Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie zauważyłam, że nasz wątek zamiera... I wcale mi się to nie podoba :(

 

Choć sama przyznam, że rzadko teraz tu zaglądam. Większość prac już jest zrobiona, w końcu już niedługo będzie rok, jak mieszkamy w Platanie. I najważniejsze - nadal mi się podoba :)

 

Pozdrawiam wszystkich! Odezwijcie się, co słychać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda chciałam Cię spytać, czy jesteście zadowoleni ze swoich dekarzy? Tzn. czy nic Wam nie przecieka, itd.?

My zaczynamy myśleć, po mału, o dachu i oknach, stąd to pytanie.

 

Nie jestem Magda, ale się wetnę w rozmowę :)

 

Polecam swoich, ale nie należą do najtańszych. Jak chcesz zobaczyć jak zrobili to zapraszam. W wekend na pewno będę się kręcił na budowie.

 

Pozdrawiam, Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Witam serdecznie!

Mam nadzieję że jeszcze nie upadł temat domku pod platanem. Jesteśmy na etapie wyboru projektu i oczarował nas swoim wnetrzem platan 2 , bardzo bym prosiła o kontakt osób które wybudowały juz swój domek w tym projekcie w okolicy Krakowa, czy istniałaby możliwosc zobaczenia wnetrza domku?

mamy pare pytan tzn

1.czytajac powyzsze wypowiedzi wiem że jest mozliwosc zamaskowania tych słupów w górnej czesci domu ale kto o tym decyduje i w jaki sposób: murarz? (pozostawia miejsce w scianach na słupy) czy dekarz? (przy szkielecie dachu).

2.czy jest realne przeniesienie kuchni do złaczonego pokoju przy wejsciu do domu po prawej stronie, a w miejsce kuchni- pokój, natomiast spiżarke dołaczyc do kotłowni i tym ja zwiekszyc. duzo zachodu-warto?

3.czytałam tez iz były podejmowane próby u Panstwa przybliżenia schodów do korytarza ( w projekcie platan 2) jest możliwosc? w jaki sposób?

4.w archonie proponuja sciany zewnetrzne z pustaka ceramicznego porotherm, znajomi polecaja pustak max czym sie panstwo kierowali przy wyborze materiału na te sciany i któryz tych lub innych pustaków bedzie odpowiedni do tego domu?

prosze o pomoc w rozjasnieniu mi umysłu ,bede wdzieczna za kontakt i za odpowiedzi na moje powyzsze pytania.

Z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie!

Jesteśmy z Wrocławia i mamy chęć wybudować sobie pięknego Platanka 2.Bardzo jesteśmy wdzieczni wszystkim ,którzy zamieścili tu na forum cenne rady i równie wartościowe dla nas zdjecia,ktore pomagają nam w niewielkich zmianach projektu.Dlaczego niewielkich ponieważ myslimy ,ze duze zmiany w projekcie mogą popsuć na estetyce i wygladzie domu.Pierwszą zmianą,ktorą dokonaliśmy w projekcie to poszerzenie garażu ,ponieważ garaż ten mimo,iż jest na dwa stanowiska dla aut, to jest za mały!!!(może dwa maluszki wejdą do tego garażu w wersji pierwotnej projektu).Dalej obnizylismy strop w garazu i stworzyło sie dodatkowe pomieszczenie na nim.Wejściem na poddasze garażu jest otwierana klapa z rozkladanymi schodami( można w ten sposob wnieść jakieś przedmioty bezpośrednio z garazu),drugie wejście znajduje się na pietrze domu,wejscie to jest nie duże,ponieważ ogranicza nas ścięcie dachu.Następną zmiana w projekcie jest zwiększenie łazienki kosztem spiżarni,kotlowni i garderoby.Utworzyła sie w ten sposob duża łazienka z oknem,wejscie do niej poprzez niewielki korytarzyk stworzony po przez pierwotną na projekcie łazienkę.Natomiast kotlownie umieściliśmy na miejscu garderoby poszeszając ja nie duzo o "starą "łazienke.Wejcie z garażu jest własnie przez ta kotlownie,a wchodzi sie do wiatrołapu.Dalsza zmiana to zamiana stałej ściany miedzy pokojem,a gabinetem na rozsuwane duże drzwi ,ktore w razie potrzeby rozsuwa sie i tworzy się duze pomieszczenie.Ostatnia zmiana to przesunięcie kominka w róg ,nie przemieszczając przy tym komina.Jeśli chodzi o slupy na górze to dalismy im spokój( ze wzgledu na koszty dodatkowej konstrukcji dachu)Rowniez doszlismy do wniosku,iż moga one być nawet ozdobą sypialni.To tylko tyle co zmienilismy w projekcie Palatana2.Naszym marzeniem byloby rowniez zobaczenie takiego Platanka na zywo,napewno pomoglo by nam to w budowie domu.Pozdrowienia z Wrocławia dla Wszystkich Platanowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
gg napisał:

Drodzy Platanowcy!

 

Ostatnio nurtuje mnie jedno pytanie. Do czego potrzebne są nam okna połaciowe nad jadalnią? Czy one coś poza jadalnią doświetlają? Czy jest to po prostu "bajer"?

 

To "bajer", który doświetla korytarz na poddaszu

 

To nie do konca taki bajer. Ja mieszkam tez w pieknym domku z antresola (moich rodzicow) i tam wlasnie nikt nie pomyslal o oknach polaciowych. A szkoda, bo jest tak ciemno, ze cala antresola traci urok i nikt nie ma ochoty tam przebywac a jest miejsce na wypoczynek i regal z ksiazkami. Rodzice strasznie zaluja, ze nie pomysleli za wczasu a teraz to juz za bardzo kasy na takie zmiany nie ma ;)

 

My jak juz pisalam w zeszylm roku, startujemy z budowa w tym roku ;) Jednak mamy coraz wieksze watpliwosci czy to jednak bedzie platan a to ze wzgledu na finanse. Chcemy sie szybko wprowadzic (2008) a to bedzie wymagalo duzych nakladow i najprawdopodobniej kredytu. Coraz bardziej myslimy o tanszym i mniejszym "Domie w lawendzie" tez z archonu i tez z antresola ;) Pochwale sie tez, ze juz za niecaly miesiac urodzi nam sie synek ;)

 

Pozdrawiam wszystkich platanowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że platan nie należy do najtańszych domów. Jednak myślę, że jest wart tych pieniędzy. W końcu buduje się raz na całe życie (niektórzy więcej ale... :wink: ). Ja jestem nim zachwycona. Właśnie kładą nam dachówkę Creatona Kera-Pfanne brązową i dom wygląda coraz ładniej.

 

Pozdrawiam przyszłą mamę-świeżo upieczona mama gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg To ja gratuluje potomstwa! :)) Zgadzam sie, ze dom buduje sie jeden na cale zycie, dlatego tak bardzo wszystko analizuje. Platan jest piekny, ale dla nas jednak za duzy i za drogi. Mieszkam w domu bardzo podobnym gabarytami, wiec wiem co pisze ;) I tak boimy sie czy wystarczy ten kredyt na zbudowanie tego mniejszego. Ja i tak zawsze tutaj zagladam, bo szalenie platan mi sie podoba i zawsze troche bede wam go zazdroscic ;). Pozwole sobie czasem tez napisac cos o sobie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...