Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

monikach - komentarze i takie tam;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Braza co ja mam powiedzieć :roll: ...jakieś dobre winko masz u mnie :D ...może razem je kiedyś obalimy?.. na moim lub Twoim tarasie :wink: :lol: :lol:

I na moim i na Twoim :D Będziemy zmieniały tarasy jak skarpetki (bo ja rękawiczki mam już te same trzeci rok z rzędu, takie dobre kurdę kupiłam :wink: ). Juz zaczynam zbierać winiucho :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisiu,

Nam się podoba taki kominek - tylko bez tej dolnej wnęki na drewno:

 

 

http://img57.imageshack.us/img57/2044/komineksuperyx4.jpg

 

Ta cegła też jest fajna, bardzo mi się podoba kolor, ale boję się że trochę za ciemna. Zamierzam ściągnąć pomysł z twoich zdjęć (te o których pisałam), i dać z jednej strony takie wnęki z kg, z oświetleniem (mamy dociągnięty kabelek właśnie w tym celu). Tylko wnęki będą po prawej stronie, bo komin mamy po prawej od planowanego kominka. Na początku chciałam to zrobić jakoś symetrycznie, ale mój pan S. stwierdził, że symetria już niemodna :wink: i że wcale nie trzeba się tego trzymać. Tak więc szukałam takich zdjęć, i bardzo się cieszę, że je wkleiłaś, bo wreszcie mogłam zobaczyć, jak coś takiego będzie wyglądało. Zastanawiam się tylko nad oświetleniem nad ścianą z klinkieru, czy robić tam kawałek sufitu z GK, żeby zainstalować oświetlenie. Zobaczymy.

 

Wczoraj znalazłam (przypadkowo) fajną cegłę w składzie koło siebie. Ręcznie formowana, czyli nierówna, i kolorek też fajny (w rzeczywistości trochę inaczej wygląda, bardziej beżowa i chyba ciemniejsza - ale niedużo). Cyknęłam fotę telefonem i oto ona:

 

http://images30.fotosik.pl/89/2fe8f0c254bbdacb.jpg

 

Dżdżownice niestety nam padły :cry: , moja mama nawpitalała tam jakichś resztek mięsa :evil: (mówiłam jej, że nie wolno), i zalęgły się tam muchy :-? Dżdżownice mieszkały w garażu (otwartym), i po wywaleniu ich na zewnątrz (strasznie śmierdziało po tym mięsie) chyba zalał je deszcz :( Pewnie zrobię jeszcze jedną próbę, ale muszę zrobić jakiś dobry kompostownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazunia winko fajnista sprawa :p :oops: :wink: ...tarasy jak skarpetki powiadasz :roll:... słowo się rzekło...nie ma to tamto :lol: :lol: :lol:

 

Dominiś nie uwierzysz... ten właśnie kominek zamierzałam Ci pokazać :o :p :lol: :lol: :lol: ...normalnie się uśmiałam...mam zaznaczone strony w kilku gazetach, a taką szybiastą ścianę z usytuowanym pośrodku kominkiem zaproponował nam architekt :D . Stwierdziliśmy jednak, że u nas wyjdzie to bezsensu i pozostaliśmy przy ścianie bez okien z kominkiem po środku.

Teraz zastanawiam się nad rozmieszczeniem "ceglanych" elementów w hollu i salonie...u mnie jest to jedna wielka całość i trzeba to mądrze rozplanować. Mam już pewien zarys, ale jeszcze go dopieszczam :wink:

 

Oświetlenie nad ścianką wygląda całkiem fajnie, ale można by je również umieścić w tym ceglanym gzymsie...też powinno być dobrze.

 

Muszę Ci powiedzieć, że ta cegła, którą skukałaś koło siebie wygląda bardzo fajnie...masz może info skąd jest i po ile? Podobna jest do tej belgijskiej...

 

Natomiast jeśli chodzi o dżdżownice to mój małż jest niepocieszony :( :( ... miał nadzieję, że będziesz żywą kopalnią wiedzy na ich temat :roll: ...

A tak przy okazji... jak tam bluszcz? Urósł ciutkę?

 

Miko :o :o wszelki duch.... :wink: :lol:

 

Zrobi, zrobi...pewnie dużo fajniejszy 8) :D ...a na temat czasu już nie będę się wypowiadać :roll: :x ...doba jest ciutkę za krótka :( :( ...

 

Z zazdrością zerkam na twoją zakładkę :oops: :oops: ... trzymam kciuki :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer z tym kominkiem :lol: To mnie bardzo cieszy, bo jest nadzieja, że nie tylko mi się ten kominek będzie podobał :wink:

 

Cegła jest holenderska, cena 2,8 za szt. Vanders- czy Zanderscośtam :roll: , jak będę w składzie, to sprawdzę.

 

Słuchaj, bluszcze.... :cry: pięknie się ukorzeniły w wodzie, ale... mój mąż wywalił je przy przeprowadzce :evil: :cry: Przez trzy dni sie do niego nie odzywałam. Przy okazji wywalił mi moją od dłuższego czasu hodowaną macierzankę cytrynową, i coś tam jeszcze (a te rośliny rosły w doniczkach), nie mówiąc o różnych przedmiotach. Wybieram się właśnie do mojego ojca na działkę, może tam urwę coś. Ale mnie to wkurza, bo już na pewno by się przyjęły, i zaczęły by rosnąć. No i cóż z takim małżem zrobić? :roll:

 

Ale widziałam, że twój mąż to super zdolny jest... ten plac zabaw, ho ho - jak z jakiegoś pisma normalnie. Szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 3 dni przerwy :-? Zaległości Ci rosną :roll:

otóż to, :-?

popraw się moja droga :roll:

 

Aleście mi nagadały :roll: ... Jakie zaległości?? :-? ...przecież nic się nie dzieje :( :( ... Moi szanowni FachoFcy mieli wejść w tym tygodniu...ponoć na 200%, ale cóż nie wyszło.... bo coś tam i jeszcze coś, bo coś :evil: :evil: ... Czekając na tych nygusów szukam kogoś chwilowo wolnego, ale kiepsko mi to idzie :roll: ...wszyscy zajęci :( :( ...

 

W sumie, aż tak bardzo się (jeszcze) nie stresuję i nawet cierpliwie czekam...ale wszystko ma swoje granice :wink: ...

 

Dominiś no szkoda, że bluszcze wylądowały w śmietniku :( ...zwłaszcza, że przemierzyły kawał drogi :wink: ... Cóż, te TYPY tak mają, że czasem rozpalają nas do czerwoności :wink: :lol: :lol: 3 ciche dni to i tak spora kara :wink: :p ... A tak na poważnie, to jeśli nadal będziesz zainteresowana, to w przyszłym roku możemy coś pokombinować....może trafi się jakiś zlocik :roll: :wink: :lol: ...wtedy będzie łatwiej 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Monika, teraz już pilnuję wszystkich moich roślin, bo kto wie, może pomyśli, że to jakiś chwast i wyrwie (np. w oczyszczalni mam takie dwie malutkie wierzby, które przywiozłam znad morza, i z mozołem ukorzeniałam). Na szczęście teraz jakoś się nie wtrąca. Ale wytłumacz, jak ktoś może wywalić rośliny, które stały 2 miesiące na parapecie, i gołym okiem widać, że mają duże korzenie? No dla mnie to niepojęte.... Ale facecie inaczej myślą chyba (taaak, oni "myślą inaczej" :wink: :evil: )

 

Już myślałam, że zawału dostałaś, przeczytawszy te moje rewelacje, i dlatego sie nie odzywasz.... :roll: Ale widzę, że wcale nie jest u was wesoło. Szlag by to trafił :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domini nic się nie przejmuj załatwię Ci nowe "krzaczki" :wink: :D ... Mam do Ciebie pytanie odnośnie robienia nowych sadzonek :-? ...otóż posiadam 3 letni krzak berberysa purpurowego, tzn. mama ma :p i chciałabym go trochę ogołocić, bo rośnie przy furtce i zaczyna przeszkadzać, ale nie wiem czy z gałązek można zrobić nowe roślinki, a jeśli tak to kiedy i w jaki sposób - możesz podpowiedzieć? :oops: :) ...

 

Renka dzięki za kciuki :D ...chociaż tak sobie myślę, że pała na FachoFców była by odpowiedniejsza :evil: :wink: :lol: :lol: ...

A co do placu zabaw, to mój małż bardziej "umysłowiec" i z tą seryjną produkcją mógłby być problem :roll: ... ale jak chce to potrafi :wink: :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, to jest kur.. normalnie skandal :evil: :evil: :evil:

Współczuję Wam bardzo :roll:

Co za naród ja nie mogę :evil:

a może nie poddawajcie się tak szybko? może jakiś adwokat pomoże ( z tym, że oni społecznie też nie pracują :roll: )

Albo nająć kilku panów do mordobicia: pana prokuratora i na od zadatku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia normalnie nóż w kieszeni się otwiera :evil: ...z tym, że teraz to już sama nie wiem na kogo jestem bardziej wkurzona :x :x ... Złodziej ukradł nasze zapracowane pieniądze, a p. prokurator nic złego w tym nie widzi....no przecież szału można dostać :evil: :evil: ... Ciekawa jestem uzasadnienia :roll: :-? ... Napewno tego tak nie zostawimy....to jest SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mój małż jest tak wkur..ny, że chyba zaraz wybuchnie :( :( ...co chwilę dzwonię z prośbą, żeby nic pochopnie nie robił :roll: ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z ostatniej chwili.......postępowanie w sprawie wyłudzenia pieniędzy zostało umorzone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :x :x :evil: :evil:

K....a mać!!!!! Na piśmie mieli, że facio wziął i co???!!! A ten chłystek Ziobro chwali się, jacy to skuteczni są!!!!!

Monisia naprawdę współczuję!! Przykro mi, ale mam nadzieję że już więcej takich pseudoniespodzianek nie będzie!!

Wiem, że w tej chwili to o kant d...y rozbić dobre słowa, ale trzymaj się i nie daj!! Nie pozwól, żeby jakieś g......o zepsuło Ci radość życia!! Zrobiliście już tak dużo, zrobicie wszystko. To bydlę kiedyś udławi się pieniędzmi ukradzionymi innym, zobaczysz. Albo ktoś go w ciemnym kącie przydybie. Jakiś przystojny sąsiad zza wschodniej granicy, na ten przykład.

Głowa do góry, łap byka za rogi i buduj dalej!!! Co z murarzami i dekarzami. Po 20.09 miao ruszyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z murarzami i dekarzami. Po 20.09 miao ruszyć??

 

Brazula tak już ten świat jest skonstruowany, że jak się pieprzy...to na całego :roll: :x ... Miało ruszyć, ale nie ruszyło :roll: Szukam innej ekipy :-? kiepsko idzie :( ...w najgorszym wypadku przyjdzie ta, która zapowiada się od X czasu :roll: :-? :x ....chętnie kopnęłabym ich w d..., ale co począć :roll: ...trzeba dom przykryć przed zimą...może jeszcze zdążą :-? ... Naprawdę mamy szczęście do Kaloszy, a nie do ludzi :cry: ...

 

Z tego co wiem małż właśnie dzwonił do firmy windykacyjnej... Mnie jednak najbardziej zależało na tym, aby facet nie oszukał już nikogo więcej, ale skoro sprawę potraktowano w taki sposób, to trzeba szukać innego wyjścia :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze!!! Kalosze, czy i nne gumowce dom na zimę musi być przykryty więc nie macie wyjścia. Ale patrzcie im na łapy i jeśli macie kogoś znającego sie na budowaniu (Stukpuk :D ) konsultujcie się cały czas, żeby Wam czegoś nie spie.....yli.

A przy okazji to ja bym też chętnie skorzystała z usług takiej firmy windykacyjnej. Możesz przesłać mi na priv numer? Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj monikach!

Pierwszy raz trafiłam na Twój dziennik i na temat mnie interesujący

 

monikach napisała

W kwietniu komplet dokumentów "poszedł" do Starostwa. Po 2 tyg. dostaliśmy pismo o nieprawidłowościach i brakach w projekcie budowlanym.

1. Projekt zagospodarowania działki został przez projektanta źle sporządzony, więc do poprawki .

2.Brak decyzji o wyłączeniu gruntu z produkcji rolnej .

 

Właśnie to samo mnie dzisiaj spotkało, po 4 tyg. czekania, chodzenia, dzwonienia!

 

monikach napisała

Po 3 tyg.!!!,(Pani od tych spraw na urlopie) dowiadujemy się, że ..."przy realizowanej inwestycji, nie jest wymagane wyłączenie gruntów z produkcji rolnej" - zwykłe niedopatrzenie .

 

Strasznie mnie to podbudowało... dlaczego nie było wymagane? której klasy macie grunty? Może i u mnie jest jakieś światełko nadziei?

Pozdrawiam

 

Nie rozumiem jak mogli umorzyć sprawę skoro masz dowód zapłaty! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...