Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oświetlenie jadalni


zuzka

Recommended Posts

Ciekawa jestem jakie rozwiązania wybraliście. U mnie trwa wojna halogenowo (wykonawca) i lampowa (ja). Coś nie mam przekonania do zimnego oświetlenia nad (chyba) drewnianym stołem. Dodam, że jadalnia z jednej strony łączy się z kuchną a z drugiej z salonem (w kuchni halogeny w salonie lampa)

A może istnieje jeszcze inne rozwiązanie?

Innym problemem jest to, że stół może stać w poprzek lub wzdłuż (w zależności od liczby biesiadników)!

Opowiedzcie o swoich jadalniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny układ jak ty. jadalnia dzieli kuchnię od salonu. Mam takie duże okno na tle którego stoi stół. Nad stołem zaplanowałam dwie lampy wiszące - takie małe klosiki na sznurkach (długich kabelkach). Widzialam takie lampki i wyglądają bardzo ciepło. Docelowo chciałam trzy, mój mąż jedną i w ramach kompromisu stanęło na dwóch. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z lampami nad stołem pojawia się gdy stół zmienia miejsce albo wielkość - np. rozstawia się go albo przestawia na większe przyjęcie. Problem taki mianowicie, że lampy, żeby było ładnie i żeby nie świeciły w oczy, muszą wisieć dość nisko nad stołem. Jak się stół przestawi - klops, te lampy strasznie przeszkadzają. Mam tak w mieszkaniu i rozwiązanie które tu zastosowaliśmy to lampy o zmiennej wysokości - można podciągnąć do sufitu albo opuścić w razie potrzeby.

W domu chyba zrobimy podobnie (bo halogeny to jednak nie to w jadalni). Tylko dobrze jest z góry przewidzieć gdzie i jak będzie stał stół na co dzień, a jak na przyjeciach (rozłożony) i zrobić ewentulanie dodatkową lampę z osobnym włącznikiem. Oczywiście mówię o takich większych lampach, bo wersja z rządkiem małych lamp - też bardzo ładna - wymaga raczej przeznaczenia na stół stałego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę miała tak: Na środku stołu(nawet po rozłożeniu środek mi zostaje w tym samym miejscu),bardzo nisko żeliwny świecznik z ogromną ilością świeczek! No bo uwielbiam kolację przy świecach! A od spodu tego świecznika zainstaluje jąkś małą lampkę jakbym akurak nie miała nastroju na świece!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ja też chciałam halogeny, bo nie uważam ich wcale za zimne ( a świecznik postawię na stole), ale będzie jeden duży żyrandol drewniany - kompromis z mężem, bo nie chciało mu się robić podwieszanych sufitów

 

A ja bede mial halogeny bez podwieszanych sufitow. Od poczatku chcialem halogeny i na etapie wylewania stropow kazalem wstawic rurki, gdzie trzeba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...