Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator-kto ma, za ile i czy było warto


Recommended Posts

Daj sterowanie na I2

 

A PWMa masz? SCAŁKUJ GO!

Adam M.

 

Adamie - a możesz mówić do mnie jak do, może ambitnego, ale jednak humanisty z wykształcenia? :)

 

PWM to ja mam, ale w keyboardzie :lol:

 

O so chozi? Co to I2?

 

A te scalaki działają: inkrementuj, inkrementuj, inkrementuj....

dekrementuj, dekrementuj, dekrementuj....

Masz dwa guziki + i -

:lol:

nie 8 bitów!

A.M.

 

Hmmm.. Ale który scalak tak chodzi? To, że jest w PLC mozliwość zliczania impulsów i inkrementowania, to tak, ale jak to wytłumaczyć silnikowi wentyla, który rozumie tylko 0-10V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobra!

Depi!

Łopatą (sam chciałeś! :lol: )

 

Bardzo wiele sterowników rozmaitych ma wyjścia PWM.

To znaczy, że na jakiejś łapce pojawiają się szpilki o różnej szerokości (wypełnieniu).

Jeżeli przez diodę podasz je na jaki kondensator zwarty obliczonym oporem, to napięcie na nim będzie proporcjonalne do szerokości podawanych szpilek I MOŻE MIEĆ 0-10V w zależności od AKTUALNIE podawanego wypełnienia.

Ten proceder, matematycznie, nazywamy całkowaniem. Uśrednianiem wartości... (w dalekim przybliżeniu :lol: )

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz z sieci ale strasznie droga inwestycja - przyłącz gazu ziemnego + budowanie kotłowni dla kotła + komin.

 

Tia - straaaasznie droga. Np. 0 zł za przyłącze. Komin do pieca z zamkniętą komorą to może 1 tys. jak ktoś wypas chce. A budowanie kotłowni do kotła chyba nie różni się specjalnie kosztem od budowania kotłowni do PC. Jeżli, to na korzyść kotła, bo bufora dużego nie potrzeba.

 

Przy kotle jest cieplejsza woda i grzejniki (tansze) maja sens. Itp itd.

 

Każdy wypadek jest inny, ale ogólnie tam, gdzie jest obok gaz, to PC jest średnio opłacalna. Gdyby nie to, to sam bym sobie ją założył, bo chce być tredny. Czy tam dżezi. Albo kul. No bo tylko taką mają motywacje ludzie, którzy ogrzewają się czymś innym niż piec na eko(????)groszek. Prawda szefuńciu?

To ja poproszę o ten gaz do mojej działki. Mogę dać nawet trochę więcej niż 0zł. Generalnie działka (w mieście) uzbrojona w media jest znacznie droższa niż działka bez nich. Jeśli masz gaz już w domu to pewnie że zabawa w pompę nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem wszystko i mam mentlik dom stoi ocieplam z zewnątrz i teraz problem GWC i Rekuperator oglądałem u kolegi MA I CHWALI a tu tyle wątpliwości czy sie opłaca i kiedy sie zwróci

Odpowiedz sobie na pytanie podstawowe : po co Tobie te "ustrojstwa"

Bo ma być taniej ? bardziej komfortowo ? bardziej cool ? drożej przy odsprzedaży ? nie masz na co kasy wydawać ?

który z powodów jest dobrym powodem do wydania kasy wg Ciebie.

 

btw. budowa domu nie zwraca się nigdy, więc jaki ma to sens :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daytona Dospel'a ma b. fajny sterownik-programator.
Ten sterownik ma jedną wadę, przy zaniku napięcia sam się nie włączy. Jeżeli nawet na chwilę nie będzie prądu trzeba ręcznie włączyć całą centralkę :(.

Czy ktoś znalazł jakieś rozwiązane tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat mam flexita, prostrzy sterownik i ( gdyby nie można z gwc korzystać )układ rozmrażania sterowany czujnikiem lodu w wymienniku. art Macieja Kosowskiego z ŁD 2005/7
Daytona Dospela też ma układ zabezpieczający przez zamrożeniem wymiennika. Z artykułem w ŁD niestety się nie zapoznam, bo nie mam do niego dostępu :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat mam flexita, prostrzy sterownik i ( gdyby nie można z gwc korzystać )układ rozmrażania sterowany czujnikiem lodu w wymienniku. art Macieja Kosowskiego z ŁD 2005/7

 

Ale on (autor) nic tam nie pisze o układzie rozmrazania lodu w wymienniku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daytona Dospel'a ma b. fajny sterownik-programator.
Ten sterownik ma jedną wadę, przy zaniku napięcia sam się nie włączy. Jeżeli nawet na chwilę nie będzie prądu trzeba ręcznie włączyć całą centralkę :(.

Czy ktoś znalazł jakieś rozwiązane tego problemu?

 

Może mały UPS ?

:wink:

Prędzej podtrzymanie bateryjne samego sterownika. Zasilanie ma 15V.

Dodam do tego jakiś akumulator i po temacie.

Dzięki za podpowiedź :).

Swoją drogą w sterowniku jest podtrzymanie bateryjne pamięci (bateria litowa 3V), ale nie przewidzieli opcji zapamiętania stanu sterowania przed zanikiem napięcia (taką funkcję mają np. klimatyzatory) :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Czy ktoś wie jaki wpływ na palenie w kominku ma wentylacja mechaniczna?

 

1. Jeśli chcesz możesz podłączyć ogrzane powietrze znad kominka do obiegu.

2. powietrze wchodzące do komory spalania wychodzi kominem i nie miesza sie z "domowym". jeśli wszystko jest szczelne to nie ma żadnego wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...