Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przed wyborem wanny do nowego domu użytkowałam zarówno stal jak i akryl. Kupiłam okazyjnie stalową Roca Madalena, bo tylko stal wchodziła w grę. Bielutka, łatwo się czyści. Bardzo mi tego brakowało przy akrylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 597
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przed wyborem wanny do nowego domu użytkowałam zarówno stal jak i akryl. Kupiłam okazyjnie stalową Roca Madalena, bo tylko stal wchodziła w grę. Bielutka, łatwo się czyści. Bardzo mi tego brakowało przy akrylu.

 

no własnie zerknełam na stronke multizakupy i wanna jest ,ale podejrzanie tania , ile Twoja kosztowała? http://multizakupy.pl/Roca,Madalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek dzieki za wyczerpującą ocenę sytuacji :) wanna klio w detalu w internecie była za 430 ale za dowóz 180zł :) w innym 150 zł za dowóz , jeszcze w innym 55 zł :)

 

no to sobie odpuszczę tą klio , co prawda nie stać mnie na drogą wannę , w takim razie co byś z blaszanych polecil tak do 700 zł ?

 

W tej cenie , może małego blaszaka znajdziesz w Keldwei albo, ciut gorzej, w Roca. Keldwei ma swój niezły patent na emalię.

Natomiast niewielką wannę z dobrego akrylu dostaniesz w podobnej cenie na pewno w Duravit.

Nie schodzą poniżej określonego poziomu.

Pewniakiem jakości będzie np. Ancona z Dusholuxa ale....tu jest zazwyczaj drogo, trzeba zapytać o cenę i się targować, gdyż dystrybutorzy dostają cenniki katalogowe i takie oferują klientom.Spróbować zawsze możesz.Czasem da się wyszarpnąć np coś z wystawy, za niemal pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roca nie są drogie nawet bez okazji, a niektórzy sprzedawcy mają ceny znacząco niższe od katalogowych. Na razie nie mam zastrzeżeń do mojej, nic się nie obiło ani nie zarysowało, choć dziecko różne "zabawki" znosi do wanny. Edytowane przez bowess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory (w bloku) używałam emaliowanej blaszanej i ta biel jest cudowna nawet po kilku latach i mimo małego odprysku. Teraz też marzę o stalowej ale niestety cena... A czy Elipso z Koła tego akrylu ma ciutkę więcej niż te marketowe, bo zastanawiam się jeszcze nad Korfu z Wiktory (bez żadnych siedzisk, podłokietników, zwyczajna owalna wanna)

2112Wojtek, którą byś polecał? Znasz te produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam akrylowe, przede wszystkim nie są takie zimne jak się do nich wchodzi, choć z trwałością to niektórzy przesadzają bo moja jest już mocno porysowana i jak upadnie słuchawka to robią się miniaturowe wgłębienia a mam Villeroya więc nie powinno tak być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucisz jakiegoś linka?

http://technic.pl/victory_spa/content/view/100/1/lang,polish/

Sorki, pisałam z pamięci, a wcześniej widziałam ją tylko w katalogu i myślałam, że przez "k" to victory, podobno w Polsce je robią stąd sugerowałam się, ze będzie "po polskiemu";

też polecam akrylowe, przede wszystkim nie są takie zimne jak się do nich wchodzi, choć z trwałością to niektórzy przesadzają bo moja jest już mocno porysowana i jak upadnie słuchawka to robią się miniaturowe wgłębienia a mam Villeroya więc nie powinno tak być

 

Akryl niestety nie ma tego "błysku" co emaliowane...

A jak do blaszanej napuścisz gorącej wody, to znika problem zimnej wanny:D

 

A doświadczenia mam w użytkowaniu jednej i drugiej (blaszana u mnie, akryl u Teściów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory (w bloku) używałam emaliowanej blaszanej i ta biel jest cudowna nawet po kilku latach i mimo małego odprysku. Teraz też marzę o stalowej ale niestety cena... A czy Elipso z Koła tego akrylu ma ciutkę więcej niż te marketowe, bo zastanawiam się jeszcze nad Korfu z Wiktory (bez żadnych siedzisk, podłokietników, zwyczajna owalna wanna)

2112Wojtek, którą byś polecał? Znasz te produkty?

 

Tu nawet nie o grubość chodzi, tylko o jakość akrylu.

Koło robi całkiem przyzwoite wanny, niektóre modele lepsze niż w Rocca.

Nie znam niestety Elipso.

Kupując wannę z Victory Spa, kupujesz w zasadzie technologię , materiały i pomysł z PoolSpy.

To firma "córka", zajmująca się niemal wyłącznie hydromasażem, ma nawet tego samego właściciela.

Produkt jest więc dobry, drażni mnie natomiast w tej firmie podejście do klienta. Są ( byli w każdym razie) strasznie humorzaści w przypadku serwisu, gwarancji itp.. Osobiście jeśli miałbym wybierać, to nie wiem czy nie wybrałbym podobnego modelu z PoolSpa.

 

Z tego co pamiętam Korfu było sprzedawane jako wanna z hydromasażem bez możliwości zakupu samej skorupy i opcji masażu innego, jak tylko powietrznego ( chociaż to się mogło już zmienić).

Jeśli kupujesz hydromasaż , radziłbym, kupując tę wannę, zapoznać się z typem tego ustrojstwa i dokładnie przemyśleć wybór akurat tego rodzaju masażu.

 

PS trochę nieścisłości podajecie pisząc o wannach stalowych , że są zimne.

Po nalaniu ciepłej wody, wanna się niemal natychmiast nagrzewa i oddaje potem swoje ciepło, niemal tylko poprzez powierzchnię parowania .

Z akrylem już tak słodko nie jest, ma w porównaniu ze stalą dużą bezwładność cieplną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtku:D

Chcę kupić zwykłą bez masażu, samą skorupę. Są w sprzedaży i ok. 1500 nam facet w sklepie zaproponował (ze stelażem) ciutkę drożej niż z Koła. Zależy mi na owalnej, prostej, bez siedzisk, podłokietników i tego typu bajerów. Kombinuję jeszcze Mini z Kaldewei, tylko tam już niestety z tym owalem nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...

No wlasnie. Jak w kazdej dziedznie sa lepsi producenci i gorsi. Sa rzeczy na ktore nalezy zwracac uwage i te ktore wiekszej roznicy nie robia. Jakie macie wanny w swoich rajach wodnych :) ? Czym sie kierowaliscie wybierajac ten umilacz czasu? Jacy producenci sa w te klocki dobrzy a jacy zupelnie tacy sobie?

I jak to jest z tymi asymetrycznymi wannami ? Niby fajne ale chyba malo wygodne. W takiej zwyklej 170cm mozna sie wygodnie rozlozyc. A w takiej asymetrycznej czy naroznej ?

Edytowane przez nielot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kierowaliśmy się wyglądem i ceną. Dlatego stanęło na wannie prostokątnej Koło Modo. Wanna ma 170x75. Jest tak skonstruowana, że niestety nie jest zbyt szeroka. Dwie osoby nie siedzą w niej wygodnie. Poza tym wanna już na samym początku dostała jakiś brzuchów (bąbli). Nie mamy pojęcia od czego. Ogólnie wanna ładna ale nie polecam.

 

Po przeczytaniu masy opinii na temat wanien zrezygnowaliśmy z wanny narożnej ze względu na olbrzymie trudności w jej umyciu, do tego dochodzi mała ilość miejsca w takiej wannie.

 

Może asymetryczne są lepsze - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikaa13 Jeśli powstały Ci bąble to zgłaszasz to do reklamacji - bo później Ci się oderwie i będziesz miała odprysk na wannie.

 

Ja także wybrałam prostą wannę, a głównym powodem było to że w asymetrycznych (trójkątnych) nalewać trzeba o wiele więcej wody.

A odnośnie jakości - nie radzę kupować w marketach budowlanych. A przed zakupem warto przejechać ręką po powierzchni wanny. Jeśli są jakieś wybrzuszenia/bąble/zadrapania na akrylu to jest to zwykły bubel. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna jest marki Koło - nie spodziewałam się problemów, a jednak. Po drugie reklamacji nie składaliśmy, bo wanna była już zamontowana, bąble powstały po jakimś czasie. Nie wyobrażałam sobie wymontowywania, rozwalania nowej łazienki. Na razie nic się nie dzieje. Akryl nie jest popękany, jest tylko wybrzuszenie na dnie. Mam nadzieję, że nic dalej się z tym nie stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Jak w kazdej dziedznie sa lepsi producenci i gorsi. Sa rzeczy na ktore nalezy zwracac uwage i te ktore wiekszej roznicy nie robia. Jakie macie wanny w swoich rajach wodnych :) ? Czym sie kierowaliscie wybierajac ten umilacz czasu? Jacy producenci sa w te klocki dobrzy a jacy zupelnie tacy sobie?

I jak to jest z tymi asymetrycznymi wannami ? Niby fajne ale chyba malo wygodne. W takiej zwyklej 170cm mozna sie wygodnie rozlozyc. A w takiej asymetrycznej czy naroznej ?

 

Zapoznaj się ofertą firmy Villeroy & Boch. Mają patent jako jedyni na rynku na produkcje wanien a Quarylu (akryl z kwarcem), oczywiście aktylowe też mają. Quaryl jest grubszy bo grubość to 10 mm, gdzie dla porównania wanny z akrylu mają 3 a lepsze 5 mm. Przy termoformowaniu wanien z akrylu podczas produkcji dochodzi do naciagnięcia materiału na zaokrąglonych brzegach i ich grubość jest w tych rejonach mniejsza, i tak jak pisałem wanny a akrylu są zawsze zaokrąglone na bokach, boki wanny z quarylu są wykończone prawie że na kąt 90 stopni to też ma znaczenie jak się chce zabudować ale i nie tylko. Podsumowując wanny z Quarylu są cięższe, trwalsze, wytrzymalsze i stabilniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...