiatrołapie, szkoda, że nie zdecydowaliśmy sie położyć także w salonie, jak chodzę po płytkach jest super cieplutko, panele są chłodne. Kominek zdaje egzamin super dogrzewa salon i korytarz, a mury są zimne i chłoną, że szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My położyliśmy podłogówkę po całości parteru i uważam, że błędem było, że nie zrobiliśmy podłogówki w całym domu (także na piętrze). Warto też zrobić instalację podwójną - strasznie duży koszt nie będzie, a zawsze będzie backupowe ogrzewanie, jak np. dojdzie do awarii podłogówki. Tyle, że kaloryfery jednak sporo miejsca zabierają, a Dom w Prymulkach nie jest dużym domem i liczy się tu praktycznie każdy cm2 powierzchni. Zwłaszcza, gdy się nie ma garażu i piwnicy, a ogrzewanie jest węglowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się zgadzam, żałuję, że nie mamy tak zrobionee, to jest super sprawa. Choć my mamy garaż przy domu i drugi oddzielny za domem. Salon ze swoimi czterema otworami, niestety sałbo ustawny, ale przestronny i całkiem przyjemny. :yes:Mieszkanie w swoim domu jest całkiem przyjemne, nareszcie nie słyszę sąsiadów za ścianą :goodnight:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja korzystałem z oferty alleschody.pl Na dobre produkty trzeba nieraz poczekać ale warto. U szwagra był specjalista od balustrad i balustrada z drewnem i nierdzewką wykonana przez specjalistę wygląda o wiele gorzej niż moja która była tańsza o połowę.

Wygląda na to że chłopaki po prostu mają branie i dużo pracy.

 

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 years później...

Witam:) przeczytałam cały temat, widzę że trochę ucichł, a tymczasem My wczoraj zdecydowaliśmy sie na ten projekt!:) dokładnie dom w prymulkach 3.

wprowadzamy kilka zmian których już jesteśmy pewni;

*likwidacja okna w kotłowni

*zamiast drzwi na taras, zwykłe okno

*piec na paliwo stałe

Większosć z was pewnie już mieszka w swoich 'prymulkach' jesteście zadowoleni? czy domek ma jakieś wady odczuwalne jakiś czas po zamieszkaniu? (wiadomo że każdy robi pod swój styl i własne widzi mi się;) ale ogólne wasze spostrzeżenia co byście zmienili (gdybyście jeszcze mogli)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...