Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

monikach - komentarze i takie tam;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 922
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bale są niezłe 8) ale całość jakaś taka pstrokata :-? ...tak mi się wydaje :-?

...no i ten gryzący się komin...połowa z kamienia połowa z klinkieru :roll: ...też to przerabiałam 8) :wink: ...

 

Pomysł bardzo ciekawy, ale zestawienie detali dosyć nieporadne :-? ...

 

Braza tylko nie odbieraj tego zbyt osobiście :oops: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika! Ależ się zmieniłaś! Prawie Cię nie poznałam!

To "coś" to jest dom mieszkalny, nowy, wybudowany według pomysłu właściciela, który musiał ponoć walczyć ostro z panią architekt, żeby mu te pomysły przyklepała. Facet skupował kamienie po okolicy i powoli sobie to budował. Coraz to zmieniał koncepcję, aż w końcu wyszedł mu wymarzony ideał. Ja mogę dużo zrozumieć, tym bardziej, że mi to nie zasłania widoku z okna, ale jakie pomieszczenia są w tej nibybaszcie? Co to jest to drewniane cóś z oknami (kojarzy mi się z obserwowaniem nadchodzących wrogów)? I w końcu jakie pomieszczenia mogą być w okolicach tych łuków? Umieram z ciekawości, jak wyglądają rzuty tego domu! Może ktoś znajdzie? (To ze strony pisma "Weranda")

Do straszenia jak znalazł. Braza, byłabyś białą czy czarną damą?

 

Z przykrością nie zgodzę się z Brazą, bo te belki wydają się bardzo sztuczne. Powinny chyba udawać, że te ściany są z bali i właśnie w tych miejscach odpadł tynk, odsłaniając kilka bali. NIestety, kiepsko udają.

Za to kamień jest najpiękniejszy, jaki widziałam. Wybacz Moniko, ale podoba mi się nawet bardziej, niż ten, który pokazałaś! Oczywiście komin musi być z kamienia do końca. Inaczej - żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wieczorową porą! :D

 

Monika! Ależ się zmieniłaś! Prawie Cię nie poznałam!

 

:oops: :oops: ...łabądków mi się zachciało :wink: :p ...

 

Aga powiem Ci, że sugestia Miko była dla mnie najbardziej realna jeśli idzie o tą "twierdzę", ale teraz to mnie normalnie szczenka o podłogę walnęła :o :o :-? ... cóż, o gustach się nie dyskutuje :wink: ...

 

A tego kamienia, to w ogóle i nigdy w życiu Ci nie wybaczę :evil: :x :wink: :lol: :lol: ....że niby ładniejszy od "mojego" :cry: :cry:

 

Właśnie mąż mnie uświadomił, że te belki to faktycznie sztuczne są :o :-? ...jakoś nie zauważyłam :oops: :oops: ...bo ja generalnie lubię domy z bali :roll: :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damą to na pewno byłabym czarną!!!! Biały niepraktyczny :wink:

 

Niech Ci nie będzie przykro, przyjrzałam się i ... już mi się nie podobają! Faktycznie, sztuczne! Na pierwszy rzut oka (na drugi nie miałam czasu...) wyglądały fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Agnieszka, to Andrzej, za to posłuszny żonie odpowiada:

Zgoda prokuratora na zapoznanie się z aktami i wgląd w akta dotyczy wyłącznie postępowania w toku. Po jego zakończeniu umorzeniem, pokrzywdzonemu przysługuje ustawowe prawo do przejrzenia akt.(Art. 306. § 1. kpk - Pokrzywdzonemu oraz instytucji wymienionej w art. 305 § 4 przysługuje zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, a stronom - na postanowienie o jego umorzeniu. Uprawnionym do złożenia zażalenia przysługuje prawo przejrzenia akt.Na upartego policjanta czy te prokuraora trea się poskaryć, to udostępni te akta.

Jeśli chodzi o sporządzanie odpisów czy uzyskiwanie kopii dokumentów z akt:

Art. 156. § 1. (70) Stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta sprawy sądowej i daje możność sporządzenia z nich odpisów. Za zgodą prezesa sądu akta te mogą być udostępnione również innym osobom.

§ 2. (71) Na wniosek oskarżonego lub jego obrońcy wydaje się odpłatnie kserokopie dokumentów z akt sprawy. Kserokopie takie można wydać odpłatnie, na wniosek, również innym stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym.

§ 3. (72) Prezes sądu może w razie uzasadnionej potrzeby zarządzić wydanie odpłatnie uwierzytelnionych odpisów z akt sprawy.

§ 4. Jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo ujawnienia tajemnicy państwowej, przeglądanie akt, sporządzanie odpisów i kserokopii odbywa się z zachowaniem rygorów określonych przez prezesa sądu lub sąd. Uwierzytelnionych odpisów i kserokopii nie wydaje się, chyba że ustawa stanowi inaczej.

§ 5. (73) Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, w toku postępowania przygotowawczego stronom, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta, umożliwia sporządzanie odpisów i kserokopii oraz wydaje odpłatnie uwierzytelnione odpisy lub kserokopie tylko za zgodą prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Za zgodą prokuratora akta w toku postępowania przygotowawczego mogą być w wyjątkowych wypadkach udostępnione innym osobom.

§ 6. (74) Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wysokość opłaty za wydanie kserokopii dokumentów oraz uwierzytelnionych odpisów z akt sprawy, mając na uwadze koszty wykonania takich kserokopii.

 

Gdyby niektóre z dokmentów były warte tego, by ich użyć w innym postępowaniu, to należy zwrócić się o wydanie uwierzytelnionego odpisu - kosztuje 5 zł od strony (zwykła kopia dokumentu to 1 zł od strony)

Postanowienie o umorzeniu chętnie poczytam - jeśli można.

 

A jak tam skutki wniesienia zażalenia?

Oczywiście można delikatnie to zażalenie uzupełnić, skarżąc się na tego, który uniemożliwiał wgląd w akta, usprawiedliwić skromność uzasadnienia niemożnością dotarcia do dowodów zebranych w sprawie.

 

A co do postępowania miłego naciągacza, to należałoby sobie przecytać przepis Kodeksu cywilnego (poniżej):

 

Art. 394. § 1. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.

§ 2. W razie wykonania umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała; jeżeli zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi.

§ 3. W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony.

 

Inaczej mówiąc, winien jest chłopisko dwukrotną wartość wniesionego zadatku, należy go zatem wezwać do zwrotu takiej kwoty oraz uprzedzić, że po wytoczeniu powództwa cywilnego będą mu dodatkowo doliczane odsetki ustawowe za zwłokę (niezła lokata kapitału!). Oczywiście koszty sądowe też staną się jego problemem.

Tyle, że listem poleconym należy go o tym uprzedzić, żeby wykazać Sądowi, że podjęło się wszystkie czynności w celu ugodowego załatwienia sprawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Agnieszka, to Andrzej, za to posłuszny żonie odpowiada:

Zgoda prokuratora na zapoznanie się z aktami i wgląd w akta dotyczy wyłącznie postępowania w toku. Po jego zakończeniu umorzeniem, pokrzywdzonemu przysługuje ustawowe prawo do przejrzenia akt.(Art. 306. § 1. kpk - Pokrzywdzonemu oraz instytucji wymienionej w art. 305 § 4 przysługuje zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, a stronom - na postanowienie o jego umorzeniu. Uprawnionym do złożenia zażalenia przysługuje prawo przejrzenia akt.Na upartego policjanta czy te prokuraora trea się poskaryć, to udostępni te akta.

Jeśli chodzi o sporządzanie odpisów czy uzyskiwanie kopii dokumentów z akt:

Art. 156. § 1. (70) Stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta sprawy sądowej i daje możność sporządzenia z nich odpisów. Za zgodą prezesa sądu akta te mogą być udostępnione również innym osobom.

§ 2. (71) Na wniosek oskarżonego lub jego obrońcy wydaje się odpłatnie kserokopie dokumentów z akt sprawy. Kserokopie takie można wydać odpłatnie, na wniosek, również innym stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym.

§ 3. (72) Prezes sądu może w razie uzasadnionej potrzeby zarządzić wydanie odpłatnie uwierzytelnionych odpisów z akt sprawy.

§ 4. Jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo ujawnienia tajemnicy państwowej, przeglądanie akt, sporządzanie odpisów i kserokopii odbywa się z zachowaniem rygorów określonych przez prezesa sądu lub sąd. Uwierzytelnionych odpisów i kserokopii nie wydaje się, chyba że ustawa stanowi inaczej.

§ 5. (73) Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, w toku postępowania przygotowawczego stronom, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta, umożliwia sporządzanie odpisów i kserokopii oraz wydaje odpłatnie uwierzytelnione odpisy lub kserokopie tylko za zgodą prowadzącego postępowanie przygotowawcze. Za zgodą prokuratora akta w toku postępowania przygotowawczego mogą być w wyjątkowych wypadkach udostępnione innym osobom.

§ 6. (74) Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wysokość opłaty za wydanie kserokopii dokumentów oraz uwierzytelnionych odpisów z akt sprawy, mając na uwadze koszty wykonania takich kserokopii.

 

Gdyby niektóre z dokmentów były warte tego, by ich użyć w innym postępowaniu, to należy zwrócić się o wydanie uwierzytelnionego odpisu - kosztuje 5 zł od strony (zwykła kopia dokumentu to 1 zł od strony)

Postanowienie o umorzeniu chętnie poczytam - jeśli można.

 

A jak tam skutki wniesienia zażalenia?

Oczywiście można delikatnie to zażalenie uzupełnić, skarżąc się na tego, który uniemożliwiał wgląd w akta, usprawiedliwić skromność uzasadnienia niemożnością dotarcia do dowodów zebranych w sprawie.

 

A co do postępowania miłego naciągacza, to należałoby sobie przecytać przepis Kodeksu cywilnego (poniżej):

 

Art. 394. § 1. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.

§ 2. W razie wykonania umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała; jeżeli zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi.

§ 3. W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony.

 

Inaczej mówiąc, winien jest chłopisko dwukrotną wartość wniesionego zadatku, należy go zatem wezwać do zwrotu takiej kwoty oraz uprzedzić, że po wytoczeniu powództwa cywilnego będą mu dodatkowo doliczane odsetki ustawowe za zwłokę (niezła lokata kapitału!). Oczywiście koszty sądowe też staną się jego problemem.

Tyle, że listem poleconym należy go o tym uprzedzić, żeby wykazać Sądowi, że podjęło się wszystkie czynności w celu ugodowego załatwienia sprawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dwa razy powyżej się wkleiło i to takie długie, ale w ogóle mam dzisiaj jakieś problemy z pisaniem na forum - najpierw się nie chciało zapisać, potem nagle pojawiły się wszystkie próby zapisywania, usunęłam dwie, a przy trzeciej się zbiesiło. Dobrze, że to skopiowałam, bo mi co chwilę wyskakiwał jakiś "błąd ogólny". Może jutro uda mi się coś z tym zrobić. O - to już dzisaj jest jutro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damą to na pewno byłabym czarną!!!! Biały niepraktyczny :wink:

 

Niech Ci nie będzie przykro, przyjrzałam się i ... już mi się nie podobają! Faktycznie, sztuczne! Na pierwszy rzut oka (na drugi nie miałam czasu...) wyglądały fajnie.

 

W dzisiejszych czasach białe damy mają juz ławiej. Kupisz Vanish z wybielaczem i luzik! A jeszcze na reklamie zarobisz, jeżeli będziesz straszyła z butelką Vanisha pod pachą!

 

A w tym domku to jeszcze musieli do tego wszystkiego walnąć blachę na dach? Oj, nie wyszło to komuś, nie wyszło... A takie ładne mogło być, gdyby ktoś nie przedobrzył i w ogóle pomyślał, jaki będzie efekt końcowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako straszydo używające wynalazku pod tytułem Vanish zarobiłabym faktycznie krocie!!!! Muszę przemyśleć, tylko czy będę mogła z tego majątku skorzystać :roll: Już widzę panikę w sklepie - duch robiący zakupy!!!

 

Ludzie bardzo często nie wysilają wyobraźni, albo zbyt bezstrosko korzystają z niej na początku drogi! Na końcu już jej nie wystarcza i efekt jest, jaki jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako straszydo używające wynalazku pod tytułem Vanish zarobiłabym faktycznie krocie!!!! Muszę przemyśleć, tylko czy będę mogła z tego majątku skorzystać :roll: Już widzę panikę w sklepie - duch robiący zakupy!!!

 

Ludzie bardzo często nie wysilają wyobraźni, albo zbyt bezstrosko korzystają z niej na początku drogi! Na końcu już jej nie wystarcza i efekt jest, jaki jest...

Jakoś tak odruchowo odniosłam drugie zdanie Twojej wypowiedzi do pierwszego i... Zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy znasz kogoś, kto lekkomyślnie postanowił zostać zjawą reklamującą Vanish, a potem miał poważne problemy z wydawaniem ogromnych pieniędzy zarobionych w reklamie, już jako zjawa! Doszłam do wniosku, że potępiasz taki brak wyobraźni! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako straszydo używające wynalazku pod tytułem Vanish zarobiłabym faktycznie krocie!!!! Muszę przemyśleć, tylko czy będę mogła z tego majątku skorzystać :roll: Już widzę panikę w sklepie - duch robiący zakupy!!!

 

Ludzie bardzo często nie wysilają wyobraźni, albo zbyt bezstrosko korzystają z niej na początku drogi! Na końcu już jej nie wystarcza i efekt jest, jaki jest...

Jakoś tak odruchowo odniosłam drugie zdanie Twojej wypowiedzi do pierwszego i... Zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy znasz kogoś, kto lekkomyślnie postanowił zostać zjawą reklamującą Vanish, a potem miał poważne problemy z wydawaniem ogromnych pieniędzy zarobionych w reklamie, już jako zjawa! Doszłam do wniosku, że potępiasz taki brak wyobraźni! :lol:

 

Pragnę zauważyć, że zrobiłam większy odstęp między linijkami :D I dokładnie o to ostatnie chodziło!!!!

 

 

Zdjęć nie będzie, nie przysłali jeszcze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteśmy bezczelne, jesteśmy!!!!! Ale czy ktoś zabrania gospodyni przysiąść się do nas i pogadać :roll: :wink:

 

Może faktycznie nie przeginajmy więcej i zróbmy rząd do mnie lub do Ciebie :D

Monikach!!!! Teraz Ty chodź poplotkuj do nas!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny gadajcie do woli 8) :D ....ja niestety nie zawsze mogę z Wami poplotkować :( ... mój internet mnie kiedyś dobije :-? ... zaraz po niesłownych wykonawcach i innych bufonach :evil: :evil: ...

 

Dobra, z internetem jakoś sobie poradzę, ale z tym bufonem od więźby to nie wiem :roll: :-?

Agduś podziękuj serdecznie Andrzejowi (myślę, że za jakiś czas zrobię to osobiście :wink: :D) za wszelkie informacje, które mocno mnie podbudowały 8) :D ... Wieczorem postaram się zeskanować pisma, które są w moim posiadaniu i podesłać Wam do przejrzenia. Miałabym jeszcze prośbę odnośnie pisma do tego dupka...czy mogę liczyć na Waszą pomoc, bo w tych sprawach jestem raczej zielona :-? :oops: ...

27.11. odbędzie się posiedzenie w sprawie złożonego przez nas zażalenia, ale właściwie nie wiem czego się spodziewać :roll:

Niestety w takiej dziurze jak nasza, prokuratura i sąd działają wyjątkowo po łebkach :( :( ... ale i tak nie zamierzam odpuszczać :evil: ...

 

Oki lecę na budowę, bo przyszedł cieśla, ale ciiiiiiiii :wink: :D ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...