Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak to prawda, że projekt jest dobrze zrobiony, ale błędów też w nim nie brak, w większości niewielkie,ale...Np.oś słupa na parterz i na poddaszu przesunięta o 20-30 cm, wyłaz na dach-od wejścia na strych do wyjścia na dach trzeba się prawie czołgać kilka metrów..

Co wy na to?

A poza tym jest w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANKO DO GG:

Napisz mi jak wygląda u ciebie platan z garażem z boku.Obecnie mam mętlik w głowie-mój architekt twierdzi,że zepsuję projekt dając garaż z boku bo zrobię potworka.Albo nie chce mu się robić tej zmiany,bo to się wiąże ze zmianą dachu.Obecnie mam do wyboru zrobienie projektu z garażem dwustanowiskowym wolno stojącym,bo wersja podstawowa z garażem wysuniętym przed dom na moją działkę nie wchodzi( za wąska).

Gg może masz jakieś zdjęcia.Plisss prześlij i coś doradz.

Drugie pytanie-jakie robiłaś zmiany-adaptacje i ile to kosztowało,czy łącznie z planem zagospodarowania działki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Antek5,

 

zacznę od końca. Adaptacja kosztowała nas 1100zł za wszystko.

Z tymi zdjęciami mam problem, bo nie mam gdzie ze skanować. Jeśli będę miała okazję to zrobię skany, ale nie wiem kiedy będzie to możliwe.

Wszystkie zmiany ci już opisałam.

Jeśli chodzi o garaż, to teraz mogę powiedzieć z czysym sumieniem, że zmiana wyszła na dobre. Uważam, że to właśnie garaż z przodu nie dodaje uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Obecnie bardzo mocno zastanawiamy się jak poradziliście sobie w temacie zabezpieczenia przed złodziejami okna tarasowego na parterze.

Są to 4 okna po środku dwa otwierane. My planujemy automatyczne rolokasety antywłamaniowe,które będą chowane w stropie nad oknem.

Zastanawiam się czy technicznie jest to wykonalne.Co wy wymyśliliście w tej sprawie? Może jakieś szyby antywłamaniowe?

 

Gg , Aishan czekam na waszą odpowiedz.

Do Aishana czy moglibyśmy się spotkać w najbliższą sobotę-22 ?

Jeśli byłoby to możliwe czekam na kontakt mailowy.

POZDRAWIAM Antek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Gosia, Aishan, tu "mniejszy przodownik" :D

 

Jak Wam idzie budowa? My mieszkamy w Platanie juz od listopada!

 

Antek, my tez myslelismy o roletach na okno/drzwi balkonowe... Jest tylko pewien drobny problem, z ktorego oczywiscie zdalismy sobie sprawe dopiero po wybudowaniu domu.

 

Otoz sciana, na ktorej jest okno, jest polokragla... Mamy zrobione nad oknami (i nad tym tez) wneki na skrzynki na rolety... No i wlasnie nad tym oknem wneka tez ma ksztalt PÓŁOKRĄGŁY :-? A jeszcze nie widzialam skrzynki na rolety w takim ksztalcie...

 

Moze raczej warto pomyslec (o ile jeszcze nie za pozno) nad szybami antywlamaniowymi?

 

Pozdrawiam, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Madziu.

Jeszcze nie miałem okazji cię poznać.Fajnie że się odezwałaś. W kwestii tego okna tarasowego też nam się to wydawało technicznie niemożliwe,ale my jeszcze nie zaczęliśmy i myślę że musi być na to jakiś sposób.

Chociażby czytałem w którymś z ostatnich muratorów,że są nadproża łukowe gdzie można schować rolety.Lecz przy tym skomplikowanym oknie

nie wydaje mi się by to dało się zrobić.Pozostaje tak jak piszą gg i aishan system alarmowy i dobre szyby antywłamaniowe.

Madziu,jesli masz zdjęcia swojego Platana pokaż nam go. Schodami też jestem zainteresowany,może masz namiary.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...