Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Moi Drodzy, podzielmy sie na tym forum swoimi pomyslami na temat modyfikacji projektu Platana... Gdy sie na niego decydowalismy, to bardzo dokladnie wypytywalismy architekta (ktory robil juz wczesniej dwie modyfikacje Platanow - pamietasz go Gosia :D ?) co inni zmieniali w projekcie... I pare wskazowek bylo rzeczywiscie cennych...

 

Mysle, ze to sie wszystkim przyda...

 

A wiec co zmieniliscie? Albo co chcecie zmienic?

 

Pozdrawiam,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz co Magda, nie wspominam zbyt miło tego architekta. Zresztą on już tam nie pracuje. Tak na prawdę to od niego nic się nie dowiedzieliśmy, nic nam mądrego nie powiedział, nawet nie potrafił zrobić planu zagospodarowania i nanieść naszych zmian w projekcie, bo ciągle mu się jakieś wymiary nie zgadzały i ciągle o czymś zapominał, np. o wejściu na poddasze. :-?

Ale muszę powiedzieć, że twoje informacje były bardzo cenne,np. słupy mamy idealnie jeden nad drugim.

 

Mam do ciebie parę kolejnych pytań, np.

1.co zrobiliście z grzejnikami w jadalni

2.czy pod schodami macie ocieplenie podłogi styropianem-np. Marchewka mówił żeby nie dawać styropianu

3.jakie macie tynki gipsowe czy cem-wap.

4.czy zmieściliście się w kwocie 350tys.?

 

Twoje odpowiedzi bardzo by mi pomogły.

 

Pozdrawiam

 

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając na Gosi pytania:

 

1) Nie mamy grzejników w jadalni - zamiast tego jeden zrobiliśmy pomiędzy jadalnią a dolnymi gabinetami (jest tam taki wąski kawałek ściany), a drugi (dekoracyjny) pomiędzy salonem a jadalnią. Do tego dwa grzejniki w salonie (zgodnie z projektem). Piec jest ustawiony na minimum, część grzejników wyłączona, a całą zimę (choć trzeba przyznać, że jest lekka) mamy bardzo ciepło. Radzę zrezygnować z tych grzejników, które są zaprojektowane w jadalni.

 

A oto nasz grzejnik dekoracyjny (ciemne rurki) koło kuchni - przy okazji widać spory kawałek parteru...

 

http://foto.onet.pl/upload/3/70/_412815_n.jpg

 

2) Mamy pod schodami normalne ocieplenie ze styropianu - Domańskiemu to nie przeszkadzało.

 

3) Mamy tynki gipsowe

 

4) No niestety nie udało nam się... Inna sprawa, że na materiałach ani na wykonawstwie stanu surowego jakos bardzo nie oszczędzaliśmy, zakładając że to inwestycja na lata... I w efekcie sam stan surowy zamkniety ze wszystkim (łącznie z pozwoleniami, kosztami projektu, siatką ogrodzeniową itd.) kosztował nas ok. 300 000. Być może mając inny materiał i tańszą ekipę możnaby było to zrobić o jakieś 40-50 tys. zł taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie zmiany, z których jestem zadowolona, to zaadaptowanie strychu nad garazem i zrobienie drugiej (a właściwie trzeciej) łazienki w miejscu przeznaczonym w projekcie na garderobę (na górze).

 

Obniżyliśmy sufit w garażu, dzięki czemu powstało duże pomieszczenie nad garażem. Można się do niego dostać z piętra. W miejscu przeznaczonym na garderobę zrobiliśmy łazienkę, a w niej dodatkowe drzwi prowadzące na ów strych.

 

Bardzo to jest wygodne, bo strych daje sporo metrów dodatkowej przestrzeni. A dodatkowa łazienka przy jednej z sypialni też zawsze się przyda... Tu na zdjęciu widać, że ta łazienka jest całkiem spora, po lewej widać też wejście na stryszek.

 

http://foto.onet.pl/upload/24/67/_412852_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć platanowcy!!!

Wreszcie udało mi się wejść na forum.Piątek,sob,niedz, nie miałem dostępu z powodu pojawiającego się komunikatu o jakimś błędzie na stronie.A ciekawość mnie mocno zżerała,bo nasza Madzia miała, jak obiecała zamiescić kolejne zdjątka Platana.

Wchodzę dziś wreszcie -pon.- udało sie,ale zdiątek nie ma.

MADZIA JESTEŚ TAM!!!!!!!!!!!

prosimy wrzuć coś.

Powiem ci ,że dzięki tobie udało się nam z żonką ostatecznie wyszlifować nasz projekt.Jesteśmy bardzo zadowoleni twoją inspiracją.

J tak :ze spiżarki i części kotłowni robimy zejście do podpiwniczenia,gdzie będzie kotłownia i piwniczka. Z wc na dole zrobimy łazienkę powiększoną o korytarz do kotłowni (pierwotnie).W tej łazience będzie też okno wypadające w elewacji frontowej-ponieważ my nie budujemy z garażem. A tym samym w elewacji frontowej będą dwa symetryczne okna względem drzwi wejściowych.

Tam,gdzie zrobiłaś trzecią łazienkę(z przejściem do poddasza nad garażem) my,dzięki tobie wymyśliliśmy suszarnię z wejściem z górnej łazienki,której nie mielismy pojęcia gdzie ją zaplanować.

Ufff! To na razie tyle.Nie wiem ,czy ktoś to zrozumiał.A mnie się wreszcie do końca podoba!

Pozdrawiam-Antek5. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ze obiecalam... Ale podobnie jak Antek nie moglam w weekend dostac sie na strone :(

 

Oto dolna łazienka - która po zrobieniu jej w dawnej kotłowni - jest duża i wygodna:

http://foto.onet.pl/upload/8/48/_414860_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/31/64/_414862_n.jpg

 

Gdyby dla kogos ta lazienka wygladala znajomo :wink: , to od razu uczciwie dodam, ze jej wyglad był inspirowany zdjęciami zamieszczonymi na Forum przez Kasiorka. http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22933&postdays=0&postorder=asc&start=0. Polecam ten watek jako zrodlo inspiracji... Ma Dziewczyna talent...

 

Pozdrawiam,

 

Magda

 

PS: Antek, fajne te Wasze modyfikacje! Rzeczywiscie, skoro nie macie garazu tak jak w projekcie, to pomysl z duza dolna lazienka z oknem jest doskonaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek, specjalnie dla Ciebie zdjecia kuchni - wklejam je niezbyt chetnie :wink:, bo na razie jest urzadzona tylko tymczasowo - stoja tu stare meble i to na dodatek w dość przypadkowy sposob... Ale przynajmniej zdjecia pokazuja jej realna wielkosc...

 

Kuchnia jest dość duża, ale nie na tyle, żeby planować jakąkolwiek wyspę (wtedy zrobiłoby się ciasno). Długość blatów roboczych nie może być jakoś wyjątkowo duża. Chyba że ktoś wykorzysta lewą ścianę (tę, która sąsiaduje ze spiżarnią) jako miejsce na szafki kuchenne a nie na stół (ja wciąż się waham, czy tak zrobić).

 

http://foto.onet.pl/upload/40/50/_417213_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/25/79/_417214_n.jpg

 

Jarek, chetnie tu wrzuce zdjecia z budowy, nie wiem tylko ktorym konkretnie etapem jestes zainteresowany (bo zdjec mam kilkaset :wink: )

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze udanego weekendu.

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...