Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Kero i syna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Kero

mkkafe co do urzędnika z gminy to z pewnosćią ten sam, taka mała komunistyczna karykatura, która podczas mojej pierwszej wizyty (ale chyba czytałaś dziennik)

Działka syna należy właśnie do gminy Sicienko.

Co do zdjęć to nie wiem o jakich mówisz krzyżykach bo dopiero za chwilę będę wrzucał fotki z mojej domowej klotki:-)

A ogrodzenie mamy ok 230mb więc będzie wyłącznie siatka, którą "ożywopłocimy":-)

Na słupki wydaliśmy 1320PLN ok 1800PLN wyniesie siatka i inne duperele plus oczywiście murek beteonowy pod siatkę czego nawet nie staram się liczyć.

Łącznie sądzę, że to koszt ok 5 tyś.

A teraz fotki z rękodzieła mojego syna.

http://www.republika.pl/instalator_szuprytowski/schody/1.jpg

Proszę odgadnąć co to za faceci.

http://www.republika.pl/instalator_szuprytowski/schody/2.jpg

http://www.republika.pl/instalator_szuprytowski/schody/3.jpg

Ta wyrwa w ścianie to pewnie jest wifdoczne iż to dziupla naszej Kropki - to nasz kundelek od jego narodzin. A to po prawej małe prawie białe to szufeleczka automatyczna od odkurzacza centralnego.

http://www.republika.pl/instalator_szuprytowski/schody/4.jpg

http://www.republika.pl/instalator_szuprytowski/schody/5.jpg

I to na tyle fotek z mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

O żesz TY!!

Ale, ale czy czasem Facio nie widział ich?? Stąd Twoja wiedza?

No dobra tak czy owak to masz rację:-)

Ten większy to budowniczy i buduje z BK.

Ten mniejszy to też budowniczy tyle, że buduje z Lego.

Oba moje:-)

A co?, już mógłbym więcej nie zdążyć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię ugryzło Stelka?

Ja ani nie twierdziłem, ze wiem lepiej jak wyglądają Twoje sprawy ani nie twierdzę, że Ty mnie w jakikolwiek sposób uraziłaś.

I jest u mnie tak właśnie, że ja musiałem w 30 dni od podpisania umowy podjać pierwsdzą transzę. Oczywiście nie była określona jej wielkość więc równie dobrze mogłem podjąć choćby 5 tyś.

Pozdrawiam cieplutko i będę się zastanawiał długo jak Ciebie nie urazić zanim cokolwiek napiszę.

Przepraszam za swoje grubiaństwo.

 

Witaj Kero ja też Cię przepraszam :D

Pogodą się nie martw,podobno zaraz na początku marca ma przyjść wiosna.Też zabraliśmy się za ogrodzenie działki :D

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz TY!!

Ale, ale czy czasem Facio nie widział ich?? Stąd Twoja wiedza?

No dobra tak czy owak to masz rację:-)

Ten większy to budowniczy i buduje z BK.

Ten mniejszy to też budowniczy tyle, że buduje z Lego.

Oba moje:-)

A co?, już mógłbym więcej nie zdążyć:-)

 

Facio chyba ich nie widział, a nie mogę się go spytać bo dzisiaj MĄŻ ma wychodne i od rana go jeszcze nie widziałam.

No co miałam napisać że ten młodszy to wnusio :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Przyznam Stelka, że ulżyło mi i to nie z powodu Twoich przeprosin bo nie bardzo masz za co przepraszać ale ulżyło z tego powodu, że się odezwałaś.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Aga - Żona Facia to się przyznaj ino - pomyślałaś, że to mój wnusio tylko kurtuazyjnie odmłodzić mnie chciałaś. Dzięki:-)

Przypomniało mi się, że starszy syn widział się z Faciem bo pytał mnie potem kto to był widząć, że gościu po drugiej stronie lady zamiatał - nogami oczywiście nie miotłą:-)

Także pozdrawiam i życzę sukcesów na inwestycji - zresztą wszystkim tego życzę bo budownictwo to motor dla gospodarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Tak sobie przeglądam dzisiaj dzienniki i zaciekawił mnie tytuł Twojego. Zaczęłam czytać i chciałam Ci powiedzieć że, my też ściany fundamentowe robiliśmy z pustaków zasypowych i pomimo że, mieszkam na południu Polski, wcale tak łatwo nie było można ich kupić. Moje sprowadzałam aż z Krakowa (oczywiście przez hurtownię w mojej okolicy), pomimo tego nie żałuję tej metody bo dała duże oszczędności na robociznie.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

No właśnie w internecie zauważyłem, że okolice Krakowa i na wschód oraz południe od niego pustaki szalunkowe są dość powszechne.

To naprawdę ułatwia pracę i ktoś kto nie trzymał nigdy kielni w ręku a ma trochę czasu i siły to samodzielnie wybuduje fundamenty. Dawanie kasy za tę czynność w mojej ocenie to nieporozumienie - dużej kasy.

Oczywiście nie wszyscy dysponują czasem ani siłami bo nie urażając nikogo ale jak wziąć np urzędnika, który nigdy nie pracował fizycznie to taka praca może rzeczywiście stanowić problem dla niego i wówczas musi zlecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie widać, zwieś je na jakimś innym serwerze i tutaj daj tylko linki. Przepraszam kibicuję Ci bo zamierzam sam się stawiać i ponieważ z twoich postów widać że o budowlance wiesz sporo i dokumentujesz budowę co jest bezcenne dla mnie chcę zobaczyć wszystko po kolei od skęcania strzemion, poprzez wylanie fundamentów, bloczki itp. a nie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
taaa

my z tych co zlecaja fundamenty - samemu nie ma szans

jedna z wycen (tanszych) za same fundamenty - 10 tys

inna - 13 tys

a dzisiaj facet mnie zabil - poprosil za te usluge 15,5 tysiaca :lol: :lol: :lol:

sama robota :lol: :lol:

upadl na czubek glowy :evil:

Ja wprawdzie nie rozpytywałem ile kosztuje postawienie fundamentów ale 10 tyś to przesada. Sądzę, że w dwie osoby systemem jaki wybraliśmy wykonamy to w dwa góera trzy dni. Za to dostać 10 tyś to nie wiem czy bym nie chciał.

 

Twoje oczko wodne pośród bloków zdaje się, że znam, wykonaywałem tam na rzecz spółdzielni trochę poprawek na instalacjach wodociągowych.

Ale masz rację, to wygląda bardzo przytulnie jednak w żadnym razie nie ma tam intymności a gril drażni otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Zdjęć nie widać, zwieś je na jakimś innym serwerze i tutaj daj tylko linki. Przepraszam kibicuję Ci bo zamierzam sam się stawiać i ponieważ z twoich postów widać że o budowlance wiesz sporo i dokumentujesz budowę co jest bezcenne dla mnie chcę zobaczyć wszystko po kolei od skęcania strzemion, poprzez wylanie fundamentów, bloczki itp. a nie mogę.

 

Ok powiem synowi i postaramy się zmienić lokalizację fotek, inaczej cała sztuka jest bezcelowa.

Ciekawi mnie tylko dlaczego my je widzimy. Mamy trzy kompy w domu i na każdym widziane są fotki a umieszczone na serwerze Republiki.

Ale jak rzekłem postaramy się naprawić feler, może nie uda się to zaraz bo ostatnio mamy bardzo napięty czas ale w okolicy niedzieli powinno już być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...