Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

Kochana GG jesteś nieoceniona.Bardzo dziękuję za majla i zaproszenie,oczywiście z przyjemnością skorzystamy.Już się nie mogę doczekać.(piszę,żeby wątek nie podupadł).

GG czy podpiwniczałaś swojego platana? W jaki sposób powiększyłaś łazienkę?Czy kosztem holu,czy kuchni ze spiżarką.W jakiej kwocie zamyka się stan surowy i z czego budujecie?(Ciśnie mi się masę pytań,ale nie chcę cię zrazić. 8) )Czy w planach macie pokrycie dachu dachówką cementową,czy zwykła?I najważniwjsza sprawa co zrobiliście z tym nieszczęsnym słupem w pokoju na poddaszu-tym co ma 21,3m2,obok łazienki.U mnie w planach wychodzi on na środku pokoju.To mnie przeraża.

Pozdrawiam gg. :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już odpowiadam:

1. nie nie podpiwniczałam,

2. łazienkę powiększyłam kosztem spiżarki; wyszła wcale nie taka mała, a koło komina wstawiłam prysznic;

3. za 3tyg. podam ci ile wyszło mi za stan surowy-będę już po i podliczę;

4. chcemy pokryć dachówką cementową, mamy już nawet wybraną-creaton kera pfane ( czy jak się to tam pisze) brązową, kolor idealnie pasuje nam do cegły klinkierowej;

5. słup wychodzi w pokoju ale nie na środku; nam to nie przeszadza, chcemy żeby był widoczny-ładnie go obrobimy i będzie ozdobą. Podobno można go usunąć, porozmawiajcie z konstruktorem.

A wy już kupiliście projekt czy się dopiero zastanawiacie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

Co do projektu - przerzuciliśmy dobre kilka tysięcy p. gotowych.Platana wybraliśmy ze względu na jego urodę i za:

1.usytuowanie tarasu,który u nas wychodzi na południe i zarazem na niezły widok z okien,

2.za nie banalny projekt,

3.sytuację pomieszczeń-ich rozkład:na dole my,u góry dzieci,

4.odpowiednie doświetlenie pomieszczeń na poddaszu,bo posiadając wyłącznie okna połaciowe -zimą gdy zasypie je śnieg jest ciemno.A w platanie są jeszcze balkony.

5.ciekawe schody-tak myślę,ale najpierw muszę je zobaczyć.Chcemy drewniane o lekkiej konstrukcji.

To tyle co wpłynęło na naszą decyzję.Projektu jeszcze nie kupiliśmy,ale jesteśmy zdecydowani.

Pozdrowionka gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!!!

Nareszcie mam wolną chwilkę. Wczoraj skaończyli mi dach, zabili okna i drzwi deskami, nawet zrobili drzwi na zawiasach.

Niestety wczoraj strasznie wiało i nie mogłam obejrzeć domku z zewnątrz, ale za to w środku owszem.

Antek5, nie zastanawiajcie się nawet chwili nad tym projektem, jest super. Dom jest duży, sama nie wiem czy nie za duży, ale wnętrze wygląda wspaniale-o ile może w stanie surowym. Tak jak mówiłam zostawiliśmy słupki i miecze nad jadalnią-wyglądają całkiem nieźle i nie zabierają dużo miejsca. W zależności od tego jaką kto ma wizję, można je zostawić albo i nie(ale uwaga wtedy trzeba dać grubsze krokwie!).

Jadalnia robi ogromne wrażenie, głownie dzięki pustce u góry, salon wygląda większy niż na papierze. Ogólnie mówiąc jesteśmy zaskoczeni na plus. :wink:

Jeśli chodzi o kalkulacje to podam wam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam serdecznie!!!

Jak to miło,ze jesteś gg.Zauważyłam, że w tym samym czasie byłyśmy na forum w sobotę.Dziękuję za odpowiedz.Przyznam,że kalkulowałam koszt stanu surowego znacznie wyżej.Ale to miłe zaskoczenie.

Cieszę się razem z tobą , że zamknęłaś stan surowy na zimę i ważny etap masz za sobą.

W naszym platanie inaczej wygląda góra nad jadalnią.W 2-ce zamiast okien połaciowych jest wyjście na balkon.

To fakt projekt jest piękny.Patrzymy puki co na niego z rozmarzeniem.

Pozdrawiam i czekam na nowe wiadomości. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Aishan!!!

Cieszę się że się odnalazłeś.Założyłem podobny wątek w tym roku,ale przypadkowo odnalazłem ten założony przez gg.Z nią trochę już pogadaliśmy,ale chciałbym dowiedzieć się o twoich zmaganiach z budową platana.

Zamierzam zbudować platana2 ,z garażem z boku ,a zamiast pustki nad jadalnią jest lukarna z balkonem (okno z łukiem).

Widziałem już fotki twojego domu,wygląda imponująco,(do wytrwałych świat należy-zajęło mi to trochę czasu i wreszcie ujrzałem twoje dzieło!Oczywiście tylko wirtualnie.)

Czy mógłbyś napisać z jakich materiałów budujesz i ile szacunkowo wyniósł cię stan surowy.Czy napotkałeś na jakieś problemy w trakcie,czy projekt jest dobrze zrobiony?Za wszelkie informacje będę wdzięczny.

Pozdrawiam. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rodzinka pod platanem w komplecie.Witam was serdecznie!!!

Aishan nie czuj się doprawdy szpiegowany,gdybyś był zainteresowany tak mocno tematem jak ja,na pewno byś nie robił nic innego tylko przeszukiwał szanowne forum w temacie ,który jest ci bliski sercu.A tak zupełnie poważnie to wkurza mnie, że nie będę mógł budować platana z początkiem wiosny-wiadomo WZ,które trzymają większość początkujących.I tak przygotowywuję się w temacie budowy na razie teoretycznie,bo cóz pozostało.Ale są momenty,że krew mnie zalewa i tylko doznaję ukojenia na tym forum.Choroba czy co z tą budową?

Będę budował w świętokrzyskiem,tak że po sąsiedzku,jakby na to nie patrzeć.

Jeżeli masz ochotę,możemy pogadać prywatnie.Podaję majla:[email protected].

gg odzywaj się.Myślę,że pociągniemy w tym miejscu ten wątek.

Bardzo chętnie cię odwiedzę,ale bliżej wiosny,bo teraz z pewnością nie bywasz na budowie.Jak rozpoczniesz prace daj znać.

Pozdrawiam Antek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek,

 

oj bywam, bywam :roll: cały czas. A to trzeba sprawdzić jak schnie więźba, a to rozmieścić podejścia w kuchni albo łazience.

Jak zaczniesz budowę sam się o tym przekonasz, to niekończące się prace, a jeśli ktoś lubi to bardzo miłe.

Poza tym ciągnie mnie tam, już chciałabym się wprowadzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj GG!

Ale dawno nie gadaliśmy. A przodownika platana znalazłem w Warszawie - już kończy. A u mnie do zrobienia skończenie 2 warstwą ocieplenia na poddaszu, cokół, cała wykończeniówka z wylewką tarasu włącznie, a jeszcze otoczenie, podjazdy i takie tam. Mnóstwo roboty. Płytki będę miał tylko na cokole, a we wnęce przy wejściu dałem wełnę 12cm i do tego cegłę połówkową na profilach HABE. Parapety też w płytek klinkierowych. Z perspektywy myślę, że mogłem po prostu wybrać inne, cieńsze płytki i nie byłoby problemu. Ja wybrałem Robena - są grube [chyba to lico cegły] i ciężkie. A ty na jakim jesteś etapie, kiedy koniec :) ?

Antek!

Zaraz piszę. Jak w świętokrzyskiem to w sam raz na grzyby będę do Cię przyjeżdżał :D . Z urzędami to tak jest, trzeba swoje odczekać, tym się nie przejmuj, za to przygotujesz się porządnie do budowy.

Pozdrawiam platanowców Aishan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć aishan!

 

 

Byłam u tego przodownika pod W-wą. W samej W-wie jest też jedna osoba, ale "mniejszy "przodownik. Ten pierwszy ma już wszystko wykończone, brakuje mu tylko schodów wewnętrznych, ten drugi, gdy ostatnio widziałam, stan surowy zamknięty.

A ja jestem na etapie stanu surowego otwartego. Właśnie szukam ekip do tynków i wylewek.

Jeśli chodzi o płytki to będę chciała CRH-jeśli wreszcie zaczną produkcję, jeśli nie pewnie będę cięła z cegieł-też nie będą lekkie, ale myślę że przy ociepleniu styropianem nie będzie kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...