Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

a


Gość *Miła Ewa 22*

Recommended Posts

Mesle ze za te pieniądze to mało prawdopodobne ,zależy z czego, jak i kto?

Jeżeli myślisz o firmie pod klucz , to niema o czym myśleć .

 

Jeśli wszystkie prace zrobisz sam ( mało prawdopodobne) to może starczy.

 

Mam domek wymiary w bryle zbliżone , tylko z piwnicą i poddaszem 180m2bez piwnic , i garażem 60m2, stan surowy otwarty, na dachu deski z papa ktore czekaja na koncowe krycie , koszt to 105tyś zł , z tego robocizna to tylko 5 tyś za wieźbe , reszte własnymi rekami, ale to mój zawód , buduje dla innych to i dla siebie dam rady :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości

 

Jest możliwość, ale przy takim domku musiałabyś większość prac wykonać sama i raczej nie liczyć na zbyt wysoki standard wykończenia. Jeżeli masz tylko tyle pieniędzy, to poszukaj jeszcze prostszego projektu, "obory" jak to nazywają w wątku "Jak tanio wybudować dom" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wybudujesz ale bez wykończenia poddasza.Nasz dom jest większy o 20 m. , poddasze nieużytkowe. W środku zrobiliśmy wszystko oprócz kominka, dom otynkowany.Wydaliśmy nieco wiecej, alle kilka elem. można było zrobić taniej. Wiem, że przez te 1,5 roku ceny podskoczyły ale domek jest dość prosty. Wykończenie poddasza, schody,okna połaciowe itp. to dodatkowe kilka dziesiątek tys. Rozważ nieużytkowy strych/ wejście po składanych schodach/, na dole są aż trzy sypialnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli moja rodzina to sami stolarze, cieśle, a wszystkie media już mam i działke i pod warunkiem że poddasze wykonam w innym terminie bo nikt mi nie każe robic od razu wszystko na raz?

W tym przypadku bez problemu, ale nie skupiałbym sie na garażu.

Kto to wie jak bardzo "podskoczą" materiały :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...