Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator-kto ma, za ile i czy było warto


Recommended Posts

NIe wpisalem tu,gdyz,to nie ten watek,poza tym,mam sledczych,poza tym,nie mam czasu,ale wpisze,gdyz-mam od 2 tyg. niemowle w domu,zatem-temp. mam zwiekszone,mam inne dobowe sterowanie piecem,napisze dzisiaj,ale w watku z zuzyciem gazu.Powiem,ze mam wieksze :-),ale wlasnie mam -18 out,kominkiem pale takze,srednio 4 h na dobbe.Napisze,jak napisalem powyzej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
Witam, czy koś z Państwa ma zainstalowany rekuperator z obrotowym wymiennikiem ciepła np (firm Swegon lub .Ostberg) ? Proszę o ewentualne opinie a także proszę o namiary na projektanta i dobrego wykonawce instalacji Reku z okolic Krakowa

 

dziękuje i pozdrawiam

 

Igor

 

Znajomy ma i bardzo sobie chwali, bo te obrotowki sa nieco droższe ale ta ich efektywnosc odzysku ciepla jest w szeroki zakresie (nie laboratoryjnym), no i nie zamarzaja, co jest ważne w naszym klimacie. nie wiem co do firmy, bo chyba miał inną (coś o porównywalnej jakości ale fajniejszej cenie). zapytam o namiary. Polecał tez film, co prosto tłumaczy te dzialania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Znajomy ma i bardzo sobie chwali, bo te obrotowki sa nieco droższe ale ta ich efektywnosc odzysku ciepla jest w szeroki zakresie (nie laboratoryjnym), no i nie zamarzaja, co jest ważne w naszym klimacie. nie wiem co do firmy, bo chyba miał inną (coś o porównywalnej jakości ale fajniejszej cenie). zapytam o namiary. Polecał tez film, co prosto tłumaczy te dzialania

Dzięki za info

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałam, że te obrotowe są lepsze, bo dają większe ciepło. Ale z kolei nie znalazłam nic na temat pozostałych. Jak one się mają do zatrzymania ciepła, albo czym się charakteryzują? I czy w ogóle opłaca się montować obrotowe czy z jakimś tańszym modelem nie wyjdzie na to samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc wyłącznie na kwestię ekonomiczną i kosztów eksploatacji.

Wszystkie wymienniki wypadają podobnie.

Wentylacja w domu to bardzo niskie wydajności.

Tak niskie, że różnice w kosztach eksploatacji między poszczególnymi wymiennikami zacierają się.

Pomimo tak dużych różnic w sprawnościach, grzałkach wstępnych lub ich braku itp.

 

Niemniej chcąc wydać dużo pieniędzy na drogą centralę, wybrał bym tą z wymiennikiem obrotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...