Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 597
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

koło bolero XWP0670 (kształt pasowałby mi do giętych mebli, które już mam)

 

My planowaliśmy właśnie bolero...

http://www.kolo.com.pl/_images/content/bolero.jpg

... ale w tamtym czasie okazało się, że już tego nie produkują :evil: Teraz też tego nie widzę na stronie Koła?????

 

Szukaliśmy więc czego innego i wtedy (2 lata temu) tylko ravak Campanula nam się spodobał.

http://www.ravak.pl/img/pv/campanula_i.jpg

Zależało nam właśnie na podobnym kształcie i odpływie na środku wanny. Użytkujemy już 1,5 roku. Bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wanny Kaldewei są bardzo dobre, ja jednak nie znalazłam u nich dla siebie odpowiedniej wanny. Polecało mi je gorąco kilka osób bo są ponoć bardzo porządnie wykonane. Są one jednak dosyć drogie.

Ja wybrałam wannę Duravit Starck 170x90cm - ma bardzo proste kształty, kanciaste i jest bardzo szeroka. Ma ona odpływ w nogach, bo nie znalazłam odpowiedniej wanny z odpływem po środku. Mam nadzieję, że będzie wygodna. Ja wybierając wannę do każdej wchodziłam i zastanawiałam się czy będzie mi w niej dobrze- polecam takie sprawdzanie!

 

Brałam jeszcze pod uwagę wannę Ravak Praktik:

http://www.ravak.pl/img/pv/praktik_nahled.jpg

Jest wygodna i dosyć szeroka, ma dużo miejsca na brzegu na kosmetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam opinii o kaldewei, może ktoś użytkuje.... albo tę bolero ?

 

Zglasza sie posiadaczka Kaldewei´ow :lol:.

Bardzo dobre zarowno wanna jak i brodzik, mimo iz stalowe nie zamienilabym na "plastik", argumenty, ze zimna nie przekonuja mnie, bo przeciez nie wchodze i nie siedze w pustej wannie. Emalia latwa w utrzymaniu czystosci, jest super biala co dla mnie bylo wazne, zeby nie byla jakas w "kremowawym" odcieniu. No i 30 lat gwarancji..... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaliśmy więc czego innego i wtedy (2 lata temu) tylko ravak Campanula nam się spodobał.

http://www.ravak.pl/img/pv/campanula_i.jpg

Zależało nam właśnie na podobnym kształcie i odpływie na środku wanny. Użytkujemy już 1,5 roku. Bez zastrzeżeń

Nie jest za ciasno wewnatrz ? Ma to przewężenie na srodku....

Mam na nia ochote własnie ze względu na kształt pasujący do mebli.

 

Fennel

teraz wszyscy biora wanny z akrylu, rzadko stalowe, nie wiem dlaczego, może własnie ze względu na tą "ciepłotę". Na pewno stalowe są bardziej długotrwałe.

 

Amatlea

Nie kazdy model jest dostępny w sklepie, więc bierze sie z reguły "na slepo", bez mozliwości sprawdzenia, dlatego takie dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest decyzja, wystarczyło zadać pytanie synowi. Tylko stalowa, klasyczna. Akryl uważa za badziew, "rusza sie to to tak jakoś". Jestem zaskoczona jego zdecydowaniem. Ale ostatnio zaskakuje mnie coraz bardziej pozytywnie :D

Fennel !!!

Jest tam tyle odcieni bieli... biel alpejska, bianco, biały matowy, star white,

jaką masz ?

 

No i jeszcze ta Repabad do przegladnięcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest decyzja, wystarczyło zadać pytanie synowi. Tylko stalowa, klasyczna. Akryl uważa za badziew, "rusza sie to to tak jakoś". Jestem zaskoczona jego zdecydowaniem. Ale ostatnio zaskakuje mnie coraz bardziej pozytywnie :D

 

Ma racje :lol:....

 

 

Fennel !!!

Jest tam tyle odcieni bieli... biel alpejska, bianco, biały matowy, star white,

jaką masz ?

 

Wiesz, ja zamawialam po prostu biala, taka jaka widzialam w sklepie, tzn. w ofercie byla tylko w nazwie "biala" bez wyroznienia na "alpinweiss", "starweiss" czy inne "...weiss". Zdaje sie, ze "alpinweiss" jest takim standardem w bieli. Umywalke V&B kupowalam juz z nazwy konkretnej "alpinweiss" i wydaja sie byc takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fennel

który model masz ? jaki rozmiar ?

 

Oglądam dyna star 170 x 75 x43

lub sanilux star te same rozmiary

 

Mam ta http://www.kaldewei.com/pl/produkte/baden/form.php?type=2&me=mm&format=2&form=26 , moze mala (157x70), ale taka mi trzeba bylo ze wzgledu na rozmiar lazienki (chcialam zmiescic jeszcze prysznic) i fakt, ze oboje z mezem nie lubimy kapieli wannowych, wanna pomyslana jest w zasadzie tylko dla dziecka. Kupowalam tez brodzik Kaldewei´a i jak do tej pory sprawdza sie tez super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fennel teraz wszyscy biora wanny z akrylu, rzadko stalowe, nie wiem dlaczego, może własnie ze względu na tą "ciepłotę". Na pewno stalowe są bardziej długotrwałe.

 

Jak przyszli do nas fachowcy od remontow, to sie zdziwili, ze kupilam wanne stalowa, ale nie dlatego, ze stalowa, a dlatego, ze teraz rzadko sie takie montuje w mieszkaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowcy od remontow, to sie zdziwili, ze kupilam wanne stalowa ..... teraz rzadko sie takie montuje w mieszkaniach.

Tak, rzadko, ja nie znam nikogo kto zamontował stalową. Wszyscy akryl. No i wszyscy płytki beż z brązem lub sam brąz lub sam beż :wink:

Sztampa. A ja nie lubie sztampy. Zawsze sie wyrywam, na przekór ....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzadko, ja nie znam nikogo kto zamontował stalową. Wszyscy akryl. No i wszyscy płytki beż z brązem lub sam brąz lub sam beż :wink:

Sztampa. A ja nie lubie sztampy. Zawsze sie wyrywam, na przekór ....

Pozdrawiam.

 

No to mamy cos wspolnego :lol:....

 

Nie poszlam w kierunku brazow, bezow, kremow i dekorow - powody dwa: wszechobecne i zarazem nie w moim stylu. Obecna moda zupelnie do mnie nie przemawia, dziwak ze mnie :wink: :lol:. To tak poza tematem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...