Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak odrolnić kawałek działki rolnej?


Yaro666

Recommended Posts

W Twoim przypadku jak 129,27 PLN do 2.418,00 PLN - oczywiście w przypadku przekwalifikowania całych 9300 m2 na "budowlankę".

Pozdrawiam

 

No tak, ale skoro MPZP zakłada że nie będzie działek rolnych na terenie miasta, to i tak nie mam wyjścia raczej. Ciekawe co w przypadku stawu. Przecież to nie będzie teren budowlany...

Czy ktoś wie jak się traktuje stawy? Mój całkiem spory, bo ma pewnie ze 80m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że nie sam borykam się z tematem działki rolnej. Też staram się coś wykombinować. Chciałbym się wybudować na działce 12,5 ara pod miastem. Plan zagospodarowania leży już drugi rok na biurku u wójta i... ? Za parę miesięcy a może lat doczekałbym się planu i było by po sprawie, ale na dzień dzisiejszy mam zamiar sam starać się o podział działki 50 arowej i odrolnienie kawałka pod budowę domu, ale za bardzo nie wiem z której strony podejśc do tej sprawy.

Działka jast klasy III i IIIa, ma 50arów. Chcemy z współwłaścicielem podzielić ją na 4 działki 12,5 ara. Jedną działkę 12,5arową chcę przeznaczyć na budowę domu. Słyszałem że istnieje mozliwośc odrolnienia powierzchni do 5 arów na cele budowlane, a więc myślę odrolnić obszar tylko pod dom, chodniki i podjazd. W moim przypadku byłoby to ok 4 arów, a pozostałe 8,5ara zostawić jako grunt rolny (tam rośnie łąka czyt.-jest trawnik). Gdzieś na forach widziałem takie wyjście, tylko teraz nie mogę znaleźć. Co o tym sądzicie i jak to się przedstawia w świetle naszego jakże pięknego i mądrego prawa. Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w gminie z prośbą o podział działki. Kazali mi złozyć odpowiedni wniosek i czekać na odpowiedz 12 miesięcy :o :evil: Potwierdzili to tym, że a terenie gdzie jest działka plan jest w trakcie zatwierdzania i na dzień dzisiejszy nie mogą dokonac podziału działek. Nadmienię, że kolega ma też tam działkę i był w takiej samej sytuacji 2 lata temu i to samo mu mówili, ze plan jest w trakcie zatwierdzania. Działka jest jeszcze działką rolną z klasą III i IIIa, którą nastepnie będę chciał odrolnić. W niedalekim sąsiedztwie (2 działki obok i na przeciwko) wygudowane są już domy sąsiadów.

Jaki termin ma na podział działki urząd gminy jeżeli rząda takiego podziału jej właściciel? Czy musimy czekać te 12 miesięcy? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym trochę poczytać na Forum (było niejednokrotnie), ale w skrócie, z tego co ja wiem, to dopóki nie ma uchwalonego MPZP, to wszystkie decyzje odnośnie nieruchomości muszą być rozpatrywane w oparciu o dotychczas obowiązujące zasady. Wytłumaczeniem wójta nie może być fakt, że plan jest w przygotowaniu. To samo tyczy się zwłaszcza wydawania WZ i pozwoleń na budowę. Jeśli MPZP który będzie wprowadzony niebawem ;-) zawiera niekorzystne decyzje, to trzeba załatwić wszystko nim zostanie uchwalony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek-afrodyta i tommay muszę Wam powiedzieć, że gmina postępuje zgodnie z prawem (niestety :x :-? )

I jak się gmina uprze, to nawet jak napiszesz wniosek o Decyzję WZ,

to wójt ma prawo wydać postanowienie o "zawieszeniu z urzędu wydania decyzji".

Uczyni to na podstawie Art.62. USTAWY z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

(Dz.U.z 2003 r. Nr 80 poz. 717 z późniejszymi zmianami) , który mówi:

1. Postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy można zawiesić na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta podejmuje postępowanie i wydaje decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy, jeżeli:

1) w ciągu dwóch miesięcy od dnia zawieszenia postępowania rada gminy nie podjęła uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego albo

2) w okresie zawieszenia postępowania nie uchwalono miejscowego planu lub jego zmiany.

2. Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu.

Ale nie wszystko stracone.

tommay napisał:

Jeśli MPZP który będzie wprowadzony niebawem zawiera niekorzystne decyzje, to trzeba załatwić wszystko nim zostanie uchwalony.

Nie do końca jest tak. Jako właściciele działek macie też swe prawa i możecie wnościć uwagi do projektu MPZP.

link do cytowanej wyżej ustawy:

 

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0717.htm

 

Postudiujcie trochę tę ustawę koledzy forumowicze

:wink:

 

Szczególnie art. 18 i 19.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...