Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam,

 

tym razem Tomek przy klawiaturze :D

 

dzięki za odpowiedź. Dobry pomysł z tym pomniejszeniem tych bocznych fix'ow.

 

Jeśli chodzi o Twoje pytanie odnośnie podłogówki. Też mam w planach całość zrobić w podłogówce, żadnych grzejników. Robię pompę ciepła, a ta wręcz "wymusza" odbiór ciepła niskotemperaturowy. Widzę, że tak jak my robisz dom z Ytonga (lub innego gazobetonu). To są naprawdę ciepłe mury. Moje obliczenia wskazują, że takie rozwiązanie jak najbardziej wydoli. Oczywiście lepiej jest założyć w domu instalację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator). Jest gdzieś w sieci program do obliczania zapotrzebowania budynku na ciepło. Zastosowanie reku pozwala je zmniejszyć o prawie 3kW, czyli b.dużo. My w salonie mamy całą ścianę (tą dużą) przeszkloną.3 okna 2,40x1,70. Zamówiliśmy okna z firmy Majewski z przeszkleniem U=0,6 (standardowo sprzedają U=1,1). Jestem pewien, że będzie ok i w domu będzie ciepło.

 

Sorry za chaotyczność, ale spieszę się dalej na budowę :D Drenaż czeka :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do osób, które usuwały słupy na poddaszu

( przy okazji, ile jest tych słupów?)

 

Czy dużo Was kosztowała ta zmiana? Nie pytam o koszt adaptacji projektu, tylko o rzeczywisty dodatkowy koszt, zakupu innych / droższych materiałów, i dodatkowy koszt robocizny?

 

Pytam, bo dzwoniłam do archonu i projektant mnie odwodził od tych zmian, ze względu na koszty..

Nie powiedział ile konkretnie, ale wg niego to znaczące koszty….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam pytanie do osób, które usuwały słupy na poddaszu

( przy okazji, ile jest tych słupów?)

 

Czy dużo Was kosztowała ta zmiana? Nie pytam o koszt adaptacji projektu, tylko o rzeczywisty dodatkowy koszt, zakupu innych / droższych materiałów, i dodatkowy koszt robocizny?

 

Pytam, bo dzwoniłam do archonu i projektant mnie odwodził od tych zmian, ze względu na koszty..

Nie powiedział ile konkretnie, ale wg niego to znaczące koszty….

 

U nas wieźbe robił "starszej daty specu" wpadł, popatrzył na projekt, zapytał o zmiany jakie chcemy. Finalnie usunał słupy z naszej sypalni- wzmocnił je jakimis dodatkowymi krokwiami i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

GG

schody sliczne, i pomysl przeniesienia...

chetnie bym zmalpowal tyle ze my tam mamy przejscie do kuchni :)

A zdradzisz tak w workach pszenicy ile Domanski za nie policzyl ??

Czy daje spore rabaty za bycie nr 1 w galerii ?? :)

I moze tak troszke zdjec z wnetrz. Zabieramy sie za tynki a pomyslow aranzacji cosik brak

[email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne schody, powiem szczerze że wcześniej czytaliśmy o Waszym przeniesieniu schodów na ścianę półokrągłą i nie bardzo mogliśmy sobie to wyobrazić. Ale teraz widzę że świetne rozwiązanie!!! gratuluje pomysłu. Również prosimy o fotki wnętrz jeśli można, będziemy wdzięczni.

 

[email protected]

 

pozdrawiamy

Sylwia i Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie,

mam pytanie odnośnie salonu. Zastanawiam się czy pomieści się tam 3osobowa kanapa i 2 fotele? My zamurowaliśmy okna na ścianach przeciwległych do kominka, otwierając cała tą ścianę naprzeciw. (3 duże okna z wyjściem na przedłużony taras. Taras powiększyliśmy, wyszliśmy poza granice domu z jednej strony i przedłużyliśmy do końca długości salonu – planujemy taras drewniany) TV chcemy umieścić na ścianie z dwoma oknami (wedle projektu) i w tym kierunku chcę ustawić wypoczynek, tylko się zastanawiam czy nie wejdę z fotelami na kominek, a kanapą na schody, no i czy będzie wystarczająco dużo miejcia na komunikację hol-schody-jadalnia??? Proszę o radę. Jak rozwiązaliście sprawę wypoczynku i TV? Będę bardzo wdzięczna.

 

W Nowym Roku życzymy wszystkim dużo wytrwałości i pomyślności w realizacji założonych planów.

 

Pozdrawiamy

Sylwia i Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

to życzymy przyjemnego użytkowania - domek bardzo ładny, oglądaliśmy to wiem, chociaż nie powiem jeszcze raz bym zobaczył "na roboczo" z miarką :lol:

 

my mamy już projekt, właśnie architekt go adoptuje (na synka) :D

wprowadziliśmy niezbędne zmiany, o których pisali już inni użytkownicy :

powiększamy garaż, wykonujemy strop nad garażem,

w garażu znajdzie się miejsce na kotłownię ok 90 cm poniżej poziomu garażu, wtedy przy braku prądu piec będzie działał grawitacyjnie, ponoć na wsiach często brakuje prądu. Mieszkamy w mieście to nie zetknęliśmy się z tym problemem.

W byłej kotłowni garderoba

tylko 2 okna w salonie na przeciw kominka i schody odwrotnie, aby salon z jadalnią bardziej "zespolić".

No i na koniec podwyższamy parter i piętro o 20 cm. Reszta bez zmian na razie.

Może w trakcie budowy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 months później...

Mam nadzieję, że jeszcze czasem ktoś tu zagląda. My z mężem właśnie jesteśmy na początku naszej przygody z platanem 2 i bardzo chcielibyśmy obejrzeć te wszystkie zdjęcia, które były tu zamieszczane. Chyba najwięcej zdjęć umieszczała Magda S., może ktoś jest w posiadaniu tych zdjęć, a może sama Magda jeszcze przegląda to forum??? Jeśli ktoś może nam pomóc w tej kwestii proszę o przesłanie zdjęć na maila: [email protected].

Z góry dziękuję i liczę na pomoc. Odezwijcie się Platanowcy!!!! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich!!!!

Jaka szkoda, że nie można obejrzeć tych wszystkich fotek... Jakoś tak łatwiej sobie wszystko zaplanować jak się widzi zdjęcia. Może ktoś z Was, drodzy obecni forumowicze coś wrzuci?

My dopiero jesteśmy na etapie wybierania projektu i nie ukrywam, że platan zdobył nasze serce :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...