Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 597
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

coś z innej beczki - pytanie o wannę i baterię z chowanym wężem

planuje baterię schować pod ścianą no i teraz 2 pytania:

1/ czy nie będzie problemu po kapieli tj. woda nie bedzie leciała pod wanne + znalazłam taka baterie roca ze zbiornikiem

 

2/ jak zrobic i gdzie drzwiczki rewiyzjne gdyby ew trzeba było dostac sie i wymienić uszczelki

http://imageshack.us/a/img600/6827/yywy.jpg

http://imageshack.us/a/img694/4452/oqpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
coś z innej beczki - pytanie o wannę i baterię z chowanym wężem

planuje baterię schować pod ścianą no i teraz 2 pytania:

1/ czy nie będzie problemu po kapieli tj. woda nie bedzie leciała pod wanne + znalazłam taka baterie roca ze zbiornikiem

 

2/ jak zrobic i gdzie drzwiczki rewiyzjne gdyby ew trzeba było dostac sie i wymienić uszczelki

 

ad. 1. nie orientowałem się w systemach wannowych i wyciąganych wężach ale te systemy nie bardzo odbiegają od systemów kuchennych w zlewie. Siostra miała takie węże 2, każdy kilka lat i nie zauważyliśmy aby coś kapało pod szafką. Jeśli Roca ma system ze zbiorniczkiem to raczej na 100% nie będzie Ci nic kapać i przeciekać za wanna. bardziej denerwuje fakt, że po 3-4 latach intensywnego używania te węże już tak sprężyście nie chowają się do środka.

 

ad.2. no jeśli montaż od strony ściany to w większości przypadków rewizja odpada. To jak z systemem podtynkowym, aby się dostać do pewnych elementów czasem trzeba kuć płytkę. Z tym, że na zdjęciu pierwszym masz system zamontowany na płytce metalowej - być może ona cała jest do wypięcia i rewizja będzie, gorzej ze zdjęciem 2 - tam pozostaje tylko skucie płytki między wanną a ścianą (odpowiednia dylatacja płytek od ściany i wanny i delikatnie majster może to skuć bez uszczerbku dla otoczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rita byla pierwsza na mojej liscie :) chodzilam kolo niej dlugo

jednak na "nie" przewazyly waskie krawedzie, nie wygodne przy wchodzeniu czy wychodzeniu z wanny

nie zniechecam Was, bo wanna jest piekna i w sumie wygodna, ale te krawedzie moglyby byc inne ..........

 

100% racji. Krawędzie są bezpieczne - tzn. na tyle płaskie, że nic sobie nie uszkodzisz wchodząc/wychodząc - nie licząc upadków, ale te w łazience to nawet na płytkach - podłodze są niebezpieczne, tym tokiem myślenia niemal każdy stół w domu jest niebezpieczny.

Mi bardziej te krwawienie optycznie nie pasują, są na tyle wąskie, że sprawiają wrażenie za delikatnych, że wanna się rozleci.

Tylko zaletą tego rozwiązania jest cena! Wanna grubsza a jest droższa, wanny warstwowe są droższe. Ewentualnie są modele innych firm z wywiniętymi krawędziami u góry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam, przyznam że choć śledzę forum w różnych wątkach od jakiegoś czasu dopiero dzisiaj nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dlatego spóbuję zapytać was o zdanie.

 

Właśnie zaczynamy prace w moim nowym mieszkaniu. Ściana na wprost wejścia na której ma pojawić się wanna ma 167cm. Uważacie że lepiej będzie zakupić wanne 150cm plus mały murek/półeczka za plecami na postawienie czegoś czy jednak postawić na wannę 160cm? Wiem że pewnie ok 3cm odejdzie jeszcze na płytki i zostaną wtedy jakieś 4cm. Nie wiem co bedzie ładniej wyglądać i co będzie bardziej funkcjonalne. Bede wdzieczna za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

A ja mam pytanie: jak wymienić kran w zabudowanej wannie ? pękł na zgięciu u góry i lekko leci a wanna jest zabudowana kafelkami :sick::confused:

 

Clipboard01a.jpg

 

Czy to mogę odkręcić co pokazują strzałki , jak to się nazywa ?

Edytowane przez glad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...

U syna w mieszkanku zainstalowałam taka wannę RIHO LUSSO, właśnie z takim spadkiem :), 180x80. Wanna du...ża, bardzo wygodna. Dla mnie to wanna dla dwóch osób, dlatego pewnie taki sam spadek z dwóch stron i przelew po środku.

 

http://i59.tinypic.com/33towvo.jpg

Edytowane przez krystynajoanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się wanny w tym stylu:

http://www.cersanit.com.pl/public/products/S301-068/Wanna-prostok%C4%85tna-INTRO-170-prawa-A.jpg

Tylko zaczęłam się zastanawiać czy one są wygodne? Czy ten spadek nie jest zbyt ostry?

 

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

 

 

w porównaniu z wannami o wyprofilowanych kształtach są bardzo niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę, że co użytkownik to opinia :)

 

Muszę się jeszcze nad kształtem zastanowić. Chciałam się jednak jeszcze o firmę podpytać. Na wannę mam nadzieję wydać nie więcej niż 1000zł. Wychodzi mi na to, że mogę coś wybrać spomiędzy cersanitu, koła albo sanplastu - która z tych firm jest najlepsza?

 

Czy to prawda, że im cięższa tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Jakość nieco pozostawia do życzenia, ale może to dlatego, że niespecjalnie uważamy na nią.

Bo i wanienkę stawialiśmy, szuraliśmy nią.

I lądują w niej brudne buty, dziecięce kalosze, wywrotki, koparki zapiaszczone i ufajdane błotem ;) I myjemy blachy z piekarnika, i wałki z malowania...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie sprawiłem taką wannę, kształtem idealnie pasuje do mojej łazienki. Ja proponuję najpierw określić wymiary, które są nam pasują, a potem szukać wanny. I otworzyć się też na inne niż prostokąt kształty, bo może się okazać, że dobrze wypełnimy przestrzeń w łazience. :)

 

Roca Hall

 

004_01882_00_izq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My do swojej lazienki bardzo dlugo szukalismy odpowiedniej wanny asymetrycznej a to wlasnie dlatego, ze ciezko bylo znalezc model z parawanem. W koncu znalezlismy firme Ravak i zdecydowalismy sie na wanne Rosa I lub II.. W sumie to byla jedyna wanna asymetryczna z parawanem jaka udalo nam sie znalezc (interesuje nas taka o dlugosci 150 cm i maxymalnej szerokosci 110cm), jeszcze nie zamowilismy wiec jesli ktos ma namiary na taka wanne innej firmy to chetnie przejrze. Wolalabym cos o prostszym ksztalcie.

JJJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...