Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Kero i syna


Recommended Posts

A i tu Cię pewnie zaskoczę bo mnie Osowa już też nie imponuje.

Tu się mieszka podobnie jak przemieszcza się w markiecie w niedzielne południe.

Ciasnota okrutna i to wszystko - tu jest po prostu duszno. A jak Ci powiem na jakiej powierzchni postawiłem dom, w którym mieszkam toi pewnie nie wierzyłbyś.

Stawiam browara (marka wedle życzenia) temu, kto odgadne jaką powierzchnię ma moja obecna działka, zresztą i tak nie moja bo nie wykupiłem jej od miasta uznajac iż nie ma czego kupować. Wolę dzierżawę wieczystą.

 

Znając Osową Górę i czując ironię z Twojego tekstu, kiedy piszesz o działce sądzę, że ma ona ~260 m2.

 

Moje ulubione piwo to Żubr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Kero

Więc bardzo proszę:

Mój dom w którym mieszkam obecnmie zmontowałem sobie na działce o powierzchni 157 m2 - wierzy ktoś?

Jeśli nie to trudno ale tak niestety jest. Kiedyś rozpędzeni komuniści cięli działki niemal jak skrzynki inspektowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

zk140t serdeczne dzięki. Jesteś solidny gość bo ja wcale nie zakładałem, że jeśli nikt nie zgadnie to ja dostaję browara.

A tak a pro po browara to to, że ja chciałem postawić wcale nie znaczyło jeszcze, że ja sam piję:-)

Pewnie kiedyś się spotkamy to kawę z wielką przyjemnością wypiję.

Tymczasem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kawę lubię tak jak Żubra, więc z dostosowaniem "napitku" nie będzie problemu.

 

Jak tam wykopy? Koparka na Waszym placu zrobiła na mnie duże wrażenie. Wrzuć jeszcze jakieś fotki. Bardzo lubię ten etap robót (pewnie dlatego, że z każdą godziną widać postępy w pracy). Lubię też te nowoczesne "żółte" maszyny, które niby powolnie, bez pośpiechu z gracją nawet, jednak odwalają kawał dobrej, ciężkiej roboty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

zk140t niestety nie wrzucę żadnych nowych fotek bo nic się nie dzieje od tamtej pory. Wczoraj geodeta miał wytyczyć posadowienie domu ale wystraszył się śniegu, ma przyjść dopiero we wtorek i potem znowu pojawi się koparka. A jeśli już mowa o niej to górka jaką usypał ma ok 150m3 Ziemia zebrana jest z powierzchni ok 320m2.

Jak coś zacznie się dziać to oczywiście dorzucę fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

 

Widzę, że na starcie ujawniły się Wasze zdolności, dzięki którym część robót zrobicie sami. Syn sam spawa słupki ogrodzeniowe, Ty zaś przygotowałeś środki transportu.

Pochwalam.

Wiele rzeczy przewieziesz sam i zaoszczędzisz majątek na transporcie (nawet mój sąsiad kupił na czas budowy używanego Poloneza "skrzyniowego" z przyczepką). A syn (skoro umie spawać, to i ślusarstwo nie stanowi dla niego tajemnicy) sam zrobi zbrojenie itp.

Pozdrawiam

 

P.S.

Podzielam Twoje motto: "... budować, budować ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero, jaka masz konstrukcje stropu drewnianego? Chodzi mi o poszczególne warstwy. Ja mam dopiero polzone belki stropowe i moge jeszcze zmodyfikowac swoj strop. Chcialbym maksymalnie go wygluszyc. Moze podsuniesz mi jakies rozwiazania, a moze zaczerpne cos z Twojego projektu? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Witam.

 

Widzę, że na starcie ujawniły się Wasze zdolności, dzięki którym część robót zrobicie sami. Syn sam spawa słupki ogrodzeniowe, Ty zaś przygotowałeś środki transportu.

Pochwalam.

Wiele rzeczy przewieziesz sam i zaoszczędzisz majątek na transporcie (nawet mój sąsiad kupił na czas budowy używanego Poloneza "skrzyniowego" z przyczepką). A syn (skoro umie spawać, to i ślusarstwo nie stanowi dla niego tajemnicy) sam zrobi zbrojenie itp.

Pozdrawiam

 

P.S.

Podzielam Twoje motto: "... budować, budować ...".

 

Witam. Prawdę powiedziawszy (przynajmniej w mojej ocenie) samo spawanie tak prostych rzeczy jak słupki to nie jest wielka sztuka. Widzisz ja osobiście nie spawam i nawet nie próbuję z prostej przyczyny - posiadam znaczną wadę wzroku i nie zamierzam tego pogłębiać. Natomiast syn jest samoukiem w tej materii, któremu sprawiłem po prostu małą spawarkę aby się uczył. To jest czynność przydająca się kazemu facetowi, który potrafi cokolwiek w domu naprawiać czy też samemu zbudować coś. Ale niestety tej czynności bez dostępu do spawarki nikt niestety nie nauczy się. Ja już dość dawno postanowiłem inwestować w narzędzia. Ostatni wydatek na narzędzia to zakup szlifierki do drewna, frezaki do drewna oraz elektrycznego struga do drewna. Ale to wcale nie był taki zupełny zamysł tylko konieczność spowodowana nierzetelnoscią stolarza z jakim umówiony byłem na wykonanie u mnie w domu schodów wewnętrznych w ubr. Niestety facet pojawił się podchmielony trzy tygodnie po terminie z pytaniem czy moje zlecenie jest aktualne. Odparłem, że niestety nie ponieważ płaca jaką miałem dla niego przeznaczyć w 30 procentach poszła już na narzędzia i właśnie jesteśmy na etapie wykonywania wcześniej omawianych prac zwiążanych z wykonaniem schodów jaki położeniem paneli na klatce schodowej własnymi siłami. Nie trawię kretynów,którzy mają otrzymać ode mnie pieniądze i podchodzą do tego w sposób typowo polski.

Myślę, że udało nam się to zupełnie przyzwoicie i aby nie być gołosłownym wrzucę tutaj jakieś fotki z wykonanej klatki schodowej w moim domu. Ale to jutro.

Jeśli idzie o przyczepkę to nie wyobrażam sobie budowy bez niej. Już samo przywiezienie słupków kosztowałóby 50PLN. Trzeba jeszcze je później przetransportować na budowę to kolejne tyle lub więcej bo jest dalej.

A jeśli idzie o strop to tu akurat ta czynność nie przyda się bo będzie drewniany.

Pozdrawiam i dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Kero, jaka masz konstrukcje stropu drewnianego? Chodzi mi o poszczególne warstwy. Ja mam dopiero polzone belki stropowe i moge jeszcze zmodyfikowac swoj strop. Chcialbym maksymalnie go wygluszyc. Moze podsuniesz mi jakies rozwiazania, a moze zaczerpne cos z Twojego projektu? Pozdrawiam

 

Witaj sono.

Jeśli idzie o nasz strop to bedzie to konstukcja w technologii "Mitek" a więc całość strop oraz wiązary dachowe będą stanowiły jednolitą konstrukcję.

Co do izolacji termicznej czy akustycznej to przyznam szczerze, ze zupełnie jeszcze nad tym nie zastanawiaem się ale z pewnością zostanie użyta wełna mineralna, będzoie poduszka powietrzna, folia, płyta GK a na samej wełnie prawdopodobnie już nic ponieważ poddasze nie jest użytkowe. Jedynie środkiem będzie taki "spacerniak":-) i to zostanie zakryte deskami i to z odzysku po budowie. Zatem zaden szał.

Przykro mi jeśli zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kero za informacje, Bedziemy mieli poddasze uzytkowe i dlatego musze je wyizolowac akustycznie na ile mozna. Mam w projekcie dokladny sklad poszczegolnych warstw, ale mysle jak to poprawic i szukam rozwiazan.

Co do twojego poprzedniego postu- tez sadze,ze kazdy facet powinien umiec sam wykonac niektore czynnosci budowlane, we wlasnym zakresie. W trakcie budowy jest wiele prac, ktore niekoniecznie musza wykonywac fachowcy za jakakolwiek kase. Wiele razy juz przekonalem sie, ze sam zrobie to o wiele dokladniej, moze troche dluzej. Wiele razy przekonalem sie rowniez, ze kupowanie narzedzi tanich jest inwestycja nietrafiona i mysle, ze nie dla osob, ktore same wiele razy beda cos skrobac czy to przy budowie, czy przy wykonczeniu i utrzymanu domu. Ja teraz kupuje juz tylko profesjonalne narzedzia Boscha niebieskiego lub Makite, chociaz wole Boscha. Uwazam, ze narzedzia sluza na wiele lat i powinny byc pozadne.

Dom w ktorym teraz mieszkamy kupilismy go i wyremontowalem w wiekszosci samodzielnie 6 lat temu. Teraz budujemy nowy od tzw. podstaw.

Pozdrowiam serdeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero nie widze zadnych zdjec :roll: ino krzyzyki :lol:

 

W kwestii dzialki na Osowej - melduje ze napewno bym nie zgadla - mierzylabym wyzej, z 400 m :wink:

 

Mam do Ciebie pytanie: ogrodzenie. Mamy podobna wielkosc dzialki - interesuje mnie jaki koszt calkowity ogrodzenia wyszedl u Ciebie. My chyba nawet nie bedziemy sie grodzic przed budowa :roll:

 

reszte doczytam pozniej

 

aaa gratuluje "doroslego" syna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...