Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MEBLE DO SALONU - pomysły, polecane firmy, inspiracje, zdjęcia - wątek zbiorczy


ewik2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Mam do Was pytanie. Planuje o to te meble w załączniku umieścić w salonie. Fajne są czy nie bardzo? Mam wątpliwości i ciekawa jestem co inni o nich myślą.Meble będą robione na wymiar z MDF (chyba tak to się nazywa:) W każdym bądź razie z tworzywa z połyskiem. I jeszcze jedna ważna nurtująca mnie kwestia. Czy zlecić wykonanie w całości razem z frontami w połysku, czy lepiej będzie jak fronty będą matowe??? Wiadomo, że jeśli będa wykonane w całości w połysku to będą droższe, ale mnie interesuje jak to ma się w kwesti wizualno-praktycznej. Dziękuje za odpowiedzi. Aha... tam gdzie jest kolor bordowy, ja będę mięć szary (popielaty), reszta biała. Edytowane przez bluezee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. A jak jeszcze chcesz zrobić w kolorze szarym to jeszcze lepiej. Co do otwartych półek to już zależy od tego czy należysz do osób którym nie przeszkadza kolejna rzecz do sprzątania. Zgadzam sie z Margoth że z zamknietymi wyszłaby kuchnia. Możesz po prostu zrobic mniej tych otwartych półek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Agamek za nazwy firm mebli w podobnym stylu do moich. Meble bedą biało-szare. Szary będzie tam, gdzie bordowy na zdjęciu. Kurcze, Zetka nie zrozumiałam o co chodzi Ci z tymi frontami. " W macie/półmacie", nie mieszane" . Mogłabyś uściślić o co ci chodziło. Jutro muszę podjąć decyzję odnośnie tych frontów. Jakie zrobić? Doradzcie proszę. Jeśli nie w całości z połysku to z czego? Proszę o dokładna nazwe płyty abym wiedziała co powiedzieć firmie wykonującej meble. Dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeśli meble będą wykonane z płyty mdf lakierowanej lakierem matowym/bądź półmatowym/bądź na wysoki połysk. Chodziło mi o to żeby nie mieszać w sposób taki, że fronty będą np. w wykończeniu matowym a korpusy (boki) w wykończeniu na wysoki połysk, bo nie będzie to dobrze wyglądało. Albo wszystko na wysoki połysk/albo mat/albo półmat. U siebie też mam podobną zabudowę pod tv ("kuchenną" jak to się niektórym kojarzy, bo z samych zamkniętych szafek :D) Zdecydowałam się na wysoki połysk (dobierałam do stołu, stolika kawowego i szafek wiszących w kuchni które też są w wysokim połysku), ale jeśli chcesz zaoszczędzić myślę że półmat też by dobrze wyglądał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie "zabudowy kuchennej" to nadal uważam, że otwartych półek jest za dużo. Zamiana ich na np. jedną długą, masywniejszą półkę nad zabudowanym białym elementem po lewej stronie byłaby korzystniejsza. Będzie skromniej, bardziej elegancko i przede wszystkim praktyczniej. Bluezee zaglądnij tutaj http://www.misuraemme.it/prodotti/base_containers_tao_day_4_en.html tam znajdziesz takie meble...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Zetka, że wszystko w jednakowym materiale. Był u nas dzisiaj pomiarowiec, który również projektuje wnetrza i powiedział,że najlepiej będzie wyglądać, jak przody (fronty) będą na wysoki połysk a boki lakierowane matowe. Twierdzi, że mat po bokach podkreśli bardzo ładnie wysoki połysk. A jeśli zrobię całe meble w wysokim połysku to będzie całość wyglądać "kosmicznie". Ech ...cięzko mi to sobie wyobrazić, jak by było rzeczywiście najładniej. Ktoś z Was ma może podobne meble z MDF-u? Jakie u Was jest rozwiązanie??? Dzisiaj przywieżli mi do salonu czerwoną, skórzana kanapę. Na początku się przeraziłam,że zrobiłam największy błąd podczas urządzania naszego mieszkania. Miałam wrażenie, że ta kanapa zdominowała całe wnętrze i je pomniejszyła, ale mąż mnie ostatecznie przekonał. A wy co myślicie o zestawieniu: szare, jasne ściany, białe panle z delikatnymi szarymi prążkami, te meble biało-szare , szklany stół z białymi krzesłami i czerwona kanapa. Macie może w swoich zbiorach wnętrza podobne do tego, które ja będę niedługo mieć??? Wkleicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witajcie ! Mam dylemat. Otóż ostatnio weszłam w posiadanie domku z 3 pokojami kuchnią i łazienką. Niestety pokój dzienny ma skosy. Po przeciwnej stronie jest ściana, na której chciałabym postawić jakieś mebelki. I tu jest problem, ponieważ zestaw mebli nie może przekraczać 2,5 m szer. Zwykłe systemy modułowe mają co najmniej 3 m. Proszę pomóżcie mi i podpowiedzcie co mam wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...