Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

awaryjne zasialnie c.o.


pokerzysta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!

Mam pytanie czy agregaty dostepne na allegro o mocy stalej 650W nadaja sie do awaryjnego zasilania pieca CO na paliwo stale 20kw sterownik, dmuchawa i pompa CO. czy ktos z panstwa uzywa takiego agregatu, Jak wyglada podlaczenie takiego agregatu czy mozna bezposredni podlaczyc agregat pod piec (sterownik). Prosze o rade i informacje na ten tematKLIKNIJ[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dłużej ładować z pustego,ale na stendbaju będzie ok.

mylisz sie

bedzie dzialac tak jak mowisz jak podlaczysz aku o np 2 krotnej pojemnosci

ale jesli pojemnosci bedzie kilka razy wieksza ups nigdy nienaladuje takiego akumulatora (zwlaszcza jesli bedzie to akumulator samochodowy)

 

rad NIE

chyba ze miedzy ten agregat a urządzenia podlaczysz ups typu ONLINE

 

np taki http://www.allegro.pl/item160795727_profesjonalny_ups_siemens_2kva_on_line.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje to mOhm i to by bylo na tyle jesli chodzi o operacje na liczbach

ehh chyba za wiele czasu minelo od opuszczenia szkoly :wink:

ogólnie chodzi o to ze im akumulator ma wieksza pojemnosc tym potrzebuje wiekszego pradu do naladowania go

dodadkowo prad ten zwieksza sie im bardziej akumulator jest rozladowany

akumulator posiada tez efekt samorozladowywania (tak jakby rezystor wewnetrzny przytkniety do biegunow ) ktory terz trzeba przezwycierzyc przy ladowaniu a zreszta zrob próbę podlacz akumulator od samochodu do upsa

rozladuj go i sprobuj go naladowac

zaloze sie ze ci sie nie uda (zakladamy ze ups ma do 2KV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje to mOhm i to by bylo na tyle jesli chodzi o operacje na liczbach

ehh chyba za wiele czasu minelo od opuszczenia szkoly :wink:

ogólnie chodzi o to ze im akumulator ma wieksza pojemnosc tym potrzebuje wiekszego pradu do naladowania go

dodadkowo prad ten zwieksza sie im bardziej akumulator jest rozladowany

akumulator posiada tez efekt samorozladowywania (tak jakby rezystor wewnetrzny przytkniety do biegunow ) ktory terz trzeba przezwycierzyc przy ladowaniu a zreszta zrob próbę podlacz akumulator od samochodu do upsa

rozladuj go i sprobuj go naladowac

zaloze sie ze ci sie nie uda (zakladamy ze ups ma do 2KV)

 

Mam UPS'a APC Smart 1000VA i podpięte do niego 2 akumulatory połączone szeregowo, o pojemości 44 Ah każdy. Napięcie na akumulatorach w granicach 14,20 - 14,30 V.

Wiele razy UPS chodził do "końca" i nie było problemów z ponownym ładowaniem akumulatorów. Standartowo w UPSie były aku o pojemności 11 Ah, używam więć czterokrotnie większych.

 

 

Pozdrawiam

Tomasz Gorbaczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy jak kupiles tego APC nie musiales z niego wydlubywac spuchnietych aku ??

jest to standardowa usterka tych APC

podczas ladowania napiecie konserwujace powinno wynosic od 13,5 do 13,8

a w tych apc po usterce wynosi okolo 14,4 co skutecznie zabija akumulatory zelowe ale pomaga bardzo naladowac przewymiarowane akumulatory

 

mam takiego apc 1200KVA i pracowalem torche na akumulatorach samochopdowych (jak 2 lata temu wichura pozrywala przewody elektryczne)

niestety potem nie byl wstanie naladowac tych akumulatorow (mam taki ze sprawna ladowarka)

do poczytania

http://www.cyfronika.com.pl/zelowe_instrukcja.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy jak kupiles tego APC nie musiales z niego wydlubywac spuchnietych aku ??

jest to standardowa usterka tych APC

podczas ladowania napiecie konserwujace powinno wynosic od 13,5 do 13,8

a w tych apc po usterce wynosi okolo 14,4 co skutecznie zabija akumulatory zelowe ale pomaga bardzo naladowac przewymiarowane akumulatory

 

mam takiego apc 1200KVA i pracowalem torche na akumulatorach samochopdowych (jak 2 lata temu wichura pozrywala przewody elektryczne)

niestety potem nie byl wstanie naladowac tych akumulatorow (mam taki ze sprawna ladowarka)

do poczytania

http://www.cyfronika.com.pl/zelowe_instrukcja.htm

 

Dostałem go gratis z powodu padniętych akukumatorów. Wprawdzie nie były "spuchniete" ale akumulatory zachowywały się jakby miały "nieskończoną rezystancję" - prąd ich ładowania bez względu na przyłożone napięcie był prawie równy 0.

Więc może faktycznie jest tak jak piszesz. Taki zestaw chodzi u m nie już 3 rok na najtańszych aku ołowiowych (kupionych w Tesko z wyprzedaży po 10 PLN sztuka). Mierzyłem kiedyś prąd łądowania akumulatorów ołowiowych przez tego UPS, na początku wynosi ok 8 A później w miarę wzrostu napięcia na akumulatorach spada do kilkustet mA. Napięcie naładowanych akumulatorów wacha się w granicach 14,10 - 14,4. Więc mimo prawdopodobnej awarii UPS'a aku ołowiowe ładuje poprawnie.

UPS z tym zestawem akumulatorów ( 44Ah) zasila mi pompkę CO i 2 żarówki energooszczędne przez kilkanaście godzin.

 

Pozdrawiam

Tomasz Gorbaczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

probujac rozwiazania ups + aku samochodowy mam taki problem podlaczylem aku od samochodu (45Ah) obciazenie pompka 45w +wentylator 40w chodzi to okolo 15min potem sie wylacza ale aku nie jest rozladowany wystarczy ze na 1 sekunde podlacze prad z gniazdka i odrazu go ylacze ups znowu chodzi okolo 15 i tak w kolko juz ze 4 razy ups to activ power 600

 

 

EDIT:

zauwazyłem jeszcze że gdy chodzi sama pompa to ups pika wolno a jak wlaczy sie dmuchawa to pika czesciej to juz 5 proba i aku nadal sprawny tylko wylacza sie bez powodu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przetwornicę z ładowaniem(prostownikiem)profitex 1000w + aku żelowy 75Ah. Obsługuje piec na ekogroszek i dwie pompki CO.

bywały sytuacje z brakiem prądu po kilkanaście godzin i jak na razie jest ok.

 

PS. Jeżeli przypadkiem nadarzyła by się chęć zakupu przetwornicy profitex, to nigdy nie kupujcie od dystrybutora profitexu, bo facet jest nieodpowiedzialny(szkoda zdrowia).Lepiej kupić od kogo innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przetwornicę z ładowaniem(prostownikiem)profitex 1000w + aku żelowy 75Ah. Obsługuje piec na ekogroszek i dwie pompki CO.

bywały sytuacje z brakiem prądu po kilkanaście godzin i jak na razie jest ok.

 

PS. Jeżeli przypadkiem nadarzyła by się chęć zakupu przetwornicy profitex, to nigdy nie kupujcie od dystrybutora profitexu, bo facet jest nieodpowiedzialny(szkoda zdrowia).Lepiej kupić od kogo innego.

 

Ja też mam taką przetwornicę (profitex) . Czy Twoja jest z ładowaniem?. narazie miałem okazje ją użyć może z raz bo narazie przerw w dostawie prądu nie było. Nosze się z zamiarem przetestowania na ile starczy zestaw z akumulatorem kwasowym 55Ah przy zasilaniu dwóch pompek obiegowych, żeby wiedzieć na czym stoję. Czy u ciebie też ze wzgledu na to że przebieg prądu jest trapezowy a nie sinusoidalny pompki lekko burczą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...