Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

witam wszystkich,mam pytanie,powiedzciemi taka rzecz odnosnie tego slupa,ktory jest widoczny u matyldy,na pietrze,czy z jakis powodow nie mozna byloby schowac w scianie to ,powiedzmy przedluzyc go z dolnym i zrobic betonowy,powiedzcie jak by to wygladalo i czy by nie kolidowal ten slup z schodami.pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My go cofnelismy i schowalismy w polokraglej scianie korytarza na gorze. Dzieki temu zwiekszylo sie tez nieco nachylenie daszka nad jadalnia (moim zdaniem bryle domu wyszlo to na dobre). Dzieki temu slup nie koliduje z niczym - po prostu go nie widać. Zdjecie przedstawia slupy w gornej lazience - to pierwszy od lewej.

 

http://foto.onet.pl/upload/49/2/_418486_n.jpg

 

Pozdrawiam,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Zakupiliśmy właśnie projeskt "dom pod platanem 2" chcemy na wiosnę zacząc budowę. Teraz załatwiamy resztę papierów i wprowadzamy małe zmiany m. in chcemy podpiwniczyć część budynku i w związku z tm dołożyc jeszcze klatkę schodową do piwnicy. Jesteśmy z pod Poznania i chętnie zobaczylibyśmy jakiegoś platana w tych okolicach, pozdrawiamy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie!

Jesteście chyba pierwszymi "plaanowcami2" o jakich słyyszałem. Co do okol. Poznania to nie słyszałem o nikim w tych rejonach coby Platana budował, ale to niczego nie wyklucza oczywiście. Zresztą do Bydgoszczy, Warszawy czy Krakowa nie jest tak daleko.

Pozdrawiam Aishan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend odwiedzili mnie mili Państwo, którzy też będą budować Platana i - co więcej - tez na Białołęce! To juz trzeci Platan w tej okolicy - gdzieś blisko Ciebie, Gosiu. Powoli mi to zaczyna pachnieć warszawskim osiedlem Platanów :D .

 

Okazuje się, że co Platan, to inny pomysł na jego wnętrze... Mam nadzieję, ze moi goście nie będą mieć mi za złe, ze napiszę o ich pomyśle, ale może kogoś z Was on zainspiruje... A taki w końcu jest cel tego forum...

 

Otoż najwazniejsza zmiana dotyczy dołu - dwa gabinety sa połączone (to jeszcze nic nowego) i zrobiona ma być w nich... kuchnia. Po usunięciu połokrągłej ściany łączacej jeden z gabinetów z jadalnią, powstanie jedna duża przestrzeń kuchenno-jadalna (trzeba dodać parę słupów zamiast półokrągłej ściany).

 

A w dawnej kuchni ma powstac pokoj.

 

Inna większa i ciekawa zmiana planowana jest też na górze - łazienka górna zmniejszona i połączona z sypialnią - tą nad salonem (wejście z sypialni), a także dodatkowa łazienka - glowna (zrobiona w miejscu garderoby oraz czesci lazienki) z wejsciem z hallu.

 

Pozdrawiam wszystkich, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... znalazlam to przypadkiem w Internecie.

 

http://inez.info/images/domy/strona_43_copy_b.jpg

 

Nie wiem wprawdzie, jak te wszystkie łuki będą wyglądać z płyty OSB. Ale za to wg moich doswiadczeń, kosztorys tu przedstawiony jest o wiele bardziej realny, niż to co podaje Archon.

 

Pozdrawiam, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ladnie... Nasz watek wlasnie znika z pierwszej strony...

 

Co u Was slychac? Sroga zima wstrzymuje budowe...? Biegacie po hurtowniach?

 

U nas cale to zamieszanie rozpoczelo sie niemal rowno rok temu - ekipa weszla na plac budowy 15 marca. Jedynie fundamenty byly zrobione wczesniej - na jesieni... A w listopadzie juz mieszkalismy.

 

Pozdrawiam wszystkich Platanowcow!

 

Magda

 

PS: Matyldaa, a ja wciaz czekam na te zdjecia rolet nad tarasem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz stan surowy juz zamkniety? W styczniu pisalas, ze otwarty. A potem przyszly sniegi... Nie bedziesz go zamykac w tym roku?

 

Ale dach pewnie masz?

 

Co do zdjec, moze jak bedziesz wywolywac zdjecia w fotolabie, to Ci je zgraja na CD? Ech, ciekawa jestem Twojego Platana, wiec sie o te fotki dopraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...