Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 367
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich!

U mnie powoli zaczynają łazienki, a kończą poddasze [suche tynki]. Mam pytanie jak rozwiązaliście, albo planujecie rozwiązać posadowienie futryny w drzwiach do jednego pokoju i łazienki na górze. Ściana tam biegnie nieznacznie po łuku i nie bardzo wiem czy standardowa futryna będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzamy się w przyszłym tygodniu! W związku z tym na pewno pojawią się na forum obiecane zdjęcia.

 

Magda - pamiętam o fotkach żaluzji przy tarasie, ostatnie tygodnie były u nas bardzo gorące i jakoś sie z tymi zdjęciami nie składało, ale obiecuję - w najbliższym czasie je dostaniesz.

 

Pozdrawiam wszystkich,

matyldaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Mili, ja dziś w nietypowej sprawie, ale bardzo potrzebuję Waszej rady! W kominie od kominka od rana trzepocze się jakiś ptak. Pewnie wpadła tam kawka. I nie może ani zejść na dół - do komory kominka - ani podlecieć do góry, bo jest za wąsko. Co zrobić?!? Zadzwonić do kominiarza? Co się w takich przypadkach robi?

 

Prosze, pomóżcie!

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po kłopocie... Kawka spadła aż do wyczystki i stamtąd ją wyjęłam... Trochę była pokrwawiona, ale odleciała bez kłopotu...

 

Najciekawsze, że żyłam dotąd w przekonaniu, że mam kominy zabezpieczone przed kawkami... Kratki na otworach wentylacyjnych są, czapa na kominie też - ale okazuje się, że ta czapa nie ma żadnej kratki zabezpieczającej...

 

To tak ku przestrodze...

 

Pozdrawiam,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...

 

Ja się uparłam przy opasce wokół wszystkich drzwi, więc to nieco utrudniło sprawę. Ale też dało się zrobić.

 

W sypialni promień łuku ściany nie jest zbyt duży, więc standardowa ościeżnica z opaską (wydaje mi się, że nazywa się "ruchoma") pasuje. Opaska jest więc zarówno od strony pokoju, jak i korytarza.

 

W łazience ta krzywizna jest większa i w ofercie Porty (mamy ich drzwi wewnętrzne) nie było wystarczająco szerokiej ościeżnicy ruchomej. W efekcie mamy tam wstawioną ościeżnicę stałą (taką bez opaski, montowaną wewnątrz otworu drzwiowego), natomiast od strony korytarza mamy dodatkowo zamontowaną część ościeżnicy ruchomej (która tworzy rodzaj opaski). Od strony łazienki natomiast nie ma opaski (może kiedyś ją zrobimy, bo na razie ta łazienka nie jest wykończona).

 

Górna, pozioma część obu opasek odstaje nieco od ściany, ale tego nie widać - my tam włożyliśmy styropian, żeby nie było pustego miejsca.

 

Aishan, nie wiem, czy ten opis jest wystarczająco czytelny... Mam nadzieję, że tak, ale daj znać, jeśli coś będzie niejasne.

 

Pozdrawiam, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Niedawno postanowiliśmy, że będziemy budować domek i spośród około 1000 projektów wybralismy właśnie platana. Jest rewelacyjny. Już wzięliśmy sobie do serca kilka waszych cennych rad a kilka nowych własnych zmian też chcemy wprowadzić. Przede wszystkim myślimy o zamianie salonu z jadalnią a co za tym idzie przeniesieniu komika na okrągłą scianę niedaleko schodów. Chcemy także usunąć ścianę dzielacą kuchnię (i tym samym ją powiekszyć) łaczącą ją z pierwotym salonem, co utworzy otwartą kuchnię połoczoną z naszego projektu jadalnią. Tu mogą być problemy bo zdaje się, ze jest to ściana nośna. Myślimy też by górną garderobę zamienić na pralnię z wyjściem na stryszek-suszarnię którą zrobi się nad garażem (świetny pomysł z obniżeniam stropu). Oczywiście przeście do pralni byłoby z łazienki. Natomianst garderobę zrobimy w którejś z dużych sypialni. Tam u góry jest dużo pola do popisu. Jestem ciekawa czy uda nam się skombinować ekipę, której uda się rozwiazać ten problem ze słupami. Wszystko przed nami. Jak tylko zaczniemy będę zdawać relacje i wkleje jakieś zdjecia. Na razie czekam na inne. Świetnie, że powstało takie forum. Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie forumowicze,

ależ się cieszę, że tutaj trafilam! po roku przeglądania projektów, dumania, wybierania, zmiany decyzji itd. :) zdecydowaliśmy się ostatecznie na projekt platana 2. mnie z zewnątrz bardziej podoba się platan 1, ale koniecznie chcę przeprojektować schody, tak aby zaczynaly sie bliżej wejścia i aby nie trzeba bylo wchodzić do salonu, żeby dostać się na piętro. no i w związku z tym decyzja, że będzie to platan 2.

bardzo fajne są zdjęcia domów dziewczyn, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że platan jest świetny. bardzo za te zdjęcia dziękujemy! i gratulujemy pięknych wnętrz!!!! pozazdrościć....

oczywiście apelujemy, aby ci, którzy zaczęli, także wklejali zdjęcia swoich platanów. świetny pomysl z różnymi aranżacjami wnętrz, daje to do myślenia (obniżenia sufitu w garażu i zrobienia strychu bysmy nie wymyślili, a brak strychu to byl jedyny mankament platana:).

w tym roku chyba niestety nie uda nam się zacząć budowy, choć takie byly plany:((, ale cóż, takie życie...

na pewno będziemy pilnie śledzić forum, mamy nadzieję, że "platanowcy" nadal będą tak fantastycznie slużyć pomocą:)

pozdrowienia dla wszystkich platanowców!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny!

 

Tak w ramach dodania Wam otuchy na progu budowy tego domu... Ja nadal jestem zachwycona Platanem. Mieszka sie w nim cudownie!!!

 

Jofia, obawiam sie, ze czarno widze usuniecie sciany nosnej (czyli tej na ktorej jest kominek) - moze od biedy mozna to zastapic jakimis slupami, ale wtedy dol bedzie raczej przypominal las :roll: .

 

I nie bardzo sobie wyobrazam, siedzac w swojej jadalni, ze takie malenstwo mogloby byc u Ciebie salonem... Ale moze po prostu nie starcza mi wyobrazni. Napisz prosze jakies szczegoly, bo jestem bardzo ciekawa, jak planujesz to zrobic...

 

A u nas przyszla pora zajac sie nieco zewnetrzem domu. Roslinki przed wejsciem juz posadzone, teraz trzeba oblozyc plytkami schody wejsciowe i taras oraz polozyc kostke brukowa w ogrodzie. I przy okazji dam Wam dobra rade... Zrobcie jak najwiecej prac ZANIM wprowadzicie sie do domu. Sama perspektywa wpuszczenia tu teraz robotnikow budzi moj gleboki opor...

 

Pozdrawiam wszystkich.

Magda

 

PS: Matyldaa, prosze tradycyjnie o fotke rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Magda :) Dałaś mi do myślenia.

Fajnie, że się odezwaliście.

No więc już tłumaczę. U mnie w domu centrum zawsze była kuchnia i jadalnia z anekesem, tam wszyscy zawsze zasiadali i rozmawiali, dlatego tak bardzo chcę połączyć jadalnię z kuchnią. W "salonie" nie wyobrażam sobie telewizora no i nie podobają mi się tradycyjne segmenty. Za to zdecydowanie wolę umeblowanie jadalni w postaci kredensu, komody i dużego stołu, które wymaga miejsca, dlatego może bardziej niż "salon" chcę stworzyć w tym okrąglaku miejsce z kominkiem i niewielkim wypoczynkiem. W końcu 17.5 metra to nie tak mało :). Prywatny pokój do leniuchowania z tv byłby obok. Nie powiem bardzo mi się podobają wasze rozwiązania i wszystko jest do przemyślenia. Mam jeszcze dwa miesiące na podjęcie decyzji. W każdym razie kombinuję póki mogę. Udało nam się wstępnie ustalić jak rozwiązać problem ze scianą w kuchni. Okazało się, że wystarczy zostawić część filaru (ile jeszcze nie wiem) i wszystko będzie ok. I tak zależy nam na przedłużeniu kuchni w stronę przyszłej jadalni.

A własnie apropo filarów w okraglaku, mój mąż ostatnio myśli o całkowitym usunięciu ich, co mi wydaje się planowo nie możliwe. Jak myślicie? Pożyjemy zobaczymy :) Na razie trzeba pozbierac informacje

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze załączę link dwóch pomysłów, które rówienież mi się podobaja w całości.

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=39095&q=domek&k=11

To pomysł na kominek na holu, garaż i elewację. Głównie to podoba mi się ten łuk nad garażem i wykoczenie. Zastanawiam się czy takie zmiany trzeba nanościć na plany. Chyba nie???

Mam dużo tych inspiracji :) i na razie mało odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, ja się normalnie ze wstydu spalę przez te zdjęcia rolet. Strasznie Cię przepraszam, że się tak potwornie z nimi grzebałam, ale wreszcie oto są:

 

http://foto.onet.pl/upload/11/39/_473773_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/20/19/_473774_n.jpg

 

Nie wiem jak Wy to planowaliście, ale u nas są to po prostu trzy osobne okna z trzema osobnymi roletami.

 

A na deser rzut ogólny na naszą jadalnię ze schodami:

 

http://foto.onet.pl/upload/14/63/_473770_n.jpg

 

W czwartek po miesiącu ciężkiego żywota bez ani jednej pary drzwi wewnętrznych, wreszcie nam je zamontują i futryny przestaną straszyć betonowymi obwódkami. To będzie piękny moment.

 

Generalnie to mieliśmy dość ciężki miesiąc, bo wychodziły nam rozmaite usterki - mam nadzieję, że już wszystkie. Po pierwsze i najgorsze - przeciekała nam kabina prysznicowa do salonu - trzeba było ją rozkuć i okazało się, że fachowiec nie zauważył wywiniętej w trąbkę uszczelki ($%$@$@#$$!!!!!!). W związku z tym, że płytki mamy ułożone bezfugowo, wykucie jednej powodowało pękanie kolejnej i tym cudownym sposobem czekamy na cały karton aż wreszcie za dwa tygodnie przyjedzie z Hiszpanii. Do tego czasu zostaje nam wanna. Kran w wannie też zapewnił nam sporo atrakcji, wylatując w powietrze wraz z fontanną wody - okazało się na szczęście, że to wina jedynie złego złożenia go w całość.

I na koniec, podczas ulewy przeciekła nam ściana łącząca dwa okna połaciowe nad jadalnią. Po wizycie dekarzy okazało się, że ich poprzednicy nie znali takiego wynalazku jak silikon dekarski, skutkiem czego ani okna ani kominy nie zostały uszczelnione. Odkryli również, że brakuje nam siatki "wróblówki" przeciwko ptakom na całej długości dachu, oraz kołnierza pomiędzy dachówką a rynną. Grrrrr.....

 

Moje zdrowie psychiczne ostatnio bardzo podupadło.

 

Pozdrawiam,

Matyldaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...