Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Nie pamiętam, zresztą ceny na pewno się zmieniły od 2004-wtedy stawialiśmy stan surowy. A zapomniałam, że teraz stal jest tańsza :D

Mogę tylko tyle powiedzieć, że projektant dał dużo zbrojenia i grubość stropu 14cm.

Ale warto. U góry jest na prawdę sporo miejsca. My będziemy mieli tam składzić, ale w przyszłości jak zabraknie miejsca, to może nawet zrobimy jakiś pokoik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do wszystkich budujących Platana.Czy już ktoś zastanawiał się jak wykonać i z czego podłogę w jadalni i salonie?Może już ktoś problem ma ten z głowy? Czy mogę liczyć na jakieś podpowiedzi?Mam i jeszcze jedno pytanie:jak sobie poradziliście z wewnetrzną instalacją gazową (według przepisów i projektu instalacja gazowa jest widoczna i znajduję się tuż pod sufitem)?Wydaje mi się,że jedynym wyjściem jest poprowadzenie rur gazowych do garażu,zeby zasilić kocioł c.o,oraz zaisilenie kuchni od zewnatrz budynku.Jak sobie i z tym poradziliście?

Pozdrawiam Marcin z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dotychczas używałem nicka arkabak. Budowa zakończona, dom i ja prawie wykończeni

W razie pytań lub fotek odnośnie platana piszcie na gg lub poprzez posty na forum, chętnie odpowiem.

Nie mam możliwości umieszczenia zdjęć na forum, ale mogę wysłać na email.

 

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie i konsultacji z architektem. Wiec podstawowa rzecz i zgodzę się z Krisem K że wysokość pomieszczeń na dole jest za niska – 2,60cm do tego podłogówka (trzeba odjąć co najmniej 15cm) i pomieszczenia są zbyt niskie. Więc podnosimy domek, prawdopodobnie dołożymy jeden bloczek wyżej ściany :). Do tego skracamy a raczej likwidujemy te języki przy wejściu do kuchni, żeby była bardziej przestronna. Murujemy okna w salonie na dwóch przeciwległych ścianach (bo nie ma gdzie postawić telewizora), natomiast otwieramy cala ścianę ( tą naprzeciw kominka) tz. dajemy długie 3 pary okien do ziemi, z wyjściem na ogród, kolejne okno murujemy w pokoju przy jadalni zostawiamy tylko jedno, ale żeby było pomieszczenie dobrze doświetlone powiększamy to okno i okno obok w pokoju drugim (musi być jakaś symetria). W kuchni likwidujemy słupek pomiędzy oknami (wydaje mi się bez sensu – będzie standardowe okno dwuskrzydłowe). Będziemy mieli rekuperator (wentylację mechaniczną), więc likwidujemy wszystkie kominy oprócz komina od kominka :):). Obniżamy strop w garażu, żeby mieć większą przestrzeń na schowek. Powiększamy trochę taras, bo jest za mały…. Prawdopodobnie będziemy musieli wyjść z tarasem poza ramy domu, ale to jeszcze się zastanawiamy jak to zrobić. Budowę domku zaczynamy po zimie. Powodzenie wszystkim… a tych co wykańczają domek prosimy o zdjęcia :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwio i Tomaszu

 

Hmm ciekawe rozwiazania. Zastanawia mnie tylko temat komina. My lekka reka zlikwidowalismy komin srodkowy z racja rekuperatora. Ale ten przy garazu chyba wymagany jest przez piec (w naszym przypadku gazowy kondesacyjny) czy sie myle ?? W chwili obecnej jada nam sciany (kominy pozniej) to moze z wasza pomoca uda sie pozbyc rowniej i tego przy garazu. Jak to rozwiazaliscie ?? Pozdrawiam. I zapraszamy do Polkowic, nie tak daleko Zgorzelca :) w tym roku mamy nadziej na zakrycie dachem wiec moze bedzie juz co ogladac :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy, my będziemmy mieli ogrzewanie elektryczne (pompa ciepła) więc w garażu nie potrzebujemy komina.Architekt zaprojektował nam kratki wentylacyjne, ale jeszcze nie wiemy czy je wykonamy, bo przecież wentylacja i tak będzie mechaniczna. Jeśli będziecie mieli piec kondensacyjny to ten komin musi zostać. Dziękujemy za zaproszenie, mam nadzieję będziemy w kontakcie :)

Witamy Marcina, widzę że już wykończenie pełną parą :):) my co prawda jeszcze nawet nie zaczęliśmy ale co do podłogi to będziemy dawać ogrzewanie podłogowe a na to na calym dole kafle, jedynie w salonie deska (odpowiednia na podłogówkę np. barlinecka). Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas mnie nurtuje przeniesienie kuchni do tego pokoju kolo jadalni.. powiem że na pewno jest bardziej odpowiednia w tym miejscu jeśli chodzi o komunikację jadalnia-kuchnia... i to by mnie skłaniało również do mocnego zastanowienia...Kuchnia otwarta rozumiem na ścianie półokrągłej z wejściem na jadalnię, czy zachowane również wejście oryginalne do kuchni? Krzysztofie jak zrobiliście u siebie? W takim razie co w pomieszczeniu po kuchni?? gabinet? i czy tam też długie okno?? okna - super pomysł, ale wtedy w kuchni nie ustawisz mebli na tej ścianie gdzie jest okno do ziemi... prawda?? Hmm …. Cóż będziemy teraz myśleć :) … pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość rob***

Jak tam Panie Kolego Twoja budowa w Kazimierzowej ?

Ja też tam kupiłem niedawno działkę i się zastanawiam nad budową.

W którym miejscu się budujesz? Ja mam działkę na górce po prawej za wiaduktem ( jak się jedzie od strony głównej drogi ( Wr- Ziel.G.)

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witamy,

Jesteśmy na etapie adaptacji projektu Dom pod Platanem i chcielibyśmy zasięgnąć porady bardziej doświadczonych Platanowców w pewnych kwestiach.

1. Czy ktoś z was buduje/budował ten dom w woj. warmińsko-mazurskim? Jeśli tak, to czy mógłby udostępnić do "zwiedzenia'?

2. Z jakich materiałów budowaliście ściany ( Porotherm jak w projekcie, gazobeton, silikaty) ? Nasi architekci mówią, że w projekcie jest za gruba warstwa styropianu. Czy ktoś odważył się ją zmniejszyć?

3. Czy likwidowaliście słupy w sypialniach na poddaszu? Kosztem jakich wyrzeczeń? My usłyszeliśmy, że wiąże się to ze zmianą konstrukcji dachu na częściowo stalową. Jaki jest koszt takiej zmiany? A co ze słupami pod antresolą?

4. Czy skosy w łazience na górze bardzo utrudniają korzystanie z toalety?

5. Jak zapatrujecie się na mały taras? Czy ktoś wpadł na pomysł w jaki sposób ładnie go powiększyć?

6. Czy ktoś zdecydował się na zaprojektowanie piwnicy? Gdzie umieścił schody do piwnicy? Jaki jest koszt takiej

zmiany?

7. O ile cm obniżyliście strop w pomieszczeniu nad garażem, aby było funkcjonalne?

8. Jak rozwiązaliście problem grzejników w jadalni? Na tej półokrągłej ścianie wyglądają dosyć dziwnie, my zastanawiamy sie nad grzejnikiem podłogowym przy wyjściu na taras.

9. Jak w praktyce wygląda korzystanie z okien nad jadalnią? Jak je myć czy otwierać? Czy ktoś zamontował tam okna otwierane automatycznie?

10. Jakie są koszty ogrzewania domu tej wielkości? Czy jest jakieś tańsze niż w projekcie rozwiązanie?

11. Gdzie zamawialiście schody wewnętrzne? Nam podobają się schody Domańskiego, ale firma jest na drugim końcu Polski, więc chyba nie mamy na co liczyć. Czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną i mobilną firmę?

Dziękujemy za wszelką pomoc.

Ewa i Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewa Luna, postaram się odpowiedzieć przynajmniej na część pytań. Mieszkamy już w platanku od 4 miesięcy, więc możemy już więcej powiedzieć niż na etapie budowy.

Ad.1 Niestety mazowieckie

Ad.2 Postawiliśmy z U220. Jeśłi chodzi o ocieplenie, to Wasi architekci są mówiąc delikatnie, chyba niedouczeni. 12cm styropianu to za dużo? Może w przypadku porothermu albo gazobetonu ( i to nie każdego), ale na pewno nie silikatów czy pustaków.

Ad.3 Zostawiliśmy słupy. Nam nie przeszkadzają. Bardzo pasują do aranżacji. Podobnie zastrzały nad antresolą.

Ad4. Nie zauważyłam żadnych utrudnień.

Ad.5 Powiększyliśmy do obrysu domu.

Ad.6 U nas z powodu warunków wodnych nie było to możliwe.

O rany wykończycie mnie taką ilością pytań :wink:

Ad.7 Niestety nie pamiętam, to było tak dawno. Ale chyba na 2,50.

Ad. 8 Daliśmy podłogówkę

Ad.9 Zrezygnowaliśmy z nich właśnie ze względu na mycie. Nie chcieliśmy generować dodatkowych kosztów.

Ad.10 Niestety my ogrzewamy gazem z butli, więc koszty są straszne :evil:

Ad.11 Domański dojedzie wszędzie. Umawiajcie się z nim śmiało. Schody ma piękne, a ceny rozsądne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witamy Platanowców,

mam pytanie do mieszkańców Platana odnośnie schodów. W projekcie są schody żelbetowe o szerokości 115cm. Na forum Pani Magda S. zaprezentowała nam swoje piękne schody Domańskiego. Widać ze są to schody samonośne niepodparte konstrukcją słupów, więc z pewnością są one węższe. W związku z tym moje pytanie, czy ktoś kto wykonał podobne schody mógłby mi podać szerokość stopnia? Czy nie są one za wąskie? I czy są wygodne w komunikacji??

Planujemy również schody samonośne, ale zastanawiamy się czy czasem nie będą za wąskie, a jeśli tak to czy nie poszerzyć schodów a z tym się wiąże minimalna zmiana stropu tz. poszerzenie otworu (budujemy Platana 2).

Dziękujemy i pozdrawiamy

 

Sylwia i Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...