Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pełne deskowanie dachu


zakros74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Im szczelina dłuższa tym powinna być szersza i tak jeżeli długość połaci przekracza 6 m to szczelina powinna mieć minimum 4 cm
.

 

Czy jest gdzieś to szerzej opisane?? ( jakiś link) :wink:

 

Tego nie wiem natomiast oczywistą rzeczą jest, iż opory przepływu gazu czy cieczy są wprost proporcjonalne do długości kanału. Myślę, że więcej na ten temat można się dowiedzieć zgłębiając teorię przepływów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Uaktualniam wątek bo : ostatnio czytałam że na pełne deskowanie nie tak dobrze jest kłaść papę ......że powoduje to skraplanie się wody pomiędzy papą a deskami i to powodować może gnicie desek .....

 

Czy ktoś z Was robił pełne deskowanie pod dachówkę , jeżeli tak to czy kładł papę czy jest ktoś z doświadczeniem bez papy , a może trzeba kłaść folię na deskowanie .. są jakieś takie specjalne ?? Kurcze ten dach to WAŻNA sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniam wątek bo : ostatnio czytałam że na pełne deskowanie nie tak dobrze jest kłaść papę ......że powoduje to skraplanie się wody pomiędzy papą a deskami i to powodować może gnicie desek .....

 

Czy ktoś z Was robił pełne deskowanie pod dachówkę , jeżeli tak to czy kładł papę czy jest ktoś z doświadczeniem bez papy , a może trzeba kłaść folię na deskowanie .. są jakieś takie specjalne ?? Kurcze ten dach to WAŻNA sprawa...

 

Jestem właśnie na etapie dachu. Miałem takie same wątpliwości jak Ty. Dużo i długo analizowałem wszystkie wątki dotyczące tej materii, wchłaniałem niezliczone ilości informacji, rozmawiałem z osobami znajacymi się na rzeczy. Wynik? Dach odeskowany zaipregnowanymi dechami, pokryty membraną przeznaczoną do dachów szalunkowych Doerken Delta Foxx. Niektórzy mówią, że przesadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a liczyłeś jak wyszła ta folia w sosunku do papy o ile drożej .. wogóle jak cenowo ta folia chodzi za metr ....., fakt wiekszość ludzi kładzie PAPE.....ale przecież papa wogóle nie przepuszcza , to co z ewentualną wodą pod nią , a drzewo wiadomo co się z nim dzieje pod wpływem wody ....

 

Jakie masz pokrycie dachowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym pisałeś wcześniej - papa nie przepuszcza pary, więc mogą się pojawić problemy z wilgocią (chociaż prawidłowo wykonana wentylacja powinna załatwić ten temat, ja jednak jestem zwolennikiem zapobiegania niż leczenia). Dodatkowo mogący się pojawić smród bitumu w upalne dni (tu też prawidłowa wetylacja pomiędzy dachówką a papą może wyeliminować taką ewentualność, lecz trzymam się swojej zasady zapobiegania). A na koniec -lubię iść z duchem czasu. Żyjemy w XXI wieku, są nowe technologie, nowe materiały, sztab łebskich ludzi pracuje nad ulepszaniem jakości naszego życia więc należy z tego korzystać. Dodam jeszcze, że nigdzie nie zastosowałem papy jako izolacji. W świecie nowoczesnych, specjalnie dedykowanych folii uważam papę za przeżytek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak .... a czy musi być koniecznie ta folia fox , bo są też inne taniej wychodzą na metrze o jakieś 2-3 zł , i też pisze że do odporwadzania wody z zewnątrz , np venta -s itd? czy ta jedynie pełni takie funkcje ze nadaje się na deskowanie ?

tak wogóle to dzięki za rady :) zaoszczedziłeś mi czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak .... a czy musi być koniecznie ta folia fox , bo są też inne taniej wychodzą na metrze o jakieś 2-3 zł , i też pisze że do odporwadzania wody z zewnątrz , np venta -s itd? czy ta jedynie pełni takie funkcje ze nadaje się na deskowanie ?

tak wogóle to dzięki za rady :) zaoszczedziłeś mi czas:)

 

Są inne, innych firm, również z przeznaczeniem na deskowane dachy. Większość producentów ma w swojej ofercie mambrany na dachy deskowane i niedeskowane. Są i takie, których cena wynosi połowę ceny foxx'a. Do foxx'a przekonała mnie jakość wykonania (można chodzić po niej w trakcie prac dekarskich) i opinie dekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniam wątek bo : ostatnio czytałam że na pełne deskowanie nie tak dobrze jest kłaść papę ......że powoduje to skraplanie się wody pomiędzy papą a deskami i to powodować może gnicie desek .....

 

Czy ktoś z Was robił pełne deskowanie pod dachówkę , jeżeli tak to czy kładł papę czy jest ktoś z doświadczeniem bez papy , a może trzeba kłaść folię na deskowanie .. są jakieś takie specjalne ?? Kurcze ten dach to WAŻNA sprawa...

 

Jestem właśnie na etapie dachu. Miałem takie same wątpliwości jak Ty. Dużo i długo analizowałem wszystkie wątki dotyczące tej materii, wchłaniałem niezliczone ilości informacji, rozmawiałem z osobami znajacymi się na rzeczy. Wynik? Dach odeskowany zaipregnowanymi dechami, pokryty membraną przeznaczoną do dachów szalunkowych Doerken Delta Foxx. Niektórzy mówią, że przesadziłem.

Też byłem fanem membrany Doerken Delta "S". Taka mi zalecili w hurtowni

gdzie kupowałem dachówkę. Majstry też ją chwalili że super.

Do czasu aż przyszła potężna ulewa i na odeskowanym i podobno dobrze zafoliowanym dachu pojawiły sie liczne przecieki. Lało w kilkunastu miejscach a w kilku to waliło ciurkiem. Majstry mówili żeby sie nie martwic bo jak przyjdzie dachówka to będzie cacy.

Okazało się że kontrłaty były przybijane do krokwi gwoździami pierscieniowymi i te porobiły dziury w folii.

Rozmawiałem z przedstawicielem Doerkena i twierdził że "małe" przecieki na samej membranie moga być i tez twierdził że jak przyjdzie dachówka to bedzie cacy. Tylko do licha za szczelność pokrycia odpowiada krycie wstępne.

Kazałem majstrom wypier.....ć wszystkie łaty,kontrłaty i całą folię.

Kupiłem papę zdun-bit termozgrzewalną i od momentu jak został dach przykryty papa nie było ani jednego przecieku. Ale ja przez 14 dni stałem nad nimi na dachu i sprawdziłem każdy metr pokrycia dachu. Poprzybijane kontrłaty kazałem izolawać z góry i boków tak żeby woda nie podciekało pod kontrłaty.

Położyli dachówke Robena i od tego czasu mam spokój z dachem.

A te bajki o smrodzie od papy to miedzy bajki schować - jestem codziennie na budowie - nie ma żadnego smrodu a przeciez grzeje ładnie - dziś prawie 30stC

Chyba że ktoś położy lipna papę.

Duzo fachowych porad udziela w tej kwestii Andrzej Wilhelmi.

Osobiście polecam na pełne deskowanie papę, nie twierdzę że folia jest zła.

Tylko wszystko trzeba wykowac zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniam wątek bo : ostatnio czytałam że na pełne deskowanie nie tak dobrze jest kłaść papę ......że powoduje to skraplanie się wody pomiędzy papą a deskami i to powodować może gnicie desek .....

 

Czy ktoś z Was robił pełne deskowanie pod dachówkę , jeżeli tak to czy kładł papę czy jest ktoś z doświadczeniem bez papy , a może trzeba kłaść folię na deskowanie .. są jakieś takie specjalne ?? Kurcze ten dach to WAŻNA sprawa...

 

Jestem właśnie na etapie dachu. Miałem takie same wątpliwości jak Ty. Dużo i długo analizowałem wszystkie wątki dotyczące tej materii, wchłaniałem niezliczone ilości informacji, rozmawiałem z osobami znajacymi się na rzeczy. Wynik? Dach odeskowany zaipregnowanymi dechami, pokryty membraną przeznaczoną do dachów szalunkowych Doerken Delta Foxx. Niektórzy mówią, że przesadziłem.

Też byłem fanem membrany Doerken Delta "S". Taka mi zalecili w hurtowni

gdzie kupowałem dachówkę. Majstry też ją chwalili że super.

Do czasu aż przyszła potężna ulewa i na odeskowanym i podobno dobrze zafoliowanym dachu pojawiły sie liczne przecieki. Lało w kilkunastu miejscach a w kilku to waliło ciurkiem. Majstry mówili żeby sie nie martwic bo jak przyjdzie dachówka to będzie cacy.

Okazało się że kontrłaty były przybijane do krokwi gwoździami pierscieniowymi i te porobiły dziury w folii.

Rozmawiałem z przedstawicielem Doerkena i twierdził że "małe" przecieki na samej membranie moga być i tez twierdził że jak przyjdzie dachówka to bedzie cacy. Tylko do licha za szczelność pokrycia odpowiada krycie wstępne.

Kazałem majstrom wypier.....ć wszystkie łaty,kontrłaty i całą folię.

Kupiłem papę zdun-bit termozgrzewalną i od momentu jak został dach przykryty papa nie było ani jednego przecieku. Ale ja przez 14 dni stałem nad nimi na dachu i sprawdziłem każdy metr pokrycia dachu. Poprzybijane kontrłaty kazałem izolawać z góry i boków tak żeby woda nie podciekało pod kontrłaty.

Położyli dachówke Robena i od tego czasu mam spokój z dachem.

A te bajki o smrodzie od papy to miedzy bajki schować - jestem codziennie na budowie - nie ma żadnego smrodu a przeciez grzeje ładnie - dziś prawie 30stC

Chyba że ktoś położy lipna papę.

Duzo fachowych porad udziela w tej kwestii Andrzej Wilhelmi.

Osobiście polecam na pełne deskowanie papę, nie twierdzę że folia jest zła.

Tylko wszystko trzeba wykowac zgodnie ze sztuką.

 

Właśnie. W Twoim przypadku zawinilli wykonawcy, nie membrana. Na opapowanym dachu "majstry" mogą poczynić jednakowe szkody. Tematu wykonawców celowo nie rozwijam, ponieważ zależy mi na ratowaniu resztek nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...