Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MEBLE DO SALONU - pomysły, polecane firmy, inspiracje, zdjęcia - wątek zbiorczy


ewik2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 months później...

my juz zdecydowalismy: bedzie Klose......

drogi ale jakosc,chodzilismy po kilku drozszych i tanszych firmach......dotykalismy,bawilismy sie szufladami,drzwiczkami,warto potestowac by wybrac....to jest tak jak.....kupowalem 7 letnia Toyote a wybieralem z nowym Fiatem....on by sie juz rozpadl a Corollka stawia 130 000 km :-))),chodzi w tym kontekscie o jakosc,bo antykow na moim etapie wieku nie znosze.....

wypoczynek to bedzie najprawdopodobnie Swarzedz,ale ten nowoczesny styl......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a ja mam antyki

 

Majko, chętnie obejrzymy, pokaż.

Też jestem zainteresowana. Mam parę staroci, chcę dokumić trochę drobiazgów. Pojechałam w niedzielę w tym celu na jarmark staroci w Kiermusach/k Tykocina . I rozczarowałam się. Wiekszość staroci, które tam oglądałam pochodz i z "wystawek holenderskich" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

 

Jestem na tym forum nowa, ale zdążyłam zauważyć że można spotkać tu wielu doświadczonych użytkowników w urządzaniu wnętrz. Dlatego postanowiłam zapytać Was o radę.

 

Jesteśmy z mężem na etapie urządzania salonu w naszym nowym domu i zastanawiamy się jakie wybrać meble wypoczynkowe.

Oczywiście rozpoczęliśmy od buszowania w Internecie i znaleźliśmy kilka propozycji, różnią się jednak funkcjonalnością.

 

Jak wynika z waszych doświadczeń, czy lepiej kupić mebel funkcjonalny z możliwością położenia gości na noc i miejscem na pościel, jak np.

 

http://www.ekoline.pl/15/meble-wypoczynkowe/p/201

http://www.ekoline.pl/15/meble-wypoczynkowe/p/273

 

czy coś bardziej "pojechanego" wizualnie, ale bez funkcjonalności jak:

 

http://www.meble.vox.pl/meble/pokaz/naroznik-milano-1491.html

http://www.ekoline.pl/15/meble-wypoczynkowe/p/171

 

 

Generalnie skłaniamy się też w stronę skóry, bo jest bardziej elegancka i praktyczniejsza.

Z innych rzeczy zastanawia mnie wykonania oparcia z luźnych poduszek (czy to wygodne?).

 

Będę wdzięczna za wasze opinie. Może kupiliście coś podobnego?

 

Dzięki,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wypoczynku uzależniona jest od Twojego domu. Jeżeli masz w nim tzw. pokój gościnny i tam jest jakaś sofa z funkcją spania, to w salonie możesz sobie poszaleć z czymś "odjechanym". Jeżeli nie, to ja dałabym jakiś praktyczniejszy wypoczynek. Zależy to też od tego jak często goście u Ciebie nocują i jak dużo ich jest... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie pokoje mają już zaplanowane swoje funkcję tj. nasza sypialnia, pokoje dzieci, pokój biurowy itp.

Dlatego poważanie zastanawiam się nad czymś funkcjonalnym, ale z drugiej strony ciągnie mnie do takich odjazdów.

A wy korzystaliście z takich rozwiązań użytkowych? Jak to sprawdza się w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić czy często będą u Was goście nocować??

Bo jeżeli rzadko, to po co wybierać do salonu coś praktycznego, co ci się nie podoba???

Jeżeli sporadycznie u Was się ktoś "zatrzyma" na noc, a nie przewidzieliście pokoju gościnnego przy budowie, to przecież zawsze ten wyjątkowy raz domowników możesz przenocować w jednym pokoju, np. jak masz dwójkę dzieci to raz mogą się wyspać razem. Albo wspominasz, że masz pokój biurowy - może tam uda się wcisnąć jakąś kanapę, na której można się przespać??

 

Ja bym się nie zdecydowała na rezygnację z czegoś, co mi się bardzo podoba, dla wyjątkowych sytuacji. Kupiłabym wymarzony wypoczynek bez funkcji spania - a w sytuacji awaryjnej można mieć zawsze jakąś leżankę czy coś w tym rodzaju.

 

Ale decyzja należy do Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...