Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze Atka Jardo i Rododendrony


Atka13

Recommended Posts

Czesc Atka - ja tu jestem nowa i sciagam z Waszego dzienniczka pomysly wiec grzecznie prosze o jakies zdjecia jak macie (albo jak bedziecie miec) zrobionej lazienki na dole.

Jak masz juz jakas koncepcje salonu to tez chetnie sie dowiem bo szukam inspiracji jak go najwygodniej urzadzic.

 

Jak to miło zobaczyc że ktoś juz tak daleko zaszedł z budową :)!!

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc Atka - ja tu jestem nowa i sciagam z Waszego dzienniczka pomysly wiec grzecznie prosze o jakies zdjecia jak macie (albo jak bedziecie miec) zrobionej lazienki na dole.

Jak masz juz jakas koncepcje salonu to tez chetnie sie dowiem bo szukam inspiracji jak go najwygodniej urzadzic.

 

Jak to miło zobaczyc że ktoś juz tak daleko zaszedł z budową :)!!

Pozdrawiam

Ania

 

witam Cię Aniu :D

zdjęcia dolnej łazienki to wstawię do dzienniczka jak będzie gotowa :lol: bo robimy ją sami i jakoś tak bez entuzjazmu.... (uwaga tylko na pomysł wstawienia kabiny prysznicowej pod schody bo "newada" nie chce się zmieścić na wysokość)

Co się tyczy salonu, to królują krzasła ogrodowe i telewizor na kartonach :o a do tego kanapotapczan ze starego mieszkania :-? tak więc nie pokażę bo mi wstyd :oops:

pozdrawiam'

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sprawie podjazdu :-)

zorientowałem się, że wrąbałem posta do dzienniczka, zamiast do komentarzy do niego :oops:

 

No to ja proponuję wybrać trochę tych "ruchomych piasków" i w to miejsce wrzucić gruz betonowy z pospółką. U mnie też było bardzo miękko, a jak popadało, to dramat - sama glina. A że mam dość wysoko dom, to tylko wystarczyło rozgarnąć gruz. Polecam, ale tylko betonowy, kruszony, najlepiej frakcje od 0 do 65 mm, potem zagęszczarka i będzie OK.

 

pozdrawiam

Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka a powiesz chociaż jak masz tą łazienkę zaplanowaną?

Newada to kabina którą macie? Ja właśnie chciałam prysznic pod schodami zaraz przy wejsciu do lazienki ale taki bez brodzika czyli z malym progiem i lekkim spadkiem podłogi w strone odpływu wiec mam nadzieje ze sie wcisnie.

No i też chcialabym zeby nie był taki kwadracik tylko raczej prostokat.

 

Vanka a masz dzienniczek? Bo mniej wiecej chyba na tym samym etapie jestesmy i fajnie byloby zobaczyc :)

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka a powiesz chociaż jak masz tą łazienkę zaplanowaną?

Newada to kabina którą macie? Ja właśnie chciałam prysznic pod schodami zaraz przy wejsciu do lazienki ale taki bez brodzika czyli z malym progiem i lekkim spadkiem podłogi w strone odpływu wiec mam nadzieje ze sie wcisnie.

No i też chcialabym zeby nie był taki kwadracik tylko raczej prostokat.

 

Vanka a masz dzienniczek? Bo mniej wiecej chyba na tym samym etapie jestesmy i fajnie byloby zobaczyc :)

 

Pozdrawiam

Ania

 

Niestety jakoś nie było natchnienia na prowadzenie dziennika. Duze ukłony w strone osób , które prowadzą dziennik.

Jak sie będzie więcej dzieć u nas to powklejam jakies fotki - na poście " rododendrony 5".

 

Atka masz bardzo ładne schody - jakie to drewno?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka,

 

Dzieki za zdjecia schodow.

Mam pytanie czy drzwi do pokoju nad garazem macie poszerzone czy takie jak byly w projekcie ??

 

Pozdrawiam

 

Ależ proszę bardzo :lol:

Nie pamiętam jak było w projekcie, skrzydo drzwi ma 80cm (nie otwór)

może wygląda okazale, bo jest szeroka ościerznica regulowana. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka a powiesz chociaż jak masz tą łazienkę zaplanowaną?

Newada to kabina którą macie? Ja właśnie chciałam prysznic pod schodami zaraz przy wejsciu do lazienki ale taki bez brodzika czyli z malym progiem i lekkim spadkiem podłogi w strone odpływu wiec mam nadzieje ze sie wcisnie.

No i też chcialabym zeby nie był taki kwadracik tylko raczej prostokat.

 

Vanka a masz dzienniczek? Bo mniej wiecej chyba na tym samym etapie jestesmy i fajnie byloby zobaczyc :)

 

Pozdrawiam

Ania

 

Jesze troszkę cierpliwości, łazienka fuguje się....

Ja wymyśliłam pewne zmiany usytułowania wyposażenia tej łazienki. Prysznic ma być pod schodami ale nie przy wejściu, tylko w najniższym miejscu :oops: :oops: :oops: Kibelek przestawiłam na ścianę przy wejściu (tam maiła być kabina wg projektu). Umywalka po prawej stronie.

Mamy kupioną kabinę newada de lux z niskim brodzikiem.

Napeweno zdam relację z przebiegu prac montażowych :o

 

pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jesze troszkę cierpliwości, łazienka fuguje się....

Ja wymyśliłam pewne zmiany usytułowania wyposażenia tej łazienki. Prysznic ma być pod schodami ale nie przy wejściu, tylko w najniższym miejscu Kibelek przestawiłam na ścianę przy wejściu (tam maiła być kabina wg projektu). Umywalka po prawej stronie.

Mamy kupioną kabinę newada de lux z niskim brodzikiem.

Napeweno zdam relację z przebiegu prac montażowych

 

Czekam cierpliwie :) jestem szczególnie ciekawa tej kabiny w najnizszym miejscu :) My tam w końcu pakujemy pralke a reszta wg projektu (decyzja mojej II połowy bo on sie praniem zajmuje :)

 

Atka - masz jakies dobre rady co do elektryki - cos o czym pamietacie ze bylo wazne albo np teraz byscie zrobili lepiej?

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Atka a powiesz chociaż jak masz tą łazienkę zaplanowaną?

Newada to kabina którą macie? Ja właśnie chciałam prysznic pod schodami zaraz przy wejsciu do lazienki ale taki bez brodzika czyli z malym progiem i lekkim spadkiem podłogi w strone odpływu wiec mam nadzieje ze sie wcisnie.

No i też chcialabym zeby nie był taki kwadracik tylko raczej prostokat.

 

Vanka a masz dzienniczek? Bo mniej wiecej chyba na tym samym etapie jestesmy i fajnie byloby zobaczyc :)

 

Pozdrawiam

Ania

 

Jesze troszkę cierpliwości, łazienka fuguje się....

Ja wymyśliłam pewne zmiany usytułowania wyposażenia tej łazienki. Prysznic ma być pod schodami ale nie przy wejściu, tylko w najniższym miejscu :oops: :oops: :oops: Kibelek przestawiłam na ścianę przy wejściu (tam maiła być kabina wg projektu). Umywalka po prawej stronie.

Mamy kupioną kabinę newada de lux z niskim brodzikiem.

Napeweno zdam relację z przebiegu prac montażowych :o

 

pozdrawiam

Atka

 

Atka jak Wam idą prace ? U nas będzie identyczny układ dolnej łazienki.Tylko ,że kabina będzie murowana plus drzwi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejki

Myślałam sobie, że już nikt tu nie zagląda :cry: a tu niespodzianka :lol:

Z przykrością stwierdzam, że prace nie postępują w sposób zadowalający z powodu ciągłego zamieszania i barku czasu. Robimy kilka rzeczy na raz i nic nie jest skończone. Wykańczamy poddasze -strych (boazeria, panele), kupujemy meble do salonu (więc trzeba szybko zafugować kafle). Meble robią błazenadę :evil: będą później i tak w kółko. Dzieciaki też nie pomagają :evil:

W dodatku schrzanili mi murek od płotu bo tynki "kamyczkowe" wyszły w jakieś dziwne łaty i przebarwienia tak więc u nas ostatnio wszystko pod górkę.....

A co tam u Was moi drodzy czytelnicy :wink:

pozdrawiam

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka,

 

Zaglądamy, zaglądamy, tylko jak nie ma wpisów, to nie naciskamy :-)

 

Z wykończeniówką zawsze jest "pod górę", nic się nie martw i nie poddawaj.

Najważniejsze, żeby wykonawcom płacić po dobrze wykonanej robocie, po rzetelnym rozliczeniu i nic z góry. Nabiorą do Ciebie szacunku. Zresztą to pewnie wiesz z doświadczenia...

 

A z zamówieniami mebli czy elementów wykończenia to chyba wszyscy mają problemy. Szczególnie, że mamy okres przedświąteczny i wszystkich dopadł szał zakupów. Mnie, na ten przykład, od 26 listopada wiozą zlew i do dzisiaj nie przyjechał, bo UPS "zgubił" paczkę. W końcu się znalazła i już w środę miał przyjechać kurier. I nie przyjechał: ani telefonu, ani maila... nic!

Może po Świętach się nieco unormuje?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zaglądam czesto i kibicuję :)

 

Atka - a zresztą wszyscy - pytanie za 100 punktów - jak macie oświetlone schody? Atka ty masz chyba tylko u góry bo tak mi sie po zdjęciach wydaje. Jesli tak to czy to wystarcza?

 

My mamy tylko 1 punkt na suficie pośrodku schodów i się zastanawiam czy to wystarczy. Mialy jeszcze byc halogenki co 3 schodki zeby byly doswietlone na dole ale uznalam ze nie bede sobie kurzu podswietlac a kurz na 100 % bedzie sie na schodach zbieral. Kinkiety mi nie pasuja bo na scianach bede chciala cos powiesic. W poniedziałek panowie magicy elektrycy mi beda ostatni dzien pracować wiec muszę wiedziec co tu zrobic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zaglądam czesto i kibicuję :)

 

Atka - a zresztą wszyscy - pytanie za 100 punktów - jak macie oświetlone schody? Atka ty masz chyba tylko u góry bo tak mi sie po zdjęciach wydaje. Jesli tak to czy to wystarcza?

 

My mamy tylko 1 punkt na suficie pośrodku schodów i się zastanawiam czy to wystarczy. Mialy jeszcze byc halogenki co 3 schodki zeby byly doswietlone na dole ale uznalam ze nie bede sobie kurzu podswietlac a kurz na 100 % bedzie sie na schodach zbieral. Kinkiety mi nie pasuja bo na scianach bede chciala cos powiesic. W poniedziałek panowie magicy elektrycy mi beda ostatni dzien pracować wiec muszę wiedziec co tu zrobic.

Pozdrawiam

Witam

Oświetlenie schodów to trudny temat. Ja mam jedną żarówkę 100w na środku sufitu na piętrze i to wystarcza. Dodatkowo mam żarówkę energooszczędną na półpiętrze na ścianie od gabinetu, świeci się ona prawie non stop. Mieliśmy jeszcze pomysł na światełka na ścianie przy stopniach ale okazało się, że my zrobiliśmy je po skosie do góry w linii prostej, a chody idą inaczej- troszkę po łuku więc je zagipsowaliśmy :roll: . Z kurzem na schodach masz rację, nasze można zamiatać dwa razy dziennie i ciągle coś na nich lata...

 

pozdrawiam

 

ps. Dzisiaj po dwóch tygodniach oczekiwania zrezygnowaliśmy z mebli. Musimy znaleźć coś innego :o

Atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atka - wielkie dzięki - teraz sobie uświadomiłam, że rzeczywiście na 1 zdjęciu przebija jakieś światełko nie sufitowe u ciebie.

Najważniejsze że wystarcza u Ciebie to górne.

 

Paradoksalnie - pocieszyłaś mnie z tymi schodami i kurzem :) - bo cały czas mi trochę szkoda, że tych światełek nie mamy ale biegać z odkurzaczem co dzień to ja nie chcę.

 

Współczuję tej walki meblowej...dobrze że już nie czekacie bo w końcu ile można kombinować.

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...