Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 597
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tylko na stronie producenta nie jest podane ile taka wanna waży i jaką grubość ma akryl, może ktoś wie?

 

Na innych stronach czasami są konkretniejsze opisy. Ale myślę, że można zadać pytanie producentowi. Ja wybrałam Excellent Lumina z tej strony: http://www.stylowalazienka.pl/pl_PL/p/produkt/1377, podają 20 lat gwarancji na wanny (poza wolnostojącymi) i gdzieś doczytałam, że waga 41 kilo.

Wiem, że to produkt polski, ręcznie formowany i naprawdę porównując jakość do Roca, to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na razie kupiłem umywalkę V&B za 600zł i jej jakość jest taka sobie (posiada wady powierzchni ceramicznej)" - to zareklamować. Jak towar za tyle kasy może mieć wady fabryczne?

 

Też mam zamiar kupić ceramikę V&B i uważam, że należy reklamować. Im częściej, tym lepiej dla nas - konsumentów. Jeśli my nie będziemy szanowali własnych pieniędzy, to ktoś inny tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Własnie remontujemy łazienkę. Wszystko jest zbite, ściany, podłogi, sufit. Hydraulika, kanaliza, oswietlenie od nowa. Dzięki temu mogliśmy w łazience poustawiać tak jak chcemy. Kompromis padł na wannę w któej jest możliwość wzięcia wygodnie prysznica. Wybór padł na Riho YUKON 90x160cm.

Z parawanem. Tylko teraz pytanie mam. Otóż osoba która będzie nam montowała wannę i okładała ją kafelkami uważa żeby do niej kupić nośnik styropianowy Schedpolu. Taki nośnik mają w cenniku od 550zł netto. Chodzi o to że podobno bez takiego nośnika jak się stoi w wannie to akryl się ugina a były przypadki że i pękał. Takie doświadczenia ma monter. Mi nie chodzi już o trzymanie ciepła. Do tej pory miałam starą żeliwną, miejscami zżółknięta, z odpryskami (mieszkanie po babci). Często kąpiel trwa do 30min bo dłużej nie chce mi się siedzieć mimo gorącej jeszcze wody :).

Boję się tylko tego że bez nośnika styropianowego może dno tej wanny uginać się. Z drugiej strony czytając internet o wannach to wiem ze firma firmie nie równa. Jednak nie znalazłam informacji żeby te nośniki stosować bo dno się ugina. Mowa tylko o temperaturze. Ten nośnik jest jednak drogi.

Spotkaliście się z czymś podobnym? Mało jest również opini o Riho zwłaszcza YUKON, więc jak ktoś taką ma to proszę o zdanie. Jeszcze jedno, wc i umywalka będą KOŁO nowa pro, i nie mam pojęcia jak między tymi firmami jest z odcieniem bieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam wannę z Quarylu Villeroya - Oberon raz się kąpałem i jest OK. Cicha, nie jest zimna, wygodna, głęboka. To wanna za około 2500. Uważam ze warta ceny.

Do drugiej lazienki kupiłem wannę Ravak Chrome akrylową za jakies 1000zł. Wygląda ok, waży połowę tej quarylowej. Za pół roku bede wiedział która jest lepsza i dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Dzien dobry, zastanawiamy się nad kupnem wanny i chcielibyśmy dowiedzieć się czy ktoś miał do czynienia z wannami z konglomeraru marmurowego jak ta wanna http://allegro.pl/wanna-wolnostojaca-divina-polysk-bateria-axis-4-i5792352376.html . Chciałbym się dowiedzieć czy warto i czy to nie jest kasa wydana w błoto. Opinie o firmie też przydatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej niepraktyczne?

 

Niestety ,jako zewnętrzna osłona przełożona izolacją jak najbardziej się nadaje ,woda najwolniej wychładza się w wannie z tworzywa ,konglomerat w dodatku jest miękkim materiałem ,po 2-3 latach pojawią się ciemne przebarwienia i trzeba będzie czymś szlifować .

 

Wannę higienicznie najlepiej wymieniać co ileś lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Zastanawiam się nad wanną czy lepsza wolnostojąca czy taka zabudowana. A jak zabudowana to kaflami czy takim panelem maskującym? Nie wiem czy wanny zabudowane płytkami nie wyszły już z mody. Ostatnio byłam w salonie łazienek [SPAMER]w Szczecinie i tam wszystkie były niemalże wolnostojące wyglądają super. Czy ktoś ma wolnostąjącą jak się sprawdza?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...