Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dla zainteresowanych - Karmina


Recommended Posts

Robert śliczna ta Twoja Karmina, super, że zamieściłeś jej zdjęcia, planujemy budowę Karminy w przyszłym roku i każde zdjęcie nas cieszy :-) Powiedz tylko, czy miejsce między wykuszem w jadalni a kominkiem nie jest za "ciasne", czy bez problemu zmieści się tam stól i będzie jeszcze swobodne przejście. Zupełnie innaczej wygląda wszystko na rzutach a innaczej w realu, ale widok każdej wybudowanej Karminy utwierdza nas w przekonaniu, że to ten dom, jest naprawdę bardzo ładna.

 

Pozdrawiam,

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

gartuluję karminy świetnie się prezentuje - choć ja napewno dodam przypory (1/3 wysokości) gdzieś tu już pisałem o nich

mam jeszcze parę pomysłów i napewno w miarę wolnego czasu się nimi podzielę

 

na razie czekam do wiosny bo w zeszłym roku nawalili mi murarze i zrobiłem tylko stan 0 z piwnicą

ściany stawiam z maxa

strop teriva

 

natomiast niepokoi mnie

więźba dachowa bo na moje oko jest nietypowa niema żadnych podpór (tych słupków w rogach nie liczę bo wynikają one jedynie ze strzałki ugięcia)- dach jest samonośny i opiera się tylko na murłatach

dlatego krawężnice są takie grube 26x18. zastanawiam się czy nie podeprzeć dodatkowo płatwi tam gdzie się da czyli na ścianach nośnych.

wydaje mi się ze tego typu więźba musi być szczególnie dobrze zrobiona.

Aktualnie szukam dobrego cieśli który by to prawidłowo ją wykonał.

długość krawężnic też jest spora biorąc pod uwagę że do 12,33 m dodam 0,2 na ewentualną obróbkę i około 0,3 na wydłużenie okapu wynikające z zachowania proporcji po podniesieniu ścianki kolankowej.

proszę o ewentualne doświadczenia pomysły sugestie

pozdrawiam

feeble- minded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za zainteresownie moją chałupką miło czyta się Wasze posty. Jeśli chodzi o więżbę dachową, to śmiało można pogratulować projektantowi, który projektował podpórki w czterech rogach budynku trzymające więżbę -ciekawe czy on w swoim domu wsadziłby takie "podporzyska" do swojej chałupy. Krokwie koszowe mam mniejsze, te oryginalne wynikające z planu wciągnie tylko dżwig ręcznie nie da rady, a więżba jest i tak pancerna. Problem jest nawet znależć takie drzewo na taraku . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Robercie, dziękuję za wspaniałe zdjęcia na forum, dzięki takim zdjęciom można określić swoje poglądy na temat tego domu. My jesteśmy przekonani do tego projektu w 90-ciu procentach i każda Pana wskazówka jest dla nas b. ważna. Zauważłem też, że pisze Pan o budowie pod Częstochową, tak jak my zresztą w niedalekiej okolicy od Cz-wy. Byłaby to dla nas wspaniała sprawa - zobaczyć taki domek przed wybudowaniem swojego, bo my również chcielibyśmy wprowadzić kilka małych zmian do tego projektu. Podam może swój kontakt i prosiłbym Pana o nr [email protected] Za odpowiedz z góry dzięki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Robercie uruchamiam budowe takiego domu na wiosne pod Piasecznem woj.Mazowieckie czy mogłbym się z Panem skontaktować ażeby skonsultować Pańskie doświadczenia dotyczące budowy tego domu.

Bardzo prosze o kontakt.

Mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim projekcie mam dach oparty na ścianach nośnych i działowych, strop mam lany i zaprojektowany pod takie obciążenia.

Dzięki temu potrzebuję mniej tarcicy.

Na górze mam inaczej rozplanowane pokoje, zupełnie inaczej, mam tak zrobione że są tam 4 pokoje z czego dwa dość małe ale dla dzieci w sam raz.

Dodatkowo jest łazienka i mała suszarnia a raczej magazynek.

Tak rozplanowałem pokoje na piętrze że wystarczą tylko dwa okna dachowe. Do łazienki a drugie do pokoju dziecka.

Pozwoliłem sobie na takie zagęszczenie pomieszczeń dzięki podniesienu ścianki do 90cm i zmniejszeniu korytarza.

W zasadzie są dwa mankamenty w moim rozwiązaniu mały górny korytarz i schody dość niewygodne (nie są zmienione pozostały zgodne z planem).

Zewnętrznie dom jest w 90% podobny do planu.

Teraz jestem na etapie gromadzenia materiałów kupiłem 1600 pustaków z betonu komórkowego całych i 750 połówek.

Dodatkowo muszę kupić 1500kg drutu 12 i 500kg 14.

Uparłem się na blachę i nie wiem czy nie popełniłem błedu ponieważ będzie dość sporo odpadów.

Jeszcze nie wiem jak to się dokładnie przedstawia w liczbach bo czekam na wycenę.

Ostatnio stwierdziłem że dach będę podbijał deskami aby deszcz pozwolił mi spać i to kolejny argument aby nie robić krycia blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Serdecznie witam !

Super chałupka, przymierzam się do zakupienia tego projektu od dłuższego już czasu, jedyną barierą jest moja druga połówka, nie jest do końca przekonana co do tego pięknego domu.

Czy ewentualnie istniała by możliwość zobaczenia Twojej Karminki w realu, co na pewno przekonało by mojego niedowiarka.

WIELKA PROŚBA o kontakt; e-mail [email protected]

 

p.s. na zdjęciach wygląda mega super.

Pozdrawiam adnow1970.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...