Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomóżcie!


Recommended Posts

bardzo proszę o fachowa poradę!

 

musze na dniach zdecydować sie czy kupuje działke! wszystko nam pasuje, tylko co do jednego mamy watpliwosci: mianowicie na granicy działki jest elektrownia :o boje sie tego jakos bo nie wiem jak wyglądało by mieszkanie tam! czy to ma jakies wpływy na zdrowie i czy nie jest głośno!?

 

pomóżcie bo musze sie zdecydować!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak duża ta elektrownia. Domyślam się, że pewnie chodzi o elektrownią wodną. Jeśli ciągły szum wody wam nie przeszkadza to będzie OK. Generetorów ( prądnic) raczej nie powinno być słychać jeśli już to w zniikomym stopniu. Ale pamiętaj o jednym, każdy dźwięk, nawet cichy ale jednostajny i ciągły, potrafi być naprawdę bardzo męczący i niezdrowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś podobnego do tego :http://www.elgis.com.pl/_images/energetyka_slide_6.jpg

 

tylko może ze 20 sztk i z budynkiem! to co to jest?

 

 

sorry ale jestem ostrym laikiem! :D

 

Stacja transformatorowa. Jeśli działka garniczy z tym bezpośrednio to ja bym takiej działki nie chciał. Ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem działkę po przekątnej od trafostacji, to znaczy że trafo jest dokładnie w drugim końcu działki narożnej z którą sąsiaduję. W linii prostej jest od domu jakieś 100 metrów. Nic nie buczy i nie trzeszczy, praktycznie całkowity brak jakichkolwiek objawów.

A teraz fachowa rada, telefon komórkowy trzymany bezpośrednio przy uchu daje więcej pola EM niż trafo w odległości 10 metrów. Tak samo ma się rzecz z TV, mikrofalą, żelazkiem trzymanym przy uchu.

Tylko .że ona ma tego 20 szt :D Wyglada to na dużą stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być z innej strony. Dookoła takiej stacji transformatorowej jest strefa o pewnych obostrzeniach w warunkach zabudowy. Nie wszystko można wybudować :evil: , i nie takiej wielkości jakby się chciało. Ponadto musisz się liczyć z ewentualnym wpuszczeniem na swój teren ekip energetycznych, do takiej stacji część lini może iść w ziemi, i mogą one iść przez Twój teren. W przyszłości też część lini napowietrznych może zostać zmienione na kablowe, i też mogą iść częściowo przez Twój teren - musisz się więc z tym liczyć.

Rada: nie decyduj się, chyba że cena jest aż tak atrakcyjna że wszelkie niedogodności Ci nie przeszkadzają. W takim wypadku weź z geodezji mapkę, aby się zorientować czy w miejscu przyszłego domu nie masz lini kablowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu, ludzie a jak według was są zasilane blokowiska ?? jak myślicie gdzie znajdują się trafostacje ?? zakopane są pod ziemia ?? czy może prąd w waszych blokach to wiaderkami noszą ?? Rozejrzyjcie sie uważnie w waszej okolicy, bo może się okazać że od 30 lat mieszkacie przez ścianę z trafostacją 630 KVA.

 

U mnie na osiedlu pojedyncze trafo przypada na ok 10 bloków i są bardzo różnie rozlokowane, czasami w oddzielnych budynkach a czasami po prostu w piwnicy bloku. Do tego transformator to bardzo sprawna maszyna która bardzo mało promieniuje na zewnątrz. Zdecydowanie nie ma sie co bać transformatora, juz większe szkody da ogrzewanie elektryczne podłogowe.

 

 

 

Ja mieszkam 24 lata przy stacji transformatorowej zasilającej osiedle i nic nie buczy.Zaleta to w czasie burzy wszystkie uderzenia pioruna ściaganne są przez odgromniki stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu, ludzie a jak według was są zasilane blokowiska ?? jak myślicie gdzie znajdują się trafostacje ?? zakopane są pod ziemia ?? czy może prąd w waszych blokach to wiaderkami noszą ?? Rozejrzyjcie sie uważnie w waszej okolicy, bo może się okazać że od 30 lat mieszkacie przez ścianę z trafostacją 630 KVA.

 

U mnie na osiedlu pojedyncze trafo przypada na ok 10 bloków i są bardzo różnie rozlokowane, czasami w oddzielnych budynkach a czasami po prostu w piwnicy bloku. Do tego transformator to bardzo sprawna maszyna która bardzo mało promieniuje na zewnątrz. Zdecydowanie nie ma sie co bać transformatora, juz większe szkody da ogrzewanie elektryczne podłogowe.

 

 

 

Ja mieszkam 24 lata przy stacji transformatorowej zasilającej osiedle i nic nie buczy.Zaleta to w czasie burzy wszystkie uderzenia pioruna ściaganne są przez odgromniki stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...