Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Taras powiększyliśmy do granicy domu, kończąc w środku dużym łukiem, natomiast schody mają 2 stopnie + przed samym wejściem ułożyliśmy dużą wycierczkę. Czekamy jeszcze na daszek, który zamówiliśmy u kowala, gdyż w niepogodne dni cała wycieraczka pełna jest wody.

My wprowadziliśmy się przed 2 miesiącami, mieszka się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy,

jesteśmy zauroczeni domkiem. Zamierzamy niebawem kupić projekt. Zasanawiamy się jeszcze który projekt wybrać Dom pod Platanem 1 czy 2? Chcielibyśmy porozmawiać z kimś kto buduje w czasie obecnym domek. Chodzi nam genralnie o koszty.Da rade zmieścić się w 200 tyś stan surowy zamknięty? Z pewnością koszty bedą sie różnić od tych którzy budowali 2-3 lata temu. Chętnie byśmy pooglądali Platana na żywo i porozmawiali o trudach budowy. Jeśli ktoś byłby tak miły i udostępnił nam obejrzenie Platana - dajcie znać. Dołaczając sie do rozmowy, również wydaje mi się że taras trzeba będzie powiększyć. Zastanawia mnie trochę kwestia garderoby i pomieszczenia gospodarczego - czy też nie jest za małe??? Podoba mi się pomysł powiększenia dolnej łazienki i polączenie dwóch pokoi drzwiami przesuwnymi. Dzięki za pomsł. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witamy,

właśnie jesteśmy na etapie wylewanie stropu na pierwszym piętrze i niebawem podzielimy się swoimi wrażeniami z przebiegu budowy. Nasz Platanek jak wiele innych ma kilka zmian, które dotyczą pierwszego piętra. Przede wszystkim wykorzystaliśmy przestrzeń nad garażem i zrobiliśmy tam olbrzymią garderobę połączoną z sypialnią, która ma własną łazienkę. Znaleźliśmy też miejsce na saunę. Wkrótce parę fotek.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich serdecznie!

Przymierzam się do zakupu projektu. Platan bardzo mi się podoba, ale Rezydencja pod jodłami jeszcze bardziej ze względu na 2 wykusze. Niestety powierzchnia tego drugiego jest za duża. Czy mogłabym prosić o zdjęcia Państwa domów na adres e-mail ([email protected]) Bardzo by mi to pomogło podjąć decyzję oraz wiedziałabym jakich zmian dokonać.

Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A ktoś z Was może pamięta ile było metrów na ściany zewnętrzne i wenętrzne nośne. Bo mi ekipa kazała kupić silki na 300m2 a z moich amatorskich wyliczeń wychodzi jakies 230m (i to jak mi sie wydaje zalożyłem duzy zapas) Czyli albo chca mnie skroic albo moja maturalna ocena z matmy nie kłamała i lepiej co bym z dala od wszelakich wyliczeń chodził.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A ktoś z Was może pamięta ile było metrów na ściany zewnętrzne i wenętrzne nośne. Bo mi ekipa kazała kupić silki na 300m2 a z moich amatorskich wyliczeń wychodzi jakies 230m (i to jak mi sie wydaje zalożyłem duzy zapas) Czyli albo chca mnie skroic albo moja maturalna ocena z matmy nie kłamała i lepiej co bym z dala od wszelakich wyliczeń chodził.

Pozdrawiam

 

Nie pamiętam ile było, ale weź lepiej mniej. Mnie potem zostało 6 palet i musiałam się nieźle nagimnastykować, żeby to sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Drodzy Platanowcy a jak to dokładnie z tym pomieszczeniem nad garażem. Kiedys myślałem (laik ze mnie budowlany straszny) że tam strop jest i wystarczy tylko go obnizyć. A wykonawca coś wstępnie przeglądał (bo na razie walczy ze stanem 0) i mówi ze tam nie ma stopu i trzeba zaprojektować. Jak to rozwiązaliście. NIe moge liczyć na swojego architekta niestety. Drugi temat. Po przeniesieniu kuchni w miejsce tych 2 pokoi po prawej, postanowiliśmy ten środkowy komin wentylacyjny zlikwidować. Jak rozwiązaliście went nad kuchnia?? Alebo lepiej jak zmodyfikowaliście kominy ??

Sliczne dzieki

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witamy wszystkich Platanowców!

Zaczęliśmy budowę Platana i chcielibyśmy zobaczyć zdjęcia gotowych pomieszczeń w szczególności kuchni (moja żona uwaza ze jest zbyt mała).

Z góry dziękujemy

 

Nasz adres e-mail: [email protected]

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Platanowców!

Zaczęliśmy budowę Platana i chcielibyśmy zobaczyć zdjęcia gotowych pomieszczeń w szczególności kuchni (moja żona uwaza ze jest zbyt mała).

Z góry dziękujemy

 

Nasz adres e-mail: [email protected]

 

Pozdrawiamy

 

My tez mieliśmy wątpliwości. Niby wymiary kuchni nie najgorsze ale łukowa ściana robi swoje no i to przejście do jadalni pod schodami mega nie praktyczne. Po wizycie i oględzinach gotowego platana podjeliśmy decyzje do przeniesienia kuchni do pomieszczeń po prawej. Myślę, że słuszne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

a ja zostawiłam kuchnię w starym miejscu i zmieniłam tylko kierunek schodów. Zaczynają się przy oknie balkonowym. Dzięki temu mam przejście z kuchni do jadalni. :D

Nad garażem rzeczywiście nie ma stropu, my zaprojektowaliśmy nowy monolityczny grubości 14 cm, o ile dobrze pamiętam i powstało spore pomieszczenie w sam raz na różne graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ktoś jeszcze pisze w tym topicu, bo własnie budujemy ten dom i przydadza nam się Wasze porady :D :D .

Kokesz, czy już mieszkasz w swoim nowym domu, czy nie jest jeszcze gotowy?

Gdybyś mogł wyślij nam na meila zdjecia swojej kuchni i antresoli.

Z góry dzięki

 

Nasz adres e-mail: [email protected]

 

GG.Drogo Was wyniósł ten strop nad garażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...