Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Chyba najwięcej zdjęć umieszczała Magda S., może ktoś jest w posiadaniu tych zdjęć, a może sama Magda jeszcze przegląda to forum???

 

Przegląda, przegląda :) .

 

Postaram się znaleźć nasze zdjęcia z czasów budowy. Trochę mi to zajmie, bo niedawno padł mi twardy dysk i muszę przejrzeć płyty CD, może coś zgrałam. A co Cię szczególnie interesuje?

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Chyba najwięcej zdjęć umieszczała Magda S., może ktoś jest w posiadaniu tych zdjęć, a może sama Magda jeszcze przegląda to forum???

 

Przegląda, przegląda :) .

 

Postaram się znaleźć nasze zdjęcia z czasów budowy. Trochę mi to zajmie, bo niedawno padł mi twardy dysk i muszę przejrzeć płyty CD, może coś zgrałam. A co Cię szczególnie interesuje?

 

Pozdrawiam wszystkich

 

 

 

Witam Jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę jeśli mogę prosić o jakieś zdjęcia z budowy. Będę dozgonnie wdzięczny. Mój e-mail [email protected] Pozdrawiam. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich,

mam pytanie odnośnie schodów. Z jakiego gatunku drewna zamówiliście schody i czy barwiliście? Jeśli tak to czym??

My właśnie jesteśmy na etapie podpisania umowy z firmą. Zaproponowano nam drewno Mahoń Sapeli. Wiem że Magda wcześniej prezentowała swoje schody właśnie z tego gatunku drewna, ale wydaje mi się że musiała je czymś barwić. W naszym przypadku firma zrobiła przykładowy stopień z tego gatunku i tylko polakierowała. Oryginalnie jest to drewno wpadające w kolor złotego dębu. Osobiście myślałam że jest odrobinę ciemniejsze. I stąd nasz dylemat czy barwić to dodatkowo zwłaszcza że firma mówi że wszystkie gatunki drewna egzotycznego z czasem mocno ciemnieją nawet pod bejcą. Stąd moje pytanie, posiadacze schodów czy zauważyliście jakieś zmiany w kolorze??? (jeśli macie schody z drewna egzotycznego). Proszę o opinię w tym temacie.

pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

oj dawno mnie tu nie było, ale czasem zaglądam z ciekawości, żeby sprawdzić ile osób zakochało się w Platanie :D . Ale do rzeczy.

My mamy schody w Sapelli oryginalnej, podobnie jak i podłogę i drzwi. Troszkę więc tego mamy, stąd też mogę z przekonaniem powiedzieć, że nie oplaca się barwić. Po roku zdziwicie się jak zmieniło kolor, tzn. przyciemniało. Tam gdzie dociera więcej słońca ciemnieje szybciej.

Nam niestety podobał się bardziej ten pierwotny złoto-miodowy kolor, ale teraz też nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie jak już są schody, ale czy macie zdjęcia? mój domek jest w stanie surowym. także będe robił schody drewniane.

Pozdrawiam

Chcę wkleić zdięcie ale niewiem jak. Proszę o pomoc krok po kroku [/img]

Jak by co to proszę o kontakt [email protected]

Mogę wysłać kilka zdjęć ale również proszę o jakiekolwiek zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to życzymy przyjemnego użytkowania - domek bardzo ładny, oglądaliśmy to wiem, chociaż nie powiem jeszcze raz bym zobaczył "na roboczo" z miarką :lol:

 

my mamy już projekt, właśnie architekt go adoptuje (na synka) :D

wprowadziliśmy niezbędne zmiany, o których pisali już inni użytkownicy :

powiększamy garaż, wykonujemy strop nad garażem,

w garażu znajdzie się miejsce na kotłownię ok 90 cm poniżej poziomu garażu, wtedy przy braku prądu piec będzie działał grawitacyjnie, ponoć na wsiach często brakuje prądu. Mieszkamy w mieście to nie zetknęliśmy się z tym problemem.

W byłej kotłowni garderoba

tylko 2 okna w salonie na przeciw kominka i schody odwrotnie, aby salon z jadalnią bardziej "zespolić".

No i na koniec podwyższamy parter i piętro o 20 cm. Reszta bez zmian na razie.

Może w trakcie budowy coś się zmieni.

 

Jeżeli masz zdięcia to poproszę

[email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresownych schodami.

Na stronie domańskiego są wstawione zdjęcia moich schodów, które zostały przeniesione na na półokrągłą ścianę. Ciekawe czy poznacie które to zdjęcia :D

 

Witam to zdięcie nr 119

Ale to platan z antresolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam Wszystkich budowniczych platana.

My budujemy w Mielcu platana 2 w modyfikacji- oryginał nie zmieścił sie na działce [ 6 a]

Trzeba było nieco gimnastyki z architeketem - zjęło nam to cała zimę 2008/2009.

Wbierałem projekt w 2 godziny [ o 2 nad ranem], po dyskusji z zoną, która spedziła 2 miesiące nad katalogami.

Projekt jest niebalnalny.

W poszykiwaniu realizacji natknąłem sie na asie 11100- oni juz mieszkaja na sląsku- fajne cacko !!!! :yes: - praktycznie w całości zrealizowali projekt z archonu.

Fundamenty wylane w 2009 r-.

Od 24 maja rosna mury, planujemy podłogówke na dole opalanaą gazem, wyskośc parteru 275.

 

Więc jesłi jetescie na czasie- budowniczowie łaczcie się!

 

qula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
A czy mogę poprosić o kilka fotek.

Chodzi mi gdzie macie TV w salonie. czy te małe okna nie są czasami zbyteczne

 

Witajcie, odnośnie okien w salonie pisaliśmy o tym wcześniej, my zamurowaliśmy te dwa okna na ścianie prostopadłej do kominka. Tam planujemy TV. Natomiast otworzyliśmy całą ścianę równoległą do kominka, zrobiliśmy tam 3 duże okna otwierane, z których jest możliwość wyjścia na taras. Taras jest przedłużony (uważaliśmy że jest za mały wiec go powiększyliśmy wychodząc poza obrys domu z jednej strony i właśnie biegnie również pod oknami salonu) W wolnej chwili powklejamy zdjęcia. Rzadko tu teraz zaglądamy gdyż wykończeniówka pochłania cały wolny czas.

Pozdrawiamy

Sylwia i Tomasz

Edytowane przez Sylwia i Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 4 weeks później...
  • 9 months później...

"No cóż... wszystko zależy od rodzaju użytych materiałów, tak skromnie można się zmieścić :)"

 

jasne, i od tego czy robisz podpiwniczenie oczywiscie tez. My robimy pelne i jest super duzo miejsca na

"przydasie"... ;) tak serio to na sprzet sportowy i majsterkowanie, oczywiscie kotlownia tez zeszla do podziemia.

Czy ktos z platanowcow robil piwnice? Jesli tak, to jakie macie przemyslenia z uzytkowania jej?

 

 

 

 

 

 

Małopolska budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...